reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Help - czekając na wyniki trombofilii krwawię 5 tc

Dołączył(a)
17 Styczeń 2022
Postów
14
Cześć Dziewczyny, pomocy!

Jestem w 5 tc, od 3 dni mam napięty brzuch (jak po brzuszkach), a dziś zaczęło się brazowe plamienie przechodzące w czerwone krwawienie. Mam 40 lat, 2ga ciąza, 2 letnia córeczka, ciąża ok, bez poronień (może jedno - gdzie okres wyglądał jak wątróbka).

Zaraz po dwóch kreskach na teście zrobiłam betahcg i 'pakiet rozszerzony' na trombofilię (siostra jest po 2 poronieniach, ma mutację PAI1homo). Beta hcg 150. 4 dni temu bylam u gin potwierdzić ciążę i zlecila mi ponowne beta hcg, ktore wykonalam dziś rano. Poza napietym brzuchem, nie bylo plamień. Na wyniki trombo czeka się 35 dni roboczych...😑 lekarz może zobaczyć mnie dopiero pojutrze. Rozmawiałam z położną i powiedziala że mogę zglosic się na izbę przyjęć ale mam liczyć się z tym, że zostanę, dadzą mi prawdopodobnie nospę, duphastan, luteinę. Wolę nie iśc co szpitala.

Więc taka sytuacja: 5 tc, plamienie/krwawienie, potencjalnie PAI1 homo, lekarz dopiero pojutrze, szpital odpada, w apteczce pod ręką leki takie jak heparyna, luteina, duphastan, aspiryna, nospa.

Czy miałyście podobną sytuację? Co lekarz zalecił? Póki co wzięłam nospę i duphastan.

Czysto teoretycznie - czy heparyna i aspiryna są ok w przypadku plamień czy je nasilą? Czy mozna je brać z nospą i duphastanem?
 
reklama
uważam, że nie powinnas brac zadnych, absolutnie zadnych leków bez konsultacji z lekarzem.

Jakakolwiek decyzje podejmiesz napisze tylko tyle, ze ja po in vitro zapobiegawczo musialam brac acard (aspiryne), zatrzyki z heparyny, no spę oraz luteine dopochwowo. Ale ja nie miałam plamień.
 
uważam, że nie powinnas brac zadnych, absolutnie zadnych leków bez konsultacji z lekarzem.

Jakakolwiek decyzje podejmiesz napisze tylko tyle, ze ja po in vitro zapobiegawczo musialam brac acard (aspiryne), zatrzyki z heparyny, no spę oraz luteine dopochwowo. Ale ja nie miałam plamień.
 
Dzięki za odpowiedź. Jutro przychodnia powinna miec wynik bhcg, moze zobaczę chociaz wynik, a w środę lekarz.
 
Krwawienie w ciąży trzeba skonsultować. Ja bym jechała na IP. Zrobią Ci usg. Ciąża została zlokalizowana jako wewnątrzmaciczna, tak? Pobiorą tez pewnie krew na progesteron, co tez będzie cenna informacja.
 
Krwawilam w ciąży od 4 TC do ok. 13 TC żywą krwią jak z kranu. Potem do 20 TC stara krew z krwiaka. Mam pai-1. Przeszłam szeroką diagnostykę hematologiczna oraz konsultacje u kilku ginekologów i decyzja była o niewlaczaniu heparyny. O acardzie nie było w ogóle mowy, zgodnie wszyscy mówili, że rozkrwawie się bardziej. Co do no-spy były sprzeczne zdania, ostatecznie brałam ją, bo trafiłam na 2 tyg do szpitala, w którym mi ją dawali. Oprócz tego duzo progesteronu w formie luteiny i duphastonu, leki p/krwawieniom. Nie chcę Cię rozczarować, ale badanie genetyczne na trombofilie nie wniesie nic merytorycznego do Twojej sytuacji. Ale z własnego doświadczenia podpowiem Ci: z wynikiem tego badania genetyczneog od razu do lekarza poz, niech da skierowanie do hematologa na cito i niech w poradni hematologicznej przebadają Cię.
 
reklama
Do góry