reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gwiazdka-potrawy,prezenty ... rok po roku ;-)

poziomki

mama 00 08 11 13 15
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2010
Postów
6 663
Miasto
Birmingham
DZIEWCZYNY JAK SIĘ WAM NIE SPODOBA TO SKASUJCIE:tak:
ALE ŚWIETA SĄ BARDZO WAŻNE W NASZEJ KULTURZE A ZA RAZEM JAK DLA NAS TERAZ WYJĄTKOWE:-)

CO ROKU JEST PROBLEM Z DOBOREM PREZENTÓW I MYŚLE ŻE W TEJ MATERII MOŻEMY SOBIE BARDZO NA WZAJEM POMÓC.

NAPISZCIE GDZIE SPĘDZACIE ŚWIĘTA,JEŻELI W DOMU TO CO GOTUJECIE ITD

JAK WIDZICIE ŚWIĘTA Z BRZUSZKIEM?? WIĘKSZOŚĆ Z NAS PRZED ŚWIĘTAMI POZNA PŁEĆ


ŚWIĘTA W TYM JAK I W ZESZŁYM ROKU BĘDĄ U NAS I MYŚLE ŻE TAK JUŻ ZOSTANIE.:-D MARTWIE SIĘ TYLKO TYM ŻE NIE DAM RADY WSZYSTKIEGO TAK NASZYKOWAĆ JAK BYM CHCIAŁA,ALE MUSZĄ MI-MAM WYBACZYĆ.
NIE MOGĘ SIĘ JUŻ DOCZEKAĆ BIGOSUUUU I ŚLEDZIKÓW Z ZIEMNIACZKAMI I KOMPOTU Z MAKARONIKIEM I SAŁATKI JARZYNOWEJ....ACHHH:rofl2:
 
reklama
Ja się ich trochę obawiam tzn wigilii bo nigdy jeszcze sama nie musiałam jej szykować, a tu pierwszy raz i to jeszcze w ciąży, ale dam rade. A oba dni świąt w pracy spędzę w pracy. Kapusta z grzybami to mi się teraz po nocach śni.
 
Poruszałyśmy temat świąt na innym wątku już jakiś czas temu... Jak na razie nie czuję jeszcze świątecznego klimatu , może jak spadnie śnieg. My te święta raczej we dwoję + brzuszek spędzimy,aaaaaaaaaa i jeszcze psiak. Mam nadzieję,że poprawi nam się trochę finansowo i z robotą się ruszy bo marnie widzę te święta. Nie myślę o prezentach, o jedzeniu też nie. Tu może być problem,bo z moim brakiem apetytu na stole może wylądować pomidor,pieczywo i serek topiony:-p Został jeszcze miesiąc więc coś się na pewno wymyśli:-)
 
Poziomki temat jak najbardziej na czasie :tak:
U mnie święta co roku są i niestety pełen dom ludzi, ale w tym roku odpuszczę sobie obsługiwanie-niech każdy pomoże, w końcu święta rodzinne to pomysł mojej teściowej [a że mieszkamy razem,to zawsze jej pomagam]. Tym razem oczywiście też pomogę w gotowaniu i pieczeniu,ale w samą wigilię,niech lata kto inny:-p Może wredna jestem,ale w końcu muszę się oszczędzać;-)
Co do potraw: u nas zawsze są:
- zupa grzybowa
- pierogi z serem [na słodko]
- kapusta z grzybami
- śledź w oleju i cebuli
- śledziowe koreczki z kwaszonymi ogórkami
- sałatka z tuńczykiem
- sałatka z ziemniakami i śledziem
- ryba po grecku
- ryba po japońsku
- sałatka warzywna "tradycyjna"
- grzybki
- pieczony karp, sum i szczupak
i coś na słodko: obowiązkowo makowiec, oraz jakiś serniczek,czy inne ciasto lub ciasteczka :happy:
Mam nadzieję,że o niczym nie zapomniałam:-p

Ale mnie osobiście święta kojarzą się z mandarynkami. Potrafię wtedy zjeść ich tonę:laugh2:
 
A mi z pomarańczami i zawsze jak poczuje zapach pomarańcza to automatycznie się przenoszę pod choinkę:-D
Niby to jeszcze miesiąc ale wszystkiego się na raz nie da:tak:a kupowanie prezentów zostawiam babciom bo u nas dajemy tylko dzieciom.

A pierożki robisz sama??
 
Ja robię nadzienie, bo moja teściowa ma jakiś niezawodny przepis na ciasto, które nie jest twarde i się nie skleja ;P

A co do prezentów-niestety my kupujemy każdemu i cały obowiązek prezentowy spada na mnie i męża,bo udajemy się do miasta i robimy większe zakupy. Czasem zabawki zamawiamy na allegro. Njagorzej jest podpasować w czyjś gust, a tu niestety tylko 3 osoby w całej rodzinie są niewybredne.... W tym roku znowu mamy trudny orzech do zgryzienia. Dla dzieciaków wstępne pomysły już mamy, bo np. moja córcia woła klocki,więc kupimy jej pudło lego i niech składa :) bratanek-w tym samym wieku zafascynowany jest Tomkiem (taką lokomtywą),więc też kupi mu się coś z tej serii, moja chrześnica (7 lat) uwielbia i zbiera Pet Shopy, więc kupimy jakiś domek lub coś takiego,żeby mogła je schować, a ze starymi prykami będzie najtrudniej :p
 
pierogi i bigos, mniam aż mi ślinka pociekła.
przymierzam się do zmajstrowania na weekend piernika, dzisiaj kupiłam wszystkie składniki.
Na święta planujemy poopalać się nieco, więc ominie nas to zamieszanie, trochę szkoda, ale trochę jednak ulga;)
A pierożki i bigos dostanę mrożone jak wrócimy w ramach dożywiania.
Co do prezentów, to poluje już od miesiąca, mam już co nieco:) uwielbiam to, szkoda, że w tym roku nie zobaczę reakcji,ale i tak bardzo się cieszę.
 
Pierożki nadziewam białym serkiem śmietankowym roztartym z cukrem i cukrem waniliowym, niby nic takiego,ale smakują przepysznie :)
Bony do tesco-dobre, o tym nie pomyślałam:-D
 
reklama
Może ulepie takie w tygodniu poleje bułką i posypie cynamonem mmmmmmmmmmm

Jaipur korzystajcie bo to ostatnie wakacje we dwoje na najbliższe 15 lat:-D
A gdzie jedziecie??
 
Do góry