)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Myślisz o sobie, że jesteś złą matką? Czujesz się smutna, bezsilna, a może zyjesz w ciągłym strachu i obwinianiu siebie? Obejrzyj mądrą, szczerą rozmowę z jedną z babyboomowych mam na temat depresji poporodowej. Może odnajdziesz w niej siebie i pozwolisz sobie pomóc. A może znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy. Kliknij i zobacz
reklama

Hemoroidy w ciazy...jak sobie radzic ?

Miasto
Sanok
Rozwiązania
0
Dopadło i mnie to dziadostwo w 9 miesiacu a myślałam że sie uda;/ Szukam jakiejś maści ale wszedzie pisze ze sa na OBJAWY tj swedzenie pieczeni itd, a mój jest bezbolesny, w ogóle go nie czuje, nieduży narazie ale sama swiadomość że tam jest mnie osłabia. Co stosować żeby się schował ? Zapytam gina ale to dopiero za tydzień musze zaczać działać po zwariuje!

reklama

Funcja

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Oj witam w klubie, ciężki to problem, na pewno nie można doprowadzić do zaparć ja niestety zareagowałam za późno, ale na zaparcia pomogło mi picie błonnika (jeliton) -kupiłam w aptece, można stosować w ciąży, a na same hemoroidy to już żadne maści nie pomagają

Miasto
Sanok
Rozwiązania
0
Ja nibu uważam z dietą jem rzeczy lekko strawne duuzo warzyw i owoców ale skoro tak zaopatrze się jeszcze w błonnik bo już nie pamiętam kiedy normalnie skorzystałam z ubigacji :confused:
Byłam wczoraj u mojej ginekolog i dowiedziałam że tyle że mam i tak szczęście że ich nie czuje, bo na wystające tak naprawde nie pomoże nic a po porodzie będzie ich więcej :szok: Część się potem schowa ale niestety do zera to się ich zwalczyć nie da....
Nie będę żyła z tym dziadostwem musi być jakiś sposób choćbym miała je usunąć operacyjnie! Narazie mam jeden malutki a w mojej świadomości sieje spustoszenie ;) jak sie pojawi więcej to już w ogóle jakaś masakra!!

My kobietki mamy przekichane :((

Rozwiązania
0
witam,
ja również miałam problem hemoroidów w ciąży i szukałam pomocy we wszelakich kremach ale efekt był marny, dopiero kiedy poszłam za radą babci, która mi powiedziała że rowek i wewnątrz też trzeba smarować miodem i robić sobie z niego okłady, tzn. takie tampony z gazy nasączone miodem. na początku pomyślałam że to głupie a po pierwszym dniu stosowania miałam dość bo dosłownie cała się lepiłam ponieważ miód pod wpływem ciepła rozpływał się. Ból jednak był tak duży i nieprzyjemny że zacisnęłam zęby i z wykorzystaniem wkładek hig i gazy jakoś dawałam rade i po 2 dniach i nocach poczułam ogromną ulgę a po 3 następnych już nie wiedziała co to hemoroidy ponieważ całkowicie się wchłonęły wiec ten dyskomfort się opłacił. ja używałam miodu manuka ale myślę że zwykły również będzie super (przecież w czasach babci manuki nie było hehe) aha i należy chronić kuciapkę żeby ten miód z pupy nie spłynął na nią. co do zaparć polecam colon C albo pić len pół szklanki rano i wieczorem (wywar z lnu - gluty: 3 łyżeczki ziarenek zalać wodą obojętnie jaką 300ml i gotować-warzyć na małym ogniu przez 15min, zlać i wypić gluty, ziarenka wywalić) i będzie dobrze

Rozwiązania
0
Ogolem jezeli w ciazy zrobil sie hemoroid i jeszcze bonusowo nie jest bolesny to jeszcze nie jest tak zle i najlepiej chyba ogolnie po prostu pic duzo wody i jakies ziolka przeciwzapalne - tak zeby zaatakowaly go od srodka i zlikwidowaly. Ja pilam cos takiego jak procto vitale na to, wiec ogolem polecalabym sie rozejrzec za czyms takim albo o podobnym skladzie.

Rozwiązania
1
Koniecznie dobry lekarz, nie radzę się leczyć samodzielnie. Szczególnie w ciąży. W Warszawie w Ober Clinic dr Chwalińskiego polecam, po ciąży wykonywał u mnie zabieg gumkowania, bardzo skuteczny na ten problem. U mnie same maści nie pomagały już. Ale na początku się stosuje leczenie farmakologiczne, często jest skuteczne.

Miasto
Kalisz
Rozwiązania
0
Ogolem jezeli w ciazy zrobil sie hemoroid i jeszcze bonusowo nie jest bolesny to jeszcze nie jest tak zle i najlepiej chyba ogolnie po prostu pic duzo wody i jakies ziolka przeciwzapalne - tak zeby zaatakowaly go od srodka i zlikwidowaly. Ja pilam cos takiego jak procto vitale na to, wiec ogolem polecalabym sie rozejrzec za czyms takim albo o podobnym skladzie.
a te procto vitale to ma takiego w sobie że ono pomaga na hemoroidy? wole pić na razie osłonowo bo wiadomo jak dzieciak rośnie i później uciska to i tamto ;p

reklama

o_matko_sałatko

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja piłam i jak najbardziej wszystko było ok. Zawsze lepiej tak czy inaczej podejść do ginekologa i z nim porozmawiać czy możesz dołączyć procto vitale. U mnie nie było zastrzeżeń, ale każda ciąża jest inna :)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
C Potrzebuję porady 4
B Potrzebuję porady 5
asiorreek Potrzebuję porady 3
P Porady położnej 1

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

"Ono jest całym moim światem" - konkurs z Cebuszką

Zgłoszenia przyjmujemy do 14/08/2019

Konkurs

Konkurs! Złóż życzenia Befado i wygraj świetne nagrody!

Zgłoszenia przyjmujemy do 01/09/2019

Konkurs

Back to school – konkurs z 5.10.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30/08/2019

Nowe pytania

Do góry