reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Harmonogram dnia malucha

A ja poproszę Was o podanie planu żywieniowego (co dzieciaczki jedzą i ile ml) wraz z całym harmonogramem (kiedy drzemka, kiedy spanie wieczorne itp.). Mam problem z małym, muszę się wziąć za jego wyregulowanie, a do tego Wasze harmonogramy będą niezbędne!

U nas wygląda to obecnie tak:

5-6 pobudka
Nie chce jeść, może troszkę UU
7-7.30 drzemka w aucie w drodze do babci :)
9-9.20 kaszka (100 ml wody + 3 łużku kaszki zbożowej + owoc). Zazwyczaj zjada wszystko.
Około 10 drzemka i tutaj różnie, bo czasem 30-40 minut a czasem nawet do 2 godzin.
13.20 obiad (zazwyczaj 3/4 dużego słoiczka 190 ml + czasem owoc/deserek).
Jeśli rano spał krócej, czyli te 30-40 minut to około 14 ma kolejną drzemkę do 15.30-16
16-16.45 UU
17-17.45 spacer i czasem drzemka. Ale ostatnio ta drzemka o 17 była w domu i spał już do rana z przerwami na jedzenie :szok:
18.30 kąpiel i mleko 180 (5 mmiarki mleka, 2 kaszki lub kleiku). Wypija wszystko.
19 sen

I teraz:
pierwsza pobudka coraz wcześniej :szok:, nawet około 22. Wypija wtedy 100-120 mleka.
Kolejne pobudki różnie- około 1,3, 4 a czasem tylko o 3. Wtedy UU.

Co sądzicie? Czy powinnam mu dawać więcej jeść w ciągu dnia, może bardziej zagęścić to mleko o 19? Może ma za mało mleka w ciągu dnia, że budzi się o tej 22 i w nocy. Z kolei rano o 6 nie chce jeść. A ja wolałabym, żeby nie jadł w nocy, tylko własnie o 6.

No i nie wiem, co zrobić z tą drzemką o 17. Bo jeśli on się budzi u teściowej po 15, to ciężko jemu (i nam też!) wytrzymać do tej 18.30 bez spania. Z kolei drzemki o 17 ostatnio skończyły się na tym, że spał do rana, bez kąpieli, bo jak się obudził o 20 na jedzenie, to jadł na śpiąco :confused2:

Pomóżcie :sorry2:
 
reklama
Iwon - moja śpi koło 10 (chyba ze wstanie jak dziś 6.30 to koło 9 idzie) i spi 1,5 h potem na spacerku koło 12 45 minut drzemki i koło 14 do 15 - 15.30. I do 19.30 - 20 wytrzymuje. Wydaje mi się ze 3 h bez drzemki już powinien wytrzymywać. Ale każde dziecko inne - moze twój lubi po prostu spać
 
Iwon niewiele pewnie pomogę bo u mnie wygląda jedzeniowo zupełnie inaczej. Ale ten sam problem miałam z porannym jedzeniem gdy jeszcze jadał w nocy. Odkąd przestał to śniadania wcina aż mu się uszy trzęsą, a aferę o butlę robi już w trakcie jej przygotowywania. Czołga się za mną do kuchni, wdrapuje po moich spodniach i krzyczy aby mu dać, a ja mieszam dopiero :szok:.
A więc u nas to jest tak:
7:30 pobudka (o tych nocnych to już nie wspominam bo mi słabo się robi na samą myśl)
8:00 śniadanko 210ml wody plus 7 miarek mleka i 2 miarki kleiku (jedna ryżowego, jedna kukurydzianego)
pierwsza drzemka ok 30 minut 9-9:30 lub 10:10:30. Potem spacer jeśli pogoda pozwala.
12:00 obiadek 200gram obecnie codziennie z żółkiem i mięskiem lub raz w tygodniu rybką
jeśli jest mocno śpiący bo spał od 9-9:30 to z reguły zaraz po odbiciu robi kupkę i idzie spać. I tu różnie bywa. czasami śpi godzinkę, czasami 2 ale bywa że i tak jak wczoraj, że spał 15 minut tylko na spacerze.
Jeśli spał 10-10:30 to ok 13 dostaje jeszcze deserek ok 130gram
16:00 podwieczorek 180ml wody plus 6 miarek mleka plus 2 miarki kaszki ryżowej lub 150ml wody plus 5 miarek mleka i 7 miarek kaszki i wtedy łyżeczką podajemy
Jeśli mało spał między 12, a 16 to zaraz po jedzonku idzie w kimę na ok. 1,5h. jeśli spał więcej to drzemka ok 17 na 30 minut.
Jeśli mamy gości to nie ma szans aby usnął.
19:30 kąpiel
20:15 kolacja i 20:30 spanie.
 
u nas ostatnio jest tak:

7 - 180ml wody + 6 miarek mleka
9:30-10 - drzemka około 40 minut choć zdarza się nawet do 1h
11 - 180ml wody + 6 miarek mleka
13 - 130g owoce lub 150 ml sok i jak pogoda pozwala to idziemy na spacer
14 - drzemka ewentualnie podczas spaceru a długość j/w czyli około 40 minut lub ile jej się zechce na spacerze
15 - 190g obiad z mięskiem lub 2x w tygodniu z rybką + 1/2 żółtka co drugi dzień
17 - 90ml wody + 3 łyżki kaszki wielozbożowej - na gęsto więc łyżeczką
18:15 - kąpiel
19 - 180ml wody + 6 miarek mleka + 3 miarki kleiku ryżowego i spanie :)

oczywiście całość jest zależna od pobudki i pierwszego mleka i reszta idzie mniej więcej czyli posiłek+4h+posiłek+2h+owoce+2h+obiad+2h+kaszka+2h+kolacja ale jeśli rano jest duży poślizg to skracam np. nie 4h tylko 3,5h a między obiadem a kolacją tak żeby kaszka była gdzieś w połowie bo kąpiel raczej jest stała +/- 10 minut


Iwon u ciebie cięzko stwierdzić ile tego UU ale ogólnie myślę że pobudki nocne mogą wynikać z małej ilości jedzonka w dzień :sorry2: jakie mleko dajesz że tylko 5 miarek na 180ml wody? najpierw spróbowałabym jeszcze to wieczorne zagęścić a jak nie pomoże to zwiększyć porcję
 
Ostatnia edycja:
o własnie - Iwon ja daje 120 ml mm i 3 miarki kleiku/kaszki. Takie mega gęste robie. Wtedy mi od 23 do 3 czasem nawet 4 przesypia
 
Iwon ja mysle ze on sie tak budzi bo je bardzo malo w dzien,

moj 7:00 180

ok 10:00 jakis deserek ale ok 60gr lub owocka lub soczek

ok 12 cale 200g

ok 15 180

ok 18:30 180

i o 21 210

poki co jemy samo mleko ale planuje wprowadzic gdzies kaszke... i wtedy bedzie pewnie mniejsza porcja mleka

spimy cala noc czasem sie budzi bo smoka chce bo zeby ida
 
Ostatnia edycja:
O 12 MA OBIADEK Kasiu, no i o 10 deserek :) reszta mleko ... z czego do nocnego dostaje ekspozycje na gluten poltorejk miareczki. ale plan jest ze jak juz wprowadzimy to zmienimy jeden posilek na kaszke glutenowa, a teraz jakos mysle zmienic mu na zwykla kaszke ryzowa moze ten posilek o 18 bo te posilki 10 12 15 to w zlobku jesc bedzie
 
A czy orientujecie się może jak zacząć podawać gluten jeśli do tej pory tego nie zrobiłam? Czytam i co chwila widzę co innego - w dziesiątym miesiącu czy po dziesiątym miesiącu? Ekspozycja czy już od razu więcej? Zielona jestem, a nasi pediatrzy to o kant tyłka potłuc.
 
reklama
Do góry