reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.

A właśnie przepraszam, że zapytam mam nadzieje, że to nie jest jakiś bardzo drażliwy temat czy u Ciebie problem z ciążami wynika z tych wszystkich chorób? [emoji26]
Poniekat tak. Choruje na tarczyce niedoczynność hashimoto, epilepsje, hirsutyzm, IO mam spora nadwagę. Do tego teraz mąż robił badania i wyszło 0% prawidłowych plemnikow w nasieniu. Mnie musi ustabilizować diabetolog z IO bo to też przyczynia się do poronień jeśli insulina jest za wysoka a ja po 2h mam prawie 200 więc sporo. W zeszłym roku wskaźnik homa wyszedł mi 6.2 mam dietę biorę leki ale waga stoi w miejscu. Niestety u mnie basen siłownia ćwiczenia ogólnie wysiłek fizyczny odpada ze względu na padaczke. Spacerować mogę ale tylko przy drugiej osobie i w miejscu gdzie są ławki bo przy tarczycy szybko się męczę i łapie zadyszkę. A większość ataków jest przy zmęczeniu i stresie. Co prawda nie mam ataków teraz już ponad 2 lata ale dlatego że nie mam wysiłku fizycznego i nie wychodzę na słońce. A jak są upały to wychodzę wtedy kiedy muszę i poruszam się środkami transportu jak samochód bus tramwaj ewentualnie taxi. Moi lekarze zaproponowali mi operacje bariatryczna (wycięcie 98%zoladka ) i cały czas myślę nad tym żeby się zdecydować. Mój endo mówi mi że jak zdecyduje się na tą operacje to hirsutyzm IO zniknie no waga będzie napewno dwu cyfrowa a nie trzy cyfrowa i może hashimoto się "uśpi"
 
reklama
Taka operacja pewnie musi nieść za sobą duże ryzyko i skutki uboczne?
Każda operacja ma swoje ryzyko większe lub mniejsze ale ma. Skutek uboczny to jest zwisającą skóra po zejściu z wagi. 2% żołądka to wypije 200ml wody i więcej już nic nie zmieszczę. Po samej operacji powinna być "lżejsza" max o 15-20 kg później już po operacji przez jakiś czas jedzenie płynne czyli zupy zblendowane po jakimś czasie można wprowadzać np makaron mięso gotowane czy łyżka ziemniaków warzywa owoce no i lecialabym z wagi. No i po tej operacji na jakiś czas nie starać się o dziecko żebym mogła dojść do siebie i żeby wszystko się ładnie porządnie zagoiło. I po jakimś czasie badania zrobić i zobaczyć jak z wynikami u mnie.
 
To będę musiała to skontrolować, bo przy moim szczęściu to różnie może być, a jeszcze jestem obciążona od strony mamy i babci rzs, wiec w każdej chwili może przyjść, a z tego co czytałam to te wszystkie choroby lubią chodzić parami [emoji21]
Właśnie tak dlatego jak masz możliwość to badaj się. Im szybciej zaczniesz badania tym szybciej się o wszystkim dowiesz i zaczniesz się leczyć.
 
reklama
A jakbym poszła do internisty po badania to, jakie badania z tych, które mi pisałaś może mi przepisać na NFZ i co najlepiej powiedzieć, żeby nie było z tym problemu i, żeby lekarz przepisał mówię zarówno o tych witaminach jak i hormonach i tej insulioodporoości [emoji848]
Ja mówiłam normalnie i nie było problemu z daniem skierowań. Co do lh fsh i te hormonalne to endo lub gin bo internista nie da. Nie ma obowiązku. Na sprawdzenie poziomu witamin d3 b12 powinien dać internista. Ja z żadnych tych badań nie płaciłam w Pl. Wszystko na skierowanie.
 
reklama
Do góry