reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

reklama
Właśnie nie wiem u mnie jest za urodzenie dziecka 1200zl i koleżanka ma to samo i tylko ona dostała i dodatkowo z 400zl za cesarke bo to jako operacja. A myślicie że u męża jak jest ubezpieczony dodatkowo też coś takiego może być?

Tak. My jesteśmy akurat oboje ubezpieczeni w tej samej ubezpieczalni i mu się należy tak samo jak mi.
 
I już po wizycie [emoji2] jak widać dzidzia śliczna, duża i zdrowa. 7,41 cm [emoji7] [emoji7] [emoji7] w końcu mąż zobaczył ją na żywo i szczęśliwy jak nie wiem co [emoji1]

@Monika11118 prenatal duo można brać wszystkie tabletki na raz [emoji6]

I dostałam coś na te zaparcia okropne. Jakiś syrop lactuloza mogę brać. Zobacz załącznik 874107
Jaka piękna dzidzia [emoji7]
 
Nasza urodziła się 2 stycznia tego roku a zarobki przedstawiliśmy z 2016 wychodzi na to że za rok 2017.
Dokładnie, dochód z roku poprzedzającego, czyli 2017. Bo za 2018 rozlicza się dopiero w 2019 ;) ale dzidzia też się już liczy :)

Kokoszka, gratuluję, cudna dzidzia :)
 
No właśnie nie orientujecie jak, jak bejbik urodzi sie w styczniu 2019r to zarobki trzeba przedstawic za cały 2018 rok? Mowie o pierwszym dziecku.
W 2016 trzeba było przynieść za 2014, chyba 2 lata do tyłu wołają zawsze. Zależy też czy w bieżącym roku ktoś nie stracił albo nie uzyskał dochodu, wtedy trzeba aktualną sytuację przedstawić.
 
Bo jak za 2018r to bym sie załapała bo moj M. bez umowy pracował długo, teraz ma zlecenie, a ja też miałam zawirowania z praca. A za 2017r. to nie ma szans. Dobrze by było, zawsze to 500zł, szczegolnie ze na macierzynskim tylko 80%

Wiadomo, każdy grosz do przodu.
 
A i sprawdźcie sobie i wasi partnerzy też w waszych ubezpieczalniach (prywatnych czy z zakładu pracy) czy wypłacają pieniądze za urodzenie dziecka...albo za pobyt w szpitalu podczas porodu i po porodzie. A te, które mają ciążę zagrożoną czy za to mogą dostać jakieś odszkodowanie. Czasem też banki pobierają opłaty za ubezpieczenie zdrowotne, tam też sprawdźcie. Moja kuzynka wyciągnęła od banku 10 tys zł za ciążę zagrożoną...znalazła tam jakiś "kruczek", ale po tej jej akcji skreślili ten punkt[emoji15]

Oboje jesteśmy ubezpieczeni prywatnie i u nas wypłacają 1500 na głowę, więc fajnie. Strzał gotówki.
 
reklama
Do góry