reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

Ja z tego samego powodu dowiedziałam się o ciąży w 8 tyg. Podejrzenia miałam tydzień wcześniej, ale byłam pewna, że ciągnięcia w brzuchu to spóźniony okres (często po zimie miałam dłuższy cykl). Nawet nie będę wam pisać jak byłam na siebie zła za to, że się nie zorientowałam. :( Nie skojarzyłam braku ochoty na kawę i mniej przetłuszczających się włosów z ciążą. Dopiero smak starych monet w ustach i te dziwne "inne" ciągnięcia skłoniły mnie do zrobienia testu. Teraz nadrabiam zaległe mdłości. :(
Dokładnie ja tak samo, miałam bardzo długie cykle po 42 dni i co miesiąc mi się spóźnia kilka dni i myślałam że tym razem również tak jest, a tam poprostu siedziała juz dzidzia. Najważniejsze żeby z dzidziem było ok a mdłości przetrwasz :)
 
reklama
Dokładnie ja tak samo, miałam bardzo długie cykle po 42 dni i co miesiąc mi się spóźnia kilka dni i myślałam że tym razem również tak jest, a tam poprostu siedziała juz dzidzia. Najważniejsze żeby z dzidziem było ok a mdłości przetrwasz :)
Dzięki za słowa otuchy. Przynajmniej w pewnych sprawach nie jestem sama. :) Pewnie większość z was bardzo się pilnowała i od razu robiła testy. Ja niestety nie żyłam zbyt ciążowo przez tę niewiedzę. :( Intuicyjnie chyba unikałam alko, ale jedno piwo się zdarzyło. :( Nie mam zamiaru panikować, ale żałuję, że zmylił mnie brak objawów. Wiem, że przetrwam mdłości, ale co ciekawe, gdy wymiotuję, to czuję taką bezsilność, że zdarza mi się rozbeczeć :), a do mięczaków nie należę. Hormony...
 
Do tej pory nie szukałam metod na te mdłości - teraz będę musiała. Jeśli macie jakieś sprawdzone to poratujcie. :)
Mi również krople imbifem pomogły [emoji6]
Ja z tego samego powodu dowiedziałam się o ciąży w 8 tyg. Podejrzenia miałam tydzień wcześniej, ale byłam pewna, że ciągnięcia w brzuchu to spóźniony okres (często po zimie miałam dłuższy cykl). Nawet nie będę wam pisać jak byłam na siebie zła za to, że się nie zorientowałam. :( Nie skojarzyłam braku ochoty na kawę i mniej przetłuszczających się włosów z ciążą. Dopiero smak starych monet w ustach i te dziwne "inne" ciągnięcia skłoniły mnie do zrobienia testu. Teraz nadrabiam zaległe mdłości. :(
A ostatnio się właśnie zastanawiałam czy to że mi się włosy nie przetluszczaja to dzięki ciąży [emoji1]
Ja też mam problem z tym niskim ciśnieniem od kad są te upały .
Ja mam zawsze niskie ciśnienie, przed ciąża też tak było więc nawet nie odczuwam tego bardzo.
Wróciłam od nowego lekarza. Trafiłam na bardzo młodą doktorke .
Teraz muszę się zastanowić i podjąć decyzję czy zmieniam czy zostaje przy starym. Szału nie było ale lekarka pobrała mi cytologie , zbadała i zajrzała usg czy wszystko ok. Powiedziała, że brakuje mi jeszcze kilku badań , które powinnam mieć w 1 trymestrze i że jeśli się zdecyduje do niej przenieść to mi to uzupełni. Po raz pierwszy zmierzono mi ciśnienie (148/89) . Powiedziała, że zna lekarza, który prowadzi moją ciążę i że to nie jest zły lekarz tylko trochę zakręcony. I teraz siedzę i myślę...
Ja na twoim miejscu też bym zmieniła. Tamten miał już swoją szansę i jej nie wykorzystał [emoji6]
Jeszcze ja sie dawno brzuszkiem nie chwalilam[emoji846]
Dzis 16t4d[emoji846]Zobacz załącznik 885734
[emoji7]
Ja juz dawno po wizycie tylko nie mialam kiedy napisac. U nas wszystko dobrze. Malenstwo rośnie i to by bylo na tyle. Więcej dowiem sie na polowkowych, ktore jeszcze nie wiem kiedy bede miala. Pewnie na następnej wizycie sie dowiem.
Od ktorego dokladnie tygodnia robi sie to usg?
Cieszę się że wszystko dobrze [emoji5]
Czyli bardziej dokładne niz prenatalne ? A ilr u Was takie badania kosztuja? Moj lekarz mowil ze okolo 200-250zl.
Połówkowe robię już u swojego lekarza i zapłacę 150 zł.
[emoji7]
Moj 17+1 :) jak po wiekszym obiedzie
[emoji7]
To moj, 17 tydzien. W pierwszej ciazy na tym etapie mialam lekko wystajacy a w tej jest juz pileczka. No i z wyzszej wagi tym razem startuje [emoji16] Zobacz załącznik 885767
[emoji7]
A ja lubię okres wrzesień do polowy października. Jest jeszcze ciepło ale już nie gorąco. Całe mnóstwo warzyw do wyboru. No i te kolory :) poza tym uwielbiam zbierać grzyby chociaż w tym roku nawet jeśli coś urośnie po tej suszy to sobie daruje wyprawy do lasu bo jest mnóstwo kleszczy.
A styczeń tez juz bym chciała :) być juz po wszystkim, mieć maluszka obok siebie, przytulac i patrzeć jak śpi :)
To też mój ulubiony okres [emoji4] dlatego nawet ślub we wrześniu brałam. [emoji6] za to upałów nie znoszę i już się nie mogę doczekać aż się skończą
 
Ja to zależy co ubiorę. Jak sukienkę to od razu widać. Jak spodenki i jakąś luźną koszulkę to po prostu wyglądam jakbym miała parę dodatkowych kg.
Z różnych opinii wiem, że w kolejce najszybciej przepuszczają mężczyźni ewentualnie młodzież. Panie np w srednim wieku udają że nie widzą

Mam dokładnie tak samo, w sukience widać a w spodenkach i koszulce niezbyt.
 
Dzięki za słowa otuchy. Przynajmniej w pewnych sprawach nie jestem sama. :) Pewnie większość z was bardzo się pilnowała i od razu robiła testy. Ja niestety nie żyłam zbyt ciążowo przez tę niewiedzę. :( Intuicyjnie chyba unikałam alko, ale jedno piwo się zdarzyło. :( Nie mam zamiaru panikować, ale żałuję, że zmylił mnie brak objawów. Wiem, że przetrwam mdłości, ale co ciekawe, gdy wymiotuję, to czuję taką bezsilność, że zdarza mi się rozbeczeć :), a do mięczaków nie należę. Hormony...

Nie przejmuj się, ponoć nasz organizm jest tak zaprogramowany że na początku dzieciątku nic nie grozi typu alkohol, niezdrowe jedzenie właśnie przez to że nie wiemy jeszcze o ciąży więc nie uważamy. Matka natura wszystko dobrze przemyślała;)
 
reklama
Do góry