reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Guz" z tyłu głowy - normalne po porodzie? Proszę zobaczcie zdjęcie.

Dołączył(a)
6 Grudzień 2007
Postów
5
Witam, czy możecie zerknąć na poniższe zdjęcie i z doświadczenia powiedzcie proszę czy taki "guz" z tyłu główki dziecka to normalne? W dotyku miękkie, nie boli dzidziusia, maly jest zdrowy, spokojny nie płacze ani za malo ani za dużo, je normalnie i brudzi pieluch też normalnie - z zewnątrz okaz zdrowia - tylko ta "narośl"...
Podobno coś takiego zdarza się z boku czy przodu głowy i jest to uraz poporodowy ale z tyłu raczej nie. Czy zatem to jest uraz poporodowy czy moze coś innego czym należało by się na poważnie zająć>

Dodam, ze położna juz to widziała i stwierdziła, że "zobaczymy jak się sprawa rozwinie", jednak proszę Was o poradę albo o opinię.

Na zdjęciu uwypukliłem w programie graficznym obszar gdzie znajduje sie ten badziąg :] To tak nie wygląda w rzeczywistości ;)

attachment.php




pozdrawiam i dziekuję.
Rafał.
 

Załączniki

  • glowka.jpg
    glowka.jpg
    98,4 KB · Wyświetleń: 26 422
reklama
Pewnie to nic takiego skoro lekarze w szpitalu nie zwrócili na to uwagi. Na pewno nie zaszkodzi pokazać tego jeszcze raz pediatrze.Będziesz spokojniej spała
 
Jeśli to jest uraz po dłuuuuuuugim porodzie, to się samo wchłonie:tak:
dla spokoju własnego polecam udać się na konsultację do neurologa i to prywatnie najlepiej
Będzie dobrze!
 
moj synek po porodzie mial dziwny, asymetryczny ksztalt glowki. lewa strona byla jakby kanciata a prawa zaokraglona. teraz ma 6 miesiecy i wszystko sie wyrownalo. wiec u twojego malucha jest podobnie ale sprawdz mimo wszystko z lekarzem.
 
ja na twoim miejscu tez bym poszla na jakies prywatne konsultacje,zeby wykluczyc wszytsko i sie tym nie zamartwiac:tak:
 
Moim zdaniem wyglada to nie za ciekawie. Ja niezbyt ufam lekarzom, a na pewno nie połoznym, które wiadomo jakie mają wykształcenie medyczne, dlatego na Twoim miejscu wybrałabym się ztym do lekarza, najlepiej jakiegoś ordynatora pediatry dziecięcego prywatnie, który ma duże doświdczenie. Być może to nic takiego lepiej sie upewnij.
 
Mój bratanek miał tak samo z tym że z boczku główki. Był to skutek pęknięcia żyłki w czasie porodu. Należy delikatnie masować (nie uciskać!!!)-takie głaskanie. U niego w ciągu 3 miesięcy pięknie sie wchłoneło, że nie było śladu.

Życze zdrówka
 
Mój synek po porodzie również miał tzw wypuklenie z tyłu głowy po jakimś czasie się wyrównało jednak wczoraj wyczułam mały guz po lewej stronie z tyłu głowy ma 1rok8miesięcy ,słyszałam że może to być nawet powiększone węzy chłonne ale dziecko cały czas zdrowe nie wiem co robić ąz boję się iś do specjalisty
 
reklama
Moja niunia miala identyczny guzek tylko z boku glowki( byl to uraz poporodowy-zbyt dlugi porod) wchlonal sie po ok 8 tygodniach i teraz nie ma ani sladu...Mysle, ze nie masz sie czym martwic, ale jesli Cie to niepokoi zapytaj lakarza...pozdrawiam serdecznie
 
Do góry