reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

hemoglobina

wiki222

swieżynka :))
Dołączył(a)
18 Grudzień 2012
Postów
54
hej Dziewczyny jestem w 24 tyg ciazy
obebrałam wyniki morfologii i obciażenia glukozą na szczescie wyszlo ok.
ale hemoglobina mi spadła 11.8 a norma jest o 12..
hematokryt 34.5% gdzie norma 36%
pierwsze co od razu pojechalam po sok z pomidorów, pobiegne do sklepu po suszone morele.. no i zasieje rzeżuchę.. we wtorek mam do ginekologa, mam juz zaczać sie martwic wynikami?? gdzie zawsze mialam super hemoglobinę :( martwię sie o dzidzie czy wystarczajaca jest dotleniona..
dziękuje za odp.
 
reklama
Taki spadek to nie spadek, nie panikuj. Jedz więcej czerwonego mięcha lub pietruszki i będzie cacy :tak:
 
wlasnie szłam do sklepu po pietruszke też, ale zapomniałam akurat o niej ;p dziękuje za odpowiedz dziewczyny :)) i milego dzionka.
 
po pierwsze to nie masz złych wyników, a jedynie delikatne odchylenie od normy! ja miałam hemoglobinę 11.8 do końca ciąży i była uznawana jako w normie. wszystko zależy od tego jakie laboratorium ma przyjęte normy.

po drugie jak spadła mi hemoglobina do 10,5 to dostałam specjalne tabletki z żelazem i miałam przede wszystkim jeść fasolę typu jasiek + czerwone buraki i szpinak.

powodzenia:)
 
Taka hemoglobina to dobry wynik :) Ja przez całą ciążę miałam 11,5, raz 11. I ginka mówiła, że ok. A przed ciążą również miałam wysoką. Nie zaszkodzi picie soku z buraka. Moja bratowa miała hemoglobinę pon. 10 przez praktycznie całą ciążę, piła ten sok i dodatkowo brała żelazo i mimo to hemoglobina nigdy w normie u niej nie była. A urodziła zdrową, śliczną córeczkę :) Nie masz się czym martwić. Lekkie odchylenia w ciąży są normalne :)))
 
Do góry