reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

MagdalenaKasia - a możesz podrzucić jakaś sensowna listę?

No właśnie też słyszałam dużo dobrego o tych kokonach, po czym przeczytałam: Link do: Gniazdka niemowlęce - gniazdka śmierci? Uwaga, mogą być groźne!

I jak odnośnie poduszek zgadzam się, że są zbędne, tak nie do końca jestem przekonana, jak ochraniacz może być niebezpieczny?

Macie jakieś sprawdzone kosmetyki dla dzieci i dla was? Cos do pielęgnacji rany po cieciu? Do sutków używałam Bephanten a teraz na szkole mówili, żeby nie stosowac

No właśnie, ciuszki już szykujecie tak na gotowe do szafki?

Kiedyś też używałam bepanthen na sutki, jak nie on to co teraz polecają?
 
reklama
Kiedyś też używałam bepanthen na sutki, jak nie on to co teraz polecają?
Ja mam lano maść z ziaja :) nie trzeba zmywać przed karnieniem
Każdy robi jak uważa, ja mam ochraniacz do łóżeczka[emoji6]A mały będzie spał w śpiworku,mam też kołderkę ale ona poczeka sobie aż synuś podrośnie.
Ja mam ochraniacz ma dwóch ściankach, od ścian. Nigdy mi się dziecko nie przekreciło, więc też planuję używać teraz. Oczywiście jak będzie mała akrobatka i zobaczę że robi się niebezpiecznie to wyciągam. ;)
 
Nie wiem jak z tętnem, ale KTG bym się nie spodziewała, bo to spory sprzęt jest. Położne raczej służą poradą, coś pokażą, pomogą z opatrunkami, pępkiem itp. Za to na KTG zawsze możesz podjechać do szpitala, jak cię coś niepokoi, a od któregoś tygodnia to już można jakoś regularnie chodzić.
No właśnie u mnie w szpitalu jak chcę KTG to trzeba wykupić cegiełkę . . . A w poradni na NFZ, bo też do takowej uczęszczam właśnie dlatego, że liczyłam na KTG, jeszcze ani razu mi nie zlecono.
Witaj, gdzie zamierzasz rodzic? Ja też z pod Warszawy [emoji6] niezła gromadka [emoji6], ja mam dwóch synów.
Ja rodzę bardzo szybko, niestety albo stety. Ostatnio chciałam rodzić na Żelaznej ale nie było opcji żebym zdążyła i pojechałam do Żyrardowa. Warunki tam są fatalne ale są też plusy: mąż ma blisko, może mi dowozić, przywozić co potrzebuję w 10min, po drugie rejestracja dziecka też łatwa, nie ma wyprawy do Warszawy żeby dopełnić formalności. Więc waham się czy iść na łatwiznę kosztem wygody czy jednak zobaczyć jak to jest w warunkach warszawskich (o ile będzie opcja dojechać na czas). Oczywiście dylemat nie zakłada żadnych komplikacji bo gdyby to wolałabym być w stolicy.
A mnie strasznie bolą żebra , już mam dosyć ciężko mi bardzo czym bliżej tym ciężej nie wiem jak dam rade do stycznia nie mam siły już chodzić nawet kierować jest mi ciężko w nocy spać nie mogę.... masakra... już zaczynam mieć dosyć
Ja też już mam dość. Ze spaniem ciężko, zgaga wieczorami okrutna, trafiają się dni gdy jestem kompletnie bez sił. NIe wiem ską wezmę energię by urodzić.
ja chce się oszczędzać żeby w grudniu nie urodzić ..:) na sylwestra będę tańczyć :D
Ja też chcę doczekać stycznia żeby nie mieć dziecka z końca roku.
Ach ciężko to oszczędzanie wprowadzić bo tak jak mówicie jest ciągle coś do zrobienia. Ja zaczynam panikowac, że nie mam jeszcze wszystkiego, że o czyms zapomniałam ważnym. Pierwsza ciąża i takie schizy cały czas.
A ja dziś wstawiłam pierwsze pranko dziecięcych ciuszków. Zdałam sobie sprawę jakie to będzie maleństwo widząc te małe ubranka. A jaki zapach piękny. Odżywają wspomnienia :-)

Jejku, czytam jak Wam się brzuchy stawiają i się trochę zaczęłam martwić. W tej ciąży wyjątkowo mam z tym spokój. Ostatnio to już przed 20 tyg miałam ten problem, a teraz nic. Może dlatego, że tym razem dosyć wcześnie przestałam jeździć do pracy więc się nie forsuję. Ale też ginekolog mi mówiła, że przy kolejnej ciąży moje narządy rodne są już mocno zużyte (choć spore przerwy jednak miałam, ale i wiek późny) i macica może być leniwa . . . Do tej pory nigdy nie rodziłam po terminie.
 
Lanomaść, Maltan albo Lansinoh [emoji6]W każdej jest czysta lanolina i nie trzeba zmywać przed karmieniem.
Ja mam pierwszą i ostatnią (w kosmetyczce do szpitala).
Maltan- masccpo której córka ulewala. Ale jak. Zapytałam położnej czy to normalne że tak ulewa a położna pierwsze co czy stosuje maltan jeśli tak nie smarować i sprawdzić. Jak ręką odjal
 
Witajcie . ja wczoraj jakoś zle sie czułam miałam doła plakałam miałam strasznie twardy brzuch bołał mnie zebra bolały a z zgaga straszna i wogole dzien był do dupy miałam jechac na pogotowie ale polozyłam sie spac i jakos dzisiaj juz lepiej tylko zebra strasznie bola .
Jak bym bardzo chciała zeby moj był z nami a nie tak daleko od nas ... :( i to tez mnie dobija. Juz mam tej ciazy dosyc koncówka ale daje popalić ...:( i to mocno każdego dnia czekam i licze ruchy jak sie rusza to wszystko dobrze. Wizyta za tydzień u lekarza także poczekamy i zobaczymy co powie ...
 
Xxewaaxx trzymaj się.
Ja też mam gorsze dni. Ostatnio miałam takie dwa, że już myślałam, że mam gdzieś rodzenie w styczniu i w ogóle urodzenie w terminie. Ale jak się polepszyło to zapomniałam o wszystkim.

Byłam wczoraj na badaniach ogólnych. Czy Wam też tak poleciała morfologia? Limfocyty mam raptem 14%. No i chyba mam jakąś infekcję bo w moczu bakterie i leukocyty. Całą ciążę borykam się z infekcjami dróg rodnych, chciałam to wyprostować przed porodem ale takich złych wyników to jeszcze nie miałam więc chyba nici z tego.
 
reklama
Do góry