reklama

Gynalgin czy Clotrimazolum??

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Anus, 18 Grudzień 2005.

1. Anus

Anus Fanka BB :)

Przy ostatniej wizycie lekarka przepisała na mój stan zapalny Gynalgin. a ja mam pytanie czy zamiast niego mogę zastosowac Clotrimazolum?? Zostały mi 2 opakowania i szkoda, żeby się zmarnowały. Jeśli któraś wie czy mogę to zastosować to proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

2. Elżbietka

Elżbietka mother of two sons&angel

Anus
    Clotrimazol jest przeciwgrzybiczy
    a Gynalgin przeciwzapalny (przeciwbakteryjny). po kuracji gynalginem polecam stosowanieLactovaginaly (bez recepty) 1 globulke co 3-4 dni (profilaktycznie)

3. reklama
  4. Anus

Elżbietko dziękuję. A nie orientujesz się może ile kosztuje Gynalgin a ile Lactovaginal??
    I jeszcze jedno: czy przy stanie zapalnym może spóźniać się okres??

5. Elżbietka

gynalgin jest na recepte i kosztyje około 2 zł za opakowanie (10 szt), bierzesz codziennie na noc.
    lactovaginal jest droższy, bo około 30 zł za 10 globulek - to sa pałeczki kwasu mlekowaego, który powinein byc w pochwie i jak go nie ma to wlasnie dochodzi do stanów zapalnych. z tym ze ich nei trzeba codziennie tylko tak jak pisalam: co 3-4 dni.

co do okresu i stanu zapalnego...
    jesli to stan zapalny tylko w pochwie, to nie ma to żadnego znaczenai dla okresu. jesli natomiast stan zapalny poszedł "wyżej" (przydatki, macica) może. aczkolwiek jesli chodzi o zaburzenia miesiączkowania zwiazane z zapaleniem, to raczej odwrotnie - wytepują krwawienia międzymiesiaczkowe nawet.proponuje przed wzieciem gynalginu zrób test, jesli spóźnia cie sie okres. bo gynalgin maskładzie metronidazol, który w ciazy nie jest wskazany.

6. Anus

Myślałam, że gynalgin jest droższy, ale dobrze, że ok. 2 zł, bo w tym miesiącu dużo kasy zostawiłam w aptece :( M.in na tabletki anty, które nie wiem kiedy sie przydadzą. Mam zamiar jutro się testować i zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Tobie jeszcze raz dziękuję za odpowiedź!!! ;) ;)

7. Elżbietka

:)
    napisz jak test wyszedł :)

8. Anus

Testowanie póki co przełożone żeby wynik był pewniejszy.
    Tak więc dalej żyje w niepewności.

9. Elżbietka

a ile ci sie spóżnia??

10. reklama
  11. Anus

Może odpowiem inaczej. Od początku wakacji @ dostaje kiedy On ma na to ochotę, czasem było to co 34 dni a czasem co 40. Najdłuższa przerwa to była 43 dni, no a teraz jest 46, więc nie wiem czy mam panikować czy jeszcze nie. Powiedziałam lekarce, że mam nieregularny i ona powiedziała, że lepiej, że przyszłam po tabletki, bo mi się przez nie @ wyreguluje.

12. Elżbietka

tylko narazie ich nie bierz. a z tym wyregulowaniem to bajka. masz regularne dopóki bierzesz pigułki. jak odstawiasz to znowu to samo

Poleć forum