reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Thecityneversleeps

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Wrzesień 2020
Postów
24
Dziewczyny proszę pomóżcie;* jestem po 3 poronieniach w ostatnich badaniach wyszło mi że mam podwyższone przeciwciala antykardiolipinowe IgG. Chcę zacząć się starać o dziecko. Powiedzcie mi, od kiedy trzeba brać heparynę w ciazy z zespołem antyfosfolipidowym? Nie chce za pozno zareagowac zeby nie bylo kolejnej straty a ginekolog powiedział że bym przyszła dopiero tydzień po pozytywnym teście ciazowym:( biorę acard aktualnie..A poprzednie ciążę tracilam ok. 6 tygodnia;(
 
reklama
Witaj. Ja też jestem po 3 poronieniach. Mam mutacje MTHFR.
Heparynę dostałam od razu po pozytywnym teście. Jestem aktualnie 4 dzień na heparynie. Z tego co czytałam to większość dziewczyn ma od pozytywnego testu, a niektóre nawet od owulacji - ale to już mysi być konkretne wskazanie
 
Z tego co wiem to w przypadku zespół antyfosfolipidowy może dochodzić do mikro skrzepów , które odcinają dopływ krwi do zarodka, dlatego ważne jest żeby włączyć heparynę jak najszybciej.
 
Z tego co wiem to w przypadku zespół antyfosfolipidowy może dochodzić do mikro skrzepów , które odcinają dopływ krwi do zarodka, dlatego ważne jest żeby włączyć heparynę jak najszybciej.
Rozumiem...A jeśli mam lekarza 5 dni po Pozytywnym teście dopiero? Czy umówić się z wynikami do najszybszego ginekologa żeby przepisał na podstawie moich wyników? Czy już poczekać na mojego lekarza?
 
Ciężko powiedzieć, trudno jest się kłócić z lekarzem, widocznie widzi jakis powód żebyś poszła za tydzień.
Jeżeli mu nie ufasz to poszukaj innego.
 
Rozumiem...A jeśli mam lekarza 5 dni po Pozytywnym teście dopiero? Czy umówić się z wynikami do najszybszego ginekologa żeby przepisał na podstawie moich wyników? Czy już poczekać na mojego lekarza?
Załatw sobie leki i bierz od pozytywnego testu ja bym się nawet pokusiła branie heparyny od ovu.

W twoim przypadku heparyna jest bardzo ważna i niestety tydzień może być decydujący. Nie możesz iść do innego lekarza bądź porozmawiać z obecnym gin żeby dał Ci receptę co to dla niego za różnica te 5 dni. Wałcz o swoje dziecko . Trzymam mocno kciuki za Was
 
Dziewczyny proszę pomóżcie;* jestem po 3 poronieniach w ostatnich badaniach wyszło mi że mam podwyższone przeciwciala antykardiolipinowe IgG. Chcę zacząć się starać o dziecko. Powiedzcie mi, od kiedy trzeba brać heparynę w ciazy z zespołem antyfosfolipidowym? Nie chce za pozno zareagowac zeby nie bylo kolejnej straty a ginekolog powiedział że bym przyszła dopiero tydzień po pozytywnym teście ciazowym:( biorę acard aktualnie..A poprzednie ciążę tracilam ok. 6 tygodnia;(
Mi wypisał receptę na heparynę bym w dniu pozytywnego testu mogła zacząć brać. Poproś o receptę to go nic nie kosztuje. A jaki acard bierzesz ? 75 czy 150?
 
Mi wypisał receptę na heparynę bym w dniu pozytywnego testu mogła zacząć brać. Poproś o receptę to go nic nie kosztuje. A jaki acard bierzesz ? 75 czy 150?
Biorę acard 75, zapisałam się do innego ginekologa..zobaczę co On powie, bo tamten ginekolog ma najwczesniejszy termin właśnie na 4 dni po spóźnieniu u mnie okresu gdyby tak sie stalo :( czyli wtedy bym test robiła...możemy poczekać jeszcze ze staraniem...ale skoro juz wiadomo i wyszło w badaniach co może być przyczyną to nie chcemy zwlekać już z naszym marzeniem ;(
 
reklama
Biorę acard 75, zapisałam się do innego ginekologa..zobaczę co On powie, bo tamten ginekolog ma najwczesniejszy termin właśnie na 4 dni po spóźnieniu u mnie okresu gdyby tak sie stalo :( czyli wtedy bym test robiła...możemy poczekać jeszcze ze staraniem...ale skoro juz wiadomo i wyszło w badaniach co może być przyczyną to nie chcemy zwlekać już z naszym marzeniem ;(
Ja od pozytywnego testu brałam acard 150 i heparynę 04
 
Do góry