reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hemoroidy w ciazy

Malinka19

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Lipiec 2020
Postów
15
Hej Dziewczyny ,
Na poczatku ciazy jakos w 3 miesiacu pojawiły sie u mnie hemoroidy (miałam tez wczesniej przed ciaza ale znikneły)
Lekarz specjalista od hemoroidow przepisał mi krem , na jakis czas było dobrze , i pare dni temu znow sie pojawiły, czuje je , czuje tez pieczenie i ból..
Myslicie zeby wyciac hemoroidy podczas ciazy? Czy raczej odzywiac sie prawidłowo do zalecen lekarza i stosowac dalej krem? Jak wy sobie z tym radzicie?
 
reklama
Hej Dziewczyny ,
Na poczatku ciazy jakos w 3 miesiacu pojawiły sie u mnie hemoroidy (miałam tez wczesniej przed ciaza ale znikneły)
Lekarz specjalista od hemoroidow przepisał mi krem , na jakis czas było dobrze , i pare dni temu znow sie pojawiły, czuje je , czuje tez pieczenie i ból..
Myslicie zeby wyciac hemoroidy podczas ciazy? Czy raczej odzywiac sie prawidłowo do zalecen lekarza i stosowac dalej krem? Jak wy sobie z tym radzicie?

Wycinanie hemoroidow to w ogóle problematyczna sprawa, wg mojego proktologa komfort życia bywa gorszy niż przed operacją a i tak już rozmawialiśmy o jak najlepszym i płatnym zabiegu (bo NFZ wtedy nie refundowalo tych mniej inwazyjnych sposobów). Wiesz, który masz stopień choroby? Jaki krem dostałaś? Polecam w ciąży czopki proktis-m, krem Posterisan (niestety w ciąży wersja bez H). Ginekolog powinien się zgodzić na tabletki cyclo 3 fort. Po domu warto chodzić w sukience bez majtek, żeby się wietrzylo i żeby nie obciskiwac miednicy.
 
Dostałam Procto-glyvenol oraz Hemocane, mieszkam na Cyprze wiec dostepnosc lekow moze byc inna :(
Mnie proctoglyvenol nigdy nic nie pomógł a robiłam dużo podejść. Tego Hemocane nie znam, ale wygooglalam skład i to jest maść z oczarem wirginijskim - może to dobre, ale z drugiej strony maść jest zrobiona na cynku, nie każdemu musi pasować. Może w aptece ktoś Ci coś doradzi?
 
Cyclo 3 forte ale suplementy leków na bazie diosminy (np. diosminex, dih max). Czopki to tylko chwilowa ulga, dopiero leki mi pomogły
Hej Dziewczyny ,
Na poczatku ciazy jakos w 3 miesiacu pojawiły sie u mnie hemoroidy (miałam tez wczesniej przed ciaza ale znikneły)
Lekarz specjalista od hemoroidow przepisał mi krem , na jakis czas było dobrze , i pare dni temu znow sie pojawiły, czuje je , czuje tez pieczenie i ból..
Myslicie zeby wyciac hemoroidy podczas ciazy? Czy raczej odzywiac sie prawidłowo do zalecen lekarza i stosowac dalej krem? Jak wy sobie z tym radzicie?
 
Tak. Do tego szukałam na ten temat potwierdzenia w internecie i znalazłam takie coś
Pozwolił Ci lekarz na diosmine w ciąży?
Zaznaczyłam na pomarańczowo to co istotne, to stanowisko zespołu ekspertów towarzystwa ginekologicznego. Generalnie z wszystkimi lekami jest tak, że niosą pewne prawdopodobieństwo negatywnego wpływu. Ja w pierwszej ciąży miałam zaleconą nospe od 18 tyg. Regularnie zażywana. Córka ma obniżone napięcie mięśniowe - ma 6 lat, ma problem z pionizacja języka dlatego chodzimy do logopedy, nosi buty ortopedyczne itd. ja podejrzewam że to przez nospe. Uważam że jeżeli da się nie stosować leków to trzeba próbować, ale jeśli np. hemoroidy tak dokuczają że nie da się normalnie funkcjonować to niestety trzrba
Screenshot_2021-10-04-17-04-49-153_com.google.android.apps.docs.jpeg
IMG_20211004_170603.jpeg
 
reklama
Odswieże temat: czy w ciąży mogą wyjść hemoroidy które nie krwawią a jest tylko jakiś taki wystający „pypeć”? Dodam, ze jest jasny i nie jest jakiś przekrwiony 🤷🏼‍♀️ Sprawdzałam jak wyglada bo się nagimnastykowalam z lusterkiem 😅
 
reklama
Do góry