reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hejka czy to krwiak czy ciaza blizniacza?

Natkaa.kropka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
20 Luty 2022
Postów
121
Hejka byłam dzisiaj na pierwszym usg aby potwierdzić ciąże, miesiączkę miałam 15 lutego, beta która robiłam 10 marca wynosiła 35,65 i wskazywało na 3/4 tydz. Dzisiaj na usg dowiedziałam się ze ciaza jest mniejsza niż od miesiączki, widać było ciałko żółte, przejechał tym usg i patrzy mówi ze blizniacza? Nie chyba nie to krwiak, dostałam dupka i mam zrobić betę i proga a następna wizyta 13 kwietnia. Czy to może być blizniacza? Czy to wg możliwe żeby ciaza była mniejsza? Denerwuje się odkad wróciłam od niego.. dodam zdjęcie z usg i bety poniżej.
 

Załączniki

  • IMG_0021.jpg
    IMG_0021.jpg
    326,4 KB · Wyświetleń: 524
  • IMG_0183.jpg
    IMG_0183.jpg
    70,7 KB · Wyświetleń: 340
reklama
Czy to bliźniacza czy krwiak to nie wiem, ale na pewno jest możliwość że ciąża jest młodsza niż wskazują na to dni cyklu z tego powodu że mogłaś nie mieć książkowej owulacji w 14 dniu cyklu tylko później. Do tego czas na zagnieżdżenie zarodka to też różnie, czasem w 6 dniu a czasem w 12 dniu od zapłodnienia, stąd różnica w wieku ciąży 🤗
 
Czy to bliźniacza czy krwiak to nie wiem, ale na pewno jest możliwość że ciąża jest młodsza niż wskazują na to dni cyklu z tego powodu że mogłaś nie mieć książkowej owulacji w 14 dniu cyklu tylko później. Do tego czas na zagnieżdżenie zarodka to też różnie, czasem w 6 dniu a czasem w 12 dniu od zapłodnienia, stąd różnica w wieku ciąży 🤗
ale żeby beta 10 marca pokazywała 3/4 tydz, dziwne to troszkę dla mnie. Chociaż masz racje co do zagnieżdżenia. W sumie to lekarz ginekologii wiec jakby to była ciaza blizniacza to tez by mi o tym powiedział mimo ze to wczesna ciaza, bo na jednym pęcherzyku - tam gdzie kursor myszki powiedział ze jest ciałko żółte a na temat ten rozległej plamki nic nie mówił
 
Myślę,że ciąża raczej nie może być młodsza skoro pozytywna beta wyszła już 10 marca. Poza tym jesteś pewna,że lekarz mówił o ciałku żółtym? Ono jest na jajniku. Tutaj raczej może chodzić o pęcherzyk żółtkowy. Ale ja na tym zdjęciu w ogóle go nie widzę.
 
Myślę,że ciąża raczej nie może być młodsza skoro pozytywna beta wyszła już 10 marca. Poza tym jesteś pewna,że lekarz mówił o ciałku żółtym? Ono jest na jajniku. Tutaj raczej może chodzić o pęcherzyk żółtkowy. Ale ja na tym zdjęciu w ogóle go nie widzę.
No mówił coś o żółtku xd byłam tak zestresowana tym co mówił ze nie zapamiętałam dokładnie wszystkiego. Jak nadjeżdżał z innych stron to to widział „coś w środku” właśnie tez mnie zastanawia ta beta, choć co laboratorium to inne wytyczne są. Jutro robię betę i zobaczę co pokazuje, okresu jak nie miałam tak nie mam, jestem śpiąca i bolą mnie piersi
 
Jeżeli chodzi o luty to miałam @ od 15.02 do 18.02 owulacja była 26 lutego bo czułam ból w jajniku jak co miesiąc. Wiec licząc od owulacji do 10 marca to jest 12 dni wiec by chodziło 2 tydz jakoś, strasznie to pokickane jest. Z rana idę na betę i proga zobaczę jakie wyniki będą chodź obawiam się najgorszego..
 
Ciążę liczysz od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.
to ja to wiem ale owulacja była 26 lutego i wtedy coś „działaliśmy”. Wychodzi na to ze jest mniejsza albo coś jest nie tak. W każdym razie idę jutro na badania krwi i po południu wszystkiego się dowiem czy beta wzrasta czy stanęła w miejscu albo opadła..
 
To musiała się przesunąć owulacja innego wyjaśnienia nie ma 🤷 ból nie świadczy o owulacji równie dobrze może wystąpić po niej. Daj znać po becie :) tylko pamiętaj teraz masz sprawdzić jej przyrost' nie kieruj się widełkami nigdy, teraz najważniejsze jest USG. Możesz mieć wynik bety, który na widełkach będzie się mieścił w 5tc a być w np 7 wg USG. 😊
 
reklama
A zalecił Ci zrobienie powtórki bety po 48h? Jeśli nie to możesz to zrobić, beta ma wtedy wzrosnąć o 66%minimum i to powinno Cię wtedy uspokoic
 
Do góry