reklama

Hemoroidy w ciazy...jak sobie radzic ?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w maju 2012' rozpoczęty przez Ollena, 20 Marzec 2012.

1. Ollena

Ollena Fanka BB :)

Jakis miesiac temu mi wylazl jeden kolega, narobilam paniki bo nie wiedzialam co to i po co to;-)
    Nie byl za bardzo bolesny, duzy no i chowal sie wiec olalam gada, smarujac mascia jedynie.

Wczoraj wyszedl ten sam ale wiekszy o wiele, boli jak cholera, swedzi i piecze...masc nie daje rady, nie moge siedziec i chodzic, nawet przy lezeniu boli.
    Czekam az sie schowa, ale moze jakies rady oprocz tego? :(

2. pieszczoszka1988

pieszczoszka1988 Jestem mamusią

CHyba nie potrzebnie zakładałaś nowy wątek.Mogłaś pytanie zadać na majówka ale mniejsza.
    Idz do lekarza 1 kontaktu a on da Ci skierowanie do gastroenterologa. On Ci przepisze coś co na pewno zadziała.
    Znajoma była u takiego lekarza a miała już spore problemy i po 2 tyg leczeniu nie było już kłopotu.

3. reklama
  4. Martusia22267

Martusia22267 Fanka BB :)

Ja nie miałam jeszcze tego problemu ale skoro jest już tak źle to powinnaś udać się do lekarza wystające duże hemoroidy potrzebują specjalistycznego leczenia zwłaszcza w ciąży, zwykła maść raczej nic Ci nie pomoże niestety.... to powinien obejrzeć lekarz.

5. Ollena

Jedynie moge porozmawiac teraz z polozna, ale ona mi powie ze to normalne w ciazy i smarowac mascia bo zadnych innych lekow nie wolno w ciazy. Dopiero po ciazy czopki...
    Jak pojde do rodzinnego to tez mi kaze tylko smarowac mascia dla ciezarnych i nic wiecej nie zrobi.
    Martusiu musialam nowy watek bo na MAJU by to zginelo albo nikt w ogole by nie odpisal a tu temat widac czarno na bialym i jak ktos sie zna to wejdzie i odpisze.

6. czarnula83

czarnula83 Fanka BB :)

oj z hemoroidami to ja mam problem juz od bardzo, bardzo dawna
    smaruj mascia a po porodzie wez czopki jakies z apteki
    na jakis czas przejda.
    mi jak wyskakuja to raczej nie bola albo juz sie przyzwyczaiłam do nich, napewno po porodzie bede miala bigasne ale i z nimi jakos sobie poradze

7. Ollena

czarnula no wlasnie licze na te czopki po porodzie, podobno pomagaja a jak nie to zdecyduje sie na zabieg bo nie bede z tym zyla na pewno..

8. suse

suse Fanka BB :)

Wy to w moich myslach czytacie....wlasnie dzisiaj u mnie tez sie jeden pojawil taki nie bolacy ale boje sie ze przy porodzie stan sie pogorszy...za tydzien mam wizyte u gina i zapytam go co moge na tego gada poradzic.A juz myslalam ze mnie to cholersteo ominie....jem owoce i jogurty .....nie rozumien czemu moze to przez zelazo?

9. Martusia22267

Martusia22267 Fanka BB :)

hemoroidy to wspaniały urok ciąży! teraz mi się przypomniało jeszcze żę mojej koleżance gin w ciąży kazał smarować maścią POSTERISAN koszt ok 50zł ale jej po tej maści przeszło. Ja już byłam też w ciąży jak ona się z tym męczyła więc na przyszłość dala mi kilka porad w razie czego....

10. reklama
  11. majorka_p

majorka_p Fanka BB :)

Mi się zaczoł robić dziad ale go zwalczyłam maślanką (jak to mówi mój tata żeby kupa dostała poślizgu) i żelem do higieny intymnej Biały Jeleń z korą dębu. Nie wiem jakim cudem, ale mi to wystarczyło. Aha i niestety czekolada, tofi i ciasteczka strasznie pogarszały u mnie sparwe za to owoce pomagały. No i duża ilość wody.

12. Ollena

Dziewczyny pije siemie lniane codziennie na czczo, jem chleb pelnoziarnisty, owoce, musli itp i nie mam problemow z toaleta.
    Przyczyna hemoroidow w ciazy jest nacisk plodu na te sprawy na dole, moze sie pojawiac i znikac, roznie bywa. Wysilek tez robi swoje a ja sprzatam, chodze, normalne.

suse jogurty nie maja nic do rzeczy bo nie zawieraja blonnika. To moze byc przez zelazo bo ono powoduje zaparcia a przy hemoroidach nie wolno do nich dopuscic.

Tez uzywam masc, przy poprzednim pomogla a teraz smaruje i nawet na objawy nie pomaga :( a boli zajeb... i swedzi tak jakby mnie komar tam ugryzl. Obkladam lodem i na chwile pomaga.

Mama dzis idzie w PL do poloznych i spyta co moge robic. Czopki pomagaja podobno ale nie mozna w ciazy:/
    Przy porodzie pewnie bedzie koszmar bo wiecej wylezie :(((((

Poleć forum