reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

reklama
Dziewczyny proszę pomóżcie;* jestem po 3 poronieniach w ostatnich badaniach wyszło mi że mam podwyższone przeciwciala antykardiolipinowe IgG. Chcę zacząć się starać o dziecko. Powiedzcie mi, od kiedy trzeba brać heparynę w ciazy z zespołem antyfosfolipidowym? Nie chce za pozno zareagowac zeby nie bylo.kolejnej straty a ginekolog powiedział że bym przyszła dopiero tydzień po pozytywnym teście ciazowym:( biorę acard aktualnie..A poprzednie ciążę tracilam ok. 6 tygodnia;(
Hej, jest tutaj nas więcej. Znamy ból straty.
Wydaje mi się, że są różne szkoły. U mnie w praktyce tak właśnie wyszło, że zaczęłam przyjmować heparynę po tygodniu od pozytywnego testu ciążowego, czyli około skończonego 5 tygodnia ciąży. Dzieciątko ma się póki co dobrze, więc u nas nie było za późno. Gdybym miała możliwość, chętnie skorzystałabym z heparyny od razu przy pozytywnym teście ciążowym, ale jeszcze wtedy nie wiedziałam, że mam trombofilię. Oszczędziłoby mi to wielu zmartwień. Może pogadaj z hematologiem? :)
 
Czy ginekolog wypisuje także Wam lekarstwa ?
Mi nie. Chodzę do hematologa w sprawie heparyny i sterydu ;) Ja po pozytywnym teście ciążowym, zrobiłam badania hematologiczne i w przeciągu tygodnia miałam już przepisane leki. Myślę, że są różne podejścia. Warto na pewno znaleźć dobrego, zaufanego lekarza, który rozwieje wszystkie wątpliwości :)
 
Za 2 tygodnie będą wyniki i wtedy zaczynaja mi się płodne. Dylemat działać czy czekać.
Serce podpowiada działać. Umówiłam się do hematologa i ginekologa za miesiąc.
 
Mi nie. Chodzę do hematologa w sprawie heparyny i sterydu ;) Ja po pozytywnym teście ciążowym, zrobiłam badania hematologiczne i w przeciągu tygodnia miałam już przepisane leki. Myślę, że są różne podejścia. Warto na pewno znaleźć dobrego, zaufanego lekarza, który rozwieje wszystkie wątpliwości :)
Dziś zrobiłam te o których mi pisałaś wczesniej. Dziekuje.
Na wyniki wszystkie niestety 2 tyg czekania. Czyli od pozytywnego testu (jeśli okaże się, ze jestem chora) można brać leki.
 
Dziś zrobiłam te o których mi pisałaś wczesniej. Dziekuje.
Na wyniki wszystkie niestety 2 tyg czekania. Czyli od pozytywnego testu (jeśli okaże się, ze jestem chora) można brać leki.
3mam kciuki :) Pewnie kosztowało Cię to fortunę... Część wyników powinna być gotowa wcześniej. Mi hematolog przepisuje Encorton (steryd) i Neoparin (heparynę), a ginekolog Luteinę (progesteron) i Dopegyt (na nadciśnienie).

Mi wyszło wśród tych wszystkich badań niskie Białko S. Wszystko inne było ok, ale już samo niskie białko świadczy o tendencji do tworzenia się zakrzepów, które są śmiertelne dla malucha.

Przy staraniach się o ciążę, brałam tylko suplement - Pregna Start. Pozytywny test ciążowy (czyli ciąża w wieku 4 tygodni) - włączyliśmy luteinę dopochwowo. 5 tydzień - po wynikach hematologicznych - heparyna + steryd.

Super, że masz umówioną wizytę u hematologa - na pewno Ci to dużo rozjaśni :)
 
reklama
To masz super ze wszystko masz. Kurcze ja nie mam nic a ta lista robi się taka długa że szok siostra mi podpowiada co kupić. Mogłabym od niej mieć rzeczy ale niestety ja długo w ciąży nie byłam a jak byłam to traciłam i siostra wydała po dzieciach ciuszki. Myślę że zacznę od wyprawki do szpitala torbę od 30 tyg chciałabym mieć gotowa. Później na pewno ubranka wanienka smoczki butelki laktator, ❤️mąż musi odmalować pokój dla maleństwa. On ma tam komputer i biurko ale będzie musiał się przenieść, jak odmaluje to kupimy łóżeczko przewijak. Kurcze trochę tego mamy do ogarnięcia. Na początku bym chciała mieć w sypialni łóżeczko chociaż nie wiem czy później nie będzie problemu aby spał dzidziuś sam w pokoju. Widzisz to ten kalendarz chiński to pewnie też pierdoly 🤣🤣zabobony itp 🤣liczę że w czwartek coś już się dowiem. Super pomysł myślę że na początku będziecie mieć ciężko ale z czasem będzie już ok. Samuel będzie na pewno zazdrosny bo miał mamusie i tatusia dla siebie a teraz będzie musiał się dzielić a maluszek potrzebuje dużo opieki. 🙂
Widzę, że jesteś bardzo dobrze przygotowana w kwestii listy zakupów 😊 jest tego bardzo dużo! Mi zakupy sprawiły ogromną radość. Zupełnie zapomniałam wtedy o obawach przed porodem 😁. Regularnie otwierałam torby, przeglądałam akcesoria i ciuszki które miałam kupione. Kompletowałam z nich zestawy ubranek 😁 Planowałam który zestaw pójdzie jako pierwszy jak maluszek przyjdzie na świat, który na kolejny dzień itd. To było piękne 😊😁 wyprawkę szpitalną planuję ogarnąć około 6 miesiąca :) będę czekać na wieści w czwartek!
 
Do góry