reklama

Haschimoto, a objawy ciąży

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez stelcia, 15 Grudzień 2015.

1. stelcia

stelcia Początkująca w BB

Witajcie,

4 lata temu zdiagnozowano u mnie chorobę Haschimoto. Na początku listopada odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (Mercilon), kochałam się z chłopakiem w nocy z 31.11 na 01.12, zabezpieczyliśmy się, ale chwilę kochaliśmy się bez prezerwatywy. Dostałam okres z odstawienia, a 5 grudnia pojawiło się 2 dniowe plamienie. Od kilku dni mam objawy jak przy początku ciąży - bóle podbrzusza, bolesność sutków, mdłości, zaparcia, ciągle czuję się zmęczona i zdołowana, mam straszne wahania nastroju, denerwuję się z byle powodu i prawie nie mam ochoty na seks. Robiłam test, wynik negatywny. W tym tygodniu wybieram się zrobić jeszcze badanie beta hCG. Czy ktoś miał podobne objawy przy niedoczynności tarczycy? Wyniki TSH mam w normie, już nie wiem co mam robić, czy ktoś był w podobnej sytuacji?

2. juli29

juli29 Fanka BB :)

witam
    ja tarczyc mam od ponad 5 lat i objawy zajscia w ciazy mialam takie same, ciaza wyszla w ok 5 tyg ze slabymi kreskami, plamienia mialam ale okazalo sie to objawem odklejania lozyska. Najlepiej powtorzyc test i zrobic badanie z krwi i obowiazkowo ginekolog po tym.

3. reklama
  4. witch84

witch84 Fanka BB :)

Równie dobrze mogą to być objawy odstawienia antykoncepcji - organizm musi się przyzwyczaić do braku hormonów...

5. stelcia

stelcia Początkująca w BB

Boję się, że to jednak coś od tarczycy. Do wcześniejszych objawów doszły jeszcze mleczne upławy. Do tego tracę strasznie dużo włosów, wypadła mi już chyba połowa:( Z ostatniego badania TSH wyszło mi na poziomie 2,5 to nie za dużo jak na dawkę 50 - 75 eutyroksu?

Odebrałam dzisiaj wyniki beta HCG - 0,10 mlU/ml...
    Któraś z Was miała podobne objawy przy Haschimoto? Nigdy wcześniej nie czułam się tak fatalnie...

Ostatnia edycja: 16 Grudzień 2015

Poleć forum