reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

hemoroidy:(

ja24 czarny stolec jest normalny jeśli zażywa się żelazo w ciązy. Ja brałam najpierw Sorbifer Durules i tez miałam czarne stolce to jest normalne i nawet piszę o tym w ulotce. Teraz biorę Tardyferon- fol o zmniejszonej dawce żelaza i juz wszystko jest w porządku, przebarwien stolca nie ma.
 
reklama
ojj to strasznie denerwujacy problem...ja spodkalam sie z hemoroidem pierwszy raz 5 lat temu własnie w czasie ciazy...bolało jak cholera i miłąm wrazenie ze spuchłam tam straszliwei(,jakby mmnie pszczoła ugryzła ) oczywiście zaleczyłam to cholerstwo ale mimo ,że ból przeszedl została straszna zmiana w wyglądzie ;/ Wyszla mi jakas skórka ,która juz nie weszla spowrotem ...tragedia...Niestety po pieciu latach znowu problem sie pojawił(druga ciaża) Mimo ,że nie mam zaparć ani nic takiego ..hemoroidy znowu mi dokuczają...znowu spuchłam i strasznie mnie to krępuje podczas stosunku..Ale chyba naprawde nie ma nato rady...hormony robią z nami co chcą ;(((
 
Tez zmagalam sie uporczywie z tym paskudztwem :) w koncu po wielu podejsciach i probach pokonania tej choroby trafilam na lekarza ktory przepisal mi dilatator doodbytniczy.Efekt nie byl natychmiastowy ale zaczynalo pomagac tak ze pomoglo na dluugo.Tymbardziej ze pewien czas zmagalam sie tez ze szczelina po porodzie.Na poczatku wysmialam lekarza i powiedzialam ze zadnych "kolkow w tylek" nie bede sobie wkladac...doslownie ale po przemysleniu i poczytaniu i tym stwierdzilam ze nie mam nic do stracenia.Regularne stosowanie przynioslo oczekiwane efekty.Pomoglo :) Aczkolwiek trzeba sie pilnowac...bo to zawsze wraca.Ale stosuje masc PROKTIS M ktora mi pomaga i szybko lagodzi objawy a gdy jest zle znow stosuje ten magiczny kolek :) Pozdrawiam
 
U mnie równiez pijawiła się krew na zmianę z dziwnym śluzem. Po wizycie u lekarza dowiedziałam sie ze pojawiły sie hemoroidy. ponoć to normalne:) więc staram się nie panikować. Lekarka przepisała mi maść. Zaleciła zmiany w diecie i dużo spacerów. Co do zaparć jakoś trzeba sobie radzić maść jako tako pomaga ale zauważyłam że to czasowe. Jak zapomniałam smarować przez klika dni to znowu to samo. Siostra ostatnio wyszukała w jakimś tygodniku z programem reklame w Anurexu i udało jej się zdobyć ten specyfik. Mam to cudo w domu i od kilku dni stosuję. Ponoć to całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciązy . No bo faktycznie co tu moze zaszkodzić , to tylko mała wkładka. Hemoroidy mają się z czasem schować po anurex.
 
kobietki a orientujecie sie moze czy mozna wykonywac badania)kolonoskopie. anoskopie) i np przeprowadzic zabieg hemoroidow w czasie ciazy?
 
Mnie niestety też dopadły hemoroidy w 34tc;( pojawila się krew. Przez pare dni stosowałam maść posterisan, postanowiłąm też wzbogacić codzienna dietę w produkty usprawniajace perystaltykę jelit, zeby pozbyc sie zaparc (biore zelazo): kefir, jogurt natuaralny, otreby, jablka - teraz poki co odpukac duzo lepiej;)
Trzymajcie sie!
 
u mnie się pojawiły w czasie ciązy i już niestety nie zniknęły mimo prawidłowej diety i stosowania maści. Zdecydowałam się na zabieg help w elite. Kosztuje to trochę ale jest to skuteczny sposób na pozbycie się tego paskudztwa
 
Też czytałam o leczeniu laserowym hemoroidów i sama się nad tym zastanawiam. Nie jest to zabieg polegający na usuwaniu tkanki, więc nie jest bolesny i nie powoduje dyskomfortu. Jak długo robili Ci ten zabieg w Elite i jaki stopień dolegliwości miałaś?
 
reklama
Do góry