reklama

hemoroidy

Bieniaaa

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
Mi niestety nasidówki nie pomagaja :( A stosuję je już miesiąc. Po tym czasie powinna byc jakaś poprawa prawda?
Ziół jeszcze nie stosowałam ale poważnie zaczynam się zastanawiać czy nie sprobować :( Ten procto vitale gdzie jest do kupienia?
Jakie masci tak poza tym stosujecie? Bo w zasadzie to tylko one dają w miarę jako taką ulgę.

reklama

chances

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Bieniu kochana zamawiałam Procto Vitale przez internet. Wcześniej szukałam stacjonarnie ale nie byłam w stanie znaleźć. Tak wiec również byłaml zmuszona zamówić w sieci. Jednak pomaga i to bardzo. Kupuj bo nie ma sensu się męczyć.

Bieniaaa

Rozwiązania
1
No właśnie rówież sobie zamowiłam bo jeszcze w innym topiku jedna dziewczyna polecała ale topik stary tak wiec pewnie juz mi nie odpisze :( Ogólnie cała ta syuacja jest dla mnie bardzo stresowa. Nie sądziłam w przeszłóści,ze coś takiego może mnie dopaść.Hemoroidy zawsze wydawały mi się domeną starszych osób a tutaj taki benc.

szerka

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
heh, ja nawet 30stki nie miałam kiedy dorobiłam się hemoroidów. problemy pojawiły się w ciąży, a po porodzie było jeszcze gorzej. babcia dała mi kilka takich przepisów na herbatki ziołowe i kąpiele, niby coś tam pomagały, mniej bolało... ale problem był nadal. jak opowiedziałam o tym mężowi to się tak przestraszył, że pojechał ze mną od razu do proktologa :O może i dobrze, że tak impulsywnie zareagował? przynajmniej pozbyłam się problemu. w warszawskim szpitalu św. elżbiety zajęła się mną bardzo sympatyczna dr Kucharczyk i w warunkach ambulatoryjnych musiała wykonać skleroterapię tego jednego guzka co mi tak przeszkadzał. mam już to z głowy te hemoroidy i mogę normalnie funkcjonować

chances

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Zupełnie CIe rozumiem. Nie jest to jednak takie rzadkie, wiele osób się normalnie do tego nie przyznaje. Ludzie narzekaja na wiele rzeczy, na katar na ból gardła, ale do hemoroidów nikt się raczej nie przyznaje. A choroba wcale nie jest taka rzadka...Mi procto vitale pomogło już po tygodniu. Czułam jakby takie mniejsze pieczenie, dłużej mogłam wysiedzieć w miejscu (wcześniej tylko kilka minut i mnie juz denerwowało). Po dwóch tygodniach było jeszcze lepiej, teraz już drugi miesiąc sobie to piję ale nie bedę robiła przerwy bo dzięki temu są dni kiedy o hemoroidach praktycznie zapominam.

Bieniaaa

Rozwiązania
1
Nie chcę na razie iść na zabieg. Byłam równiez u proktologa, nie myśl sobie,że leczę się sama :p Poczatkowo leczyłm sie u ginekologa, potem jednak wybrałam się do proktologa i lekarka wspominała mi, że jest taki zabieg Jednak sama na razie nie chce się na coś takiego decydować, bo co jak co ale jest to pewna ingerencja w organizm. Zreszta powiedział mi, że jak procto vitale pomoze to nie trzeba będzie tego robić. Bo hemoroidy nie są takie duże.

Bieniaaa

Rozwiązania
1
No pomaga. Niby te 2 tygodnie, ale jednak różnica jest o to zdecydowanie na plus. Wzceśniej jak siedziałam w pracy to co chwilę myslałam o hemoroidach (kto ma pracę siedzącą i ma hemoroidy to wie o czym pisze....). Aktualnie nie jest to już tak dokuczliwe, tak więc nie jest to dla mnie az taki duży problem.

fit_Augustyn

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Myślę, że na początku można spróbować zmienić troszkę dietę i zacząć więcej się ruszać. Hemoroidy lubią się robić przez siedzący tryb życia. Poza tym warto wzbogacić dietę o błonnik, który pomaga na tego rodzaju przypadłości. Jeśli to nie pomoże to pozostaje wizyta u lekarza.

reklama
Rozwiązania
0
Na pewno
dieta
odpowiednia higiena odbytu
oraz maści

Jednak jeśli to nie pomaga to nie ma sensu dalej się męczyć i warto jest jednak skonsultować się z lekarzem proktologiem. Wiem, ze wiele z Was się boi takiej wizyty ale naprawdę nie ma czego się bać. Sama się bałam ale się wybrałam bo musiałam.Lekarz to lekarz, na pewno podejdzie do sprawy profesjonalnie.