reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hemoroidy w ciazy...jak sobie radzic ?

Ollena

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2011
Postów
7 630
Jakis miesiac temu mi wylazl jeden kolega, narobilam paniki bo nie wiedzialam co to i po co to;-)
Nie byl za bardzo bolesny, duzy no i chowal sie wiec olalam gada, smarujac mascia jedynie.

Wczoraj wyszedl ten sam ale wiekszy o wiele, boli jak cholera, swedzi i piecze...masc nie daje rady, nie moge siedziec i chodzic, nawet przy lezeniu boli.
Czekam az sie schowa, ale moze jakies rady oprocz tego? :(
 
reklama
CHyba nie potrzebnie zakładałaś nowy wątek.Mogłaś pytanie zadać na majówka ale mniejsza.
Idz do lekarza 1 kontaktu a on da Ci skierowanie do gastroenterologa. On Ci przepisze coś co na pewno zadziała.
Znajoma była u takiego lekarza a miała już spore problemy i po 2 tyg leczeniu nie było już kłopotu.
 
Ja nie miałam jeszcze tego problemu ale skoro jest już tak źle to powinnaś udać się do lekarza wystające duże hemoroidy potrzebują specjalistycznego leczenia zwłaszcza w ciąży, zwykła maść raczej nic Ci nie pomoże niestety.... to powinien obejrzeć lekarz.
 
Jedynie moge porozmawiac teraz z polozna, ale ona mi powie ze to normalne w ciazy i smarowac mascia bo zadnych innych lekow nie wolno w ciazy. Dopiero po ciazy czopki...
Jak pojde do rodzinnego to tez mi kaze tylko smarowac mascia dla ciezarnych i nic wiecej nie zrobi.
Martusiu musialam nowy watek bo na MAJU by to zginelo albo nikt w ogole by nie odpisal a tu temat widac czarno na bialym i jak ktos sie zna to wejdzie i odpisze.
 
oj z hemoroidami to ja mam problem juz od bardzo, bardzo dawna
smaruj mascia a po porodzie wez czopki jakies z apteki
na jakis czas przejda.
mi jak wyskakuja to raczej nie bola albo juz sie przyzwyczaiłam do nich, napewno po porodzie bede miala bigasne ale i z nimi jakos sobie poradze
 
czarnula no wlasnie licze na te czopki po porodzie, podobno pomagaja a jak nie to zdecyduje sie na zabieg bo nie bede z tym zyla na pewno..
 
Wy to w moich myslach czytacie....wlasnie dzisiaj u mnie tez sie jeden pojawil taki nie bolacy ale boje sie ze przy porodzie stan sie pogorszy...za tydzien mam wizyte u gina i zapytam go co moge na tego gada poradzic.A juz myslalam ze mnie to cholersteo ominie....jem owoce i jogurty .....nie rozumien czemu moze to przez zelazo?
 
hemoroidy to wspaniały urok ciąży! teraz mi się przypomniało jeszcze żę mojej koleżance gin w ciąży kazał smarować maścią POSTERISAN koszt ok 50zł ale jej po tej maści przeszło. Ja już byłam też w ciąży jak ona się z tym męczyła więc na przyszłość dala mi kilka porad w razie czego....
 
Mi się zaczoł robić dziad ale go zwalczyłam maślanką (jak to mówi mój tata żeby kupa dostała poślizgu) i żelem do higieny intymnej Biały Jeleń z korą dębu. Nie wiem jakim cudem, ale mi to wystarczyło. Aha i niestety czekolada, tofi i ciasteczka strasznie pogarszały u mnie sparwe za to owoce pomagały. No i duża ilość wody.
 
reklama
Dziewczyny pije siemie lniane codziennie na czczo, jem chleb pelnoziarnisty, owoce, musli itp i nie mam problemow z toaleta.
Przyczyna hemoroidow w ciazy jest nacisk plodu na te sprawy na dole, moze sie pojawiac i znikac, roznie bywa. Wysilek tez robi swoje a ja sprzatam, chodze, normalne.

suse jogurty nie maja nic do rzeczy bo nie zawieraja blonnika. To moze byc przez zelazo bo ono powoduje zaparcia a przy hemoroidach nie wolno do nich dopuscic.

Tez uzywam masc, przy poprzednim pomogla a teraz smaruje i nawet na objawy nie pomaga :( a boli zajeb... i swedzi tak jakby mnie komar tam ugryzl. Obkladam lodem i na chwile pomaga.

Mama dzis idzie w PL do poloznych i spyta co moge robic. Czopki pomagaja podobno ale nie mozna w ciazy:/
Przy porodzie pewnie bedzie koszmar bo wiecej wylezie :(((((
 
Do góry