reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

Dzisiaj zakupiłam w Lidlu stanik do karmienia i komplet pościeli-poszewki. Będziecie używać kołdry dla dzidzi? Podobno się nie zaleca i ja też nie mam zamiaru używać ale dostałam kolderke i podusie, może będziemy używać jak dzidzi będę mieć na oku. Ciężko mi sobie wyobrazić takie puste łóżeczko [emoji58] narazie mamy rożek, a Wy jak planujecie organizacje łóżeczka?
Ja mam i rożek i śpiworek i kołderkę. I w takiej kolejności planuje używać

ale gotujesz i potem mrozisz??
Gołąbków nie gotuję. Pierogi tak chociaż niektórzy mrożą pierogi bez gotowania bo i tak potem się je wrzuca do wrzątku
 
reklama
Dziwne z tą położną. Ja rodziłam ponad rok temu i w szpitalu nic nie musiałam podawać, w sensie przychodni i położnej, bo nie wiedziałam. Normalnie wyszłam że szpitala. ;)
ja rodziłam 4 lata temu to musiałam miec swoje ubranka nie dostałam karty porodu nie wiedziałam o poloznej. po porodzie była 1 raz u mnie i to do dziecka i nic wiecej. nawet nie wiedziałam ze polozna mi sie nalezy przed porodem
 
Mama Stacha-
to są wizyty patronazowe położnej. Kiedyś były tylko po porodzie, pomagała przy pierwszej kąpieli, z przystawianiem do piersi, a teraz już można wczesniej. Dopytać o laktację, poród, połóg, pielęgnację noworodka. U nas położna nie musi wcześniej karty podbić, ale trzeba podać jej dane w szpitalu. U nas na stronie przychodni jest lista położnych środowiskowych i wypełnia się deklaracje, jak do lekarza rodzinnego. Ale możesz mieć jakąkolwiek inną, np ze szkoły rodzenia - w niektórych szkołach to jest warunek, żeby nie płacić za zajęcia[/QUOTE]
Monia, pamiętam, że taka położna przychodziła po porodzie na 6 wizyt, była z przychodni, w której składałam deklarację. To były 3 deklaracje zdaje się: lekarza, położnej i pielęgniarki. Tylko to było do dziecka i wypełniałam to po porodzie. Ja jestem zapisana do innej przychodni niż dzieci, czy w tamtej ja mam też przypisaną położną do siebie? I właśnie u niej należą mi się dwie wizyty tygodniowo?
Najbardziej ciekawi mnie czy na takiej wizycie należy mi się np. KTG czy słuchanie tętna płodu?

A ja dziś miałam wizytę, termin przesunął mi się tym razem do tyłu, na 12.01. Dzidziuś ma ponoć ok 2,3kg, wg szacunków ponoć w ostatnim miesiącu zlapie 1kg i jeszcze teraz z 400g, więc docelowo mam się spodziewać ok 3,8kg synka. Pod warunkiem, że będę aktywna, bo jak będę leżeć i się oszczędzać to będzie miał 4,5kg :-)
 
Mama Stacha-
to są wizyty patronazowe położnej. Kiedyś były tylko po porodzie, pomagała przy pierwszej kąpieli, z przystawianiem do piersi, a teraz już można wczesniej. Dopytać o laktację, poród, połóg, pielęgnację noworodka. U nas położna nie musi wcześniej karty podbić, ale trzeba podać jej dane w szpitalu. U nas na stronie przychodni jest lista położnych środowiskowych i wypełnia się deklaracje, jak do lekarza rodzinnego. Ale możesz mieć jakąkolwiek inną, np ze szkoły rodzenia - w niektórych szkołach to jest warunek, żeby nie płacić za zajęcia
Monia, pamiętam, że taka położna przychodziła po porodzie na 6 wizyt, była z przychodni, w której składałam deklarację. To były 3 deklaracje zdaje się: lekarza, położnej i pielęgniarki. Tylko to było do dziecka i wypełniałam to po porodzie. Ja jestem zapisana do innej przychodni niż dzieci, czy w tamtej ja mam też przypisaną położną do siebie? I właśnie u niej należą mi się dwie wizyty tygodniowo?
Najbardziej ciekawi mnie czy na takiej wizycie należy mi się np. KTG czy słuchanie tętna płodu?

A ja dziś miałam wizytę, termin przesunął mi się tym razem do tyłu, na 12.01. Dzidziuś ma ponoć ok 2,3kg, wg szacunków ponoć w ostatnim miesiącu zlapie 1kg i jeszcze teraz z 400g, więc docelowo mam się spodziewać ok 3,8kg synka. Pod warunkiem, że będę aktywna, bo jak będę leżeć i się oszczędzać to będzie miał 4,5kg :-)[/QUOTE]U nas termin z OM właśnie na 12.01 i waga podobna 2370, tylko mój lekarz nie chcial mówić jeszcze z jaką waga może się urodzić, więc fajnie, że o tym napisałaś [emoji3] tylko u nas termin wg usg ciągle wypada wcześniej, najczęściej właśnie 4.01 a raz był nawet 28.12. Pozdrowionka
 
Monia, pamiętam, że taka położna przychodziła po porodzie na 6 wizyt, była z przychodni, w której składałam deklarację. To były 3 deklaracje zdaje się: lekarza, położnej i pielęgniarki. Tylko to było do dziecka i wypełniałam to po porodzie. Ja jestem zapisana do innej przychodni niż dzieci, czy w tamtej ja mam też przypisaną położną do siebie? I właśnie u niej należą mi się dwie wizyty tygodniowo?
Najbardziej ciekawi mnie czy na takiej wizycie należy mi się np. KTG czy słuchanie tętna płodu?

Nie wiem jak z tętnem, ale KTG bym się nie spodziewała, bo to spory sprzęt jest. Położne raczej służą poradą, coś pokażą, pomogą z opatrunkami, pępkiem itp. Za to na KTG zawsze możesz podjechać do szpitala, jak cię coś niepokoi, a od któregoś tygodnia to już można jakoś regularnie chodzić.
 
ja rodziłam 4 lata temu to musiałam miec swoje ubranka nie dostałam karty porodu nie wiedziałam o poloznej. po porodzie była 1 raz u mnie i to do dziecka i nic wiecej. nawet nie wiedziałam ze polozna mi sie nalezy przed porodem
Mi to się marzy żeby położna po porodzie przyszła tylko raz. U mnie jest jedna i podobno wredna i lubi przychodzić ile się da :/
 
Monia, pamiętam, że taka położna przychodziła po porodzie na 6 wizyt, była z przychodni, w której składałam deklarację. To były 3 deklaracje zdaje się: lekarza, położnej i pielęgniarki. Tylko to było do dziecka i wypełniałam to po porodzie. Ja jestem zapisana do innej przychodni niż dzieci, czy w tamtej ja mam też przypisaną położną do siebie? I właśnie u niej należą mi się dwie wizyty tygodniowo?
Najbardziej ciekawi mnie czy na takiej wizycie należy mi się np. KTG czy słuchanie tętna płodu?

A ja dziś miałam wizytę, termin przesunął mi się tym razem do tyłu, na 12.01. Dzidziuś ma ponoć ok 2,3kg, wg szacunków ponoć w ostatnim miesiącu zlapie 1kg i jeszcze teraz z 400g, więc docelowo mam się spodziewać ok 3,8kg synka. Pod warunkiem, że będę aktywna, bo jak będę leżeć i się oszczędzać to będzie miał 4,5kg :-)
U nas termin z OM właśnie na 12.01 i waga podobna 2370, tylko mój lekarz nie chcial mówić jeszcze z jaką waga może się urodzić, więc fajnie, że o tym napisałaś [emoji3] tylko u nas termin wg usg ciągle wypada wcześniej, najczęściej właśnie 4.01 a raz był nawet 28.12. Pozdrowionka[/QUOTE]U mnie podobna waga, lekarz celuje na 4 z przodu [emoji853] już powtarzam wszystkim że zaczynam biegać skakać kto by szybciej urodzić, a nie takie słoniątko [emoji23] chociaż wiadomo lekarze mogą mówić jedno a waga może być zupełnie inna
 
Ja też moją bardzo lubiłam, więc teraz to pierwsza rzecz, to zapytałam, czy jeszcze pracuje i czy deklaracja jest aktualna :) jeszcze mi powiedziała, że jest jakiś jeszcze papierek potrzebny w szpitalu odnośnie położnej środowiskowej, ale teraz mi to z głowy wyleciało :/
 
reklama
Reqiem, mam już trzech synów :-) W różnym wieku.
Mam ogromne pragnenie na córeczkę więc zdecydowałam się na kolejną ciążę, jednak i tym razem będzie chłopiec.
Chyba nie dane mi zaznać porannych fochów, którą sukieneczkę założymy do przedszkola :-/
Mieszkam pod Warszawą.
Ostatnio jakoś tak wyhamowałam i zaczęłam się nudzić, a ponadto zdałam sobie sprawę, że pora przygotowywać się na nadejście nowego członka rodziny. Mój najmłodszy ma już prawie 5 lat więc pozapominałam jakie standardy obowiązują przy porodzie i noworodku :-) Nie znam też obecnych zaleceń czy rekomendacji. Zastanawiam sie nad zakupem wózka, a w tym to jestem kompletnie zielona,bo ten co mam kupowałam 13 lat temu, spełnił swoją role wyśmienicie, jednak jest już mocno wysłużony, a ilość wózków w necie i ich funkcji mnie przearaża. Może coś polecisz? Podejrzewam, że obecne wózki mogą mieć bajery o jakich nawet mi się nie śniło :-)
Witaj, gdzie zamierzasz rodzic? Ja też z pod Warszawy [emoji6] niezła gromadka [emoji6], ja mam dwóch synów.
 
Do góry