reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Haschimoto, a objawy ciąży

Dołączył(a)
14 Grudzień 2015
Postów
2
Witajcie,

4 lata temu zdiagnozowano u mnie chorobę Haschimoto. Na początku listopada odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (Mercilon), kochałam się z chłopakiem w nocy z 31.11 na 01.12, zabezpieczyliśmy się, ale chwilę kochaliśmy się bez prezerwatywy. Dostałam okres z odstawienia, a 5 grudnia pojawiło się 2 dniowe plamienie. Od kilku dni mam objawy jak przy początku ciąży - bóle podbrzusza, bolesność sutków, mdłości, zaparcia, ciągle czuję się zmęczona i zdołowana, mam straszne wahania nastroju, denerwuję się z byle powodu i prawie nie mam ochoty na seks. Robiłam test, wynik negatywny. W tym tygodniu wybieram się zrobić jeszcze badanie beta hCG. Czy ktoś miał podobne objawy przy niedoczynności tarczycy? Wyniki TSH mam w normie, już nie wiem co mam robić, czy ktoś był w podobnej sytuacji?
 
reklama
witam
ja tarczyc mam od ponad 5 lat i objawy zajscia w ciazy mialam takie same, ciaza wyszla w ok 5 tyg ze slabymi kreskami, plamienia mialam ale okazalo sie to objawem odklejania lozyska. Najlepiej powtorzyc test i zrobic badanie z krwi i obowiazkowo ginekolog po tym.
 
Równie dobrze mogą to być objawy odstawienia antykoncepcji - organizm musi się przyzwyczaić do braku hormonów...
 
Boję się, że to jednak coś od tarczycy. Do wcześniejszych objawów doszły jeszcze mleczne upławy. Do tego tracę strasznie dużo włosów, wypadła mi już chyba połowa:( Z ostatniego badania TSH wyszło mi na poziomie 2,5 to nie za dużo jak na dawkę 50 - 75 eutyroksu?


Odebrałam dzisiaj wyniki beta HCG - 0,10 mlU/ml...
Któraś z Was miała podobne objawy przy Haschimoto? Nigdy wcześniej nie czułam się tak fatalnie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry