reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

reklama
Widzę, że jesteś bardzo dobrze przygotowana w kwestii listy zakupów 😊 jest tego bardzo dużo! Mi zakupy sprawiły ogromną radość. Zupełnie zapomniałam wtedy o obawach przed porodem 😁. Regularnie otwierałam torby, przeglądałam akcesoria i ciuszki które miałam kupione. Kompletowałam z nich zestawy ubranek 😁 Planowałam który zestaw pójdzie jako pierwszy jak maluszek przyjdzie na świat, który na kolejny dzień itd. To było piękne 😊😁 wyprawkę szpitalną planuję ogarnąć około 6 miesiąca :) będę czekać na wieści w czwartek!
Widzisz jak ktoś coś podpowie to też zawsze lepiej. Nie chcę z zakupami się spieszyć ale co do torby masz rację lepiej mieć ja uszykowana. Ja jak oglądam ubranka dla dzieci to wogole się rozpływam. Zawsze kochałam dzieci a dzieci zawsze do mnie ciągną. Dzieci sąsiadów jak mnie widzą to zagadują mnie na amen 🤣🤣dlatego jestem teraz szczęśliwy że w końcu i ja zostanę mamusia ❤️ napisze na pewno. Wizytę mam późno wieczorem jak zawsze 🤣ale to nic przynajmniej idę i zaraz wchodzę do gabinetu 😁
 
3mam kciuki :) Pewnie kosztowało Cię to fortunę... Część wyników powinna być gotowa wcześniej. Mi hematolog przepisuje Encorton (steryd) i Neoparin (heparynę), a ginekolog Luteinę (progesteron) i Dopegyt (na nadciśnienie).

Mi wyszło wśród tych wszystkich badań niskie Białko S. Wszystko inne było ok, ale już samo niskie białko świadczy o tendencji do tworzenia się zakrzepów, które są śmiertelne dla malucha.

Przy staraniach się o ciążę, brałam tylko suplement - Pregna Start. Pozytywny test ciążowy (czyli ciąża w wieku 4 tygodni) - włączyliśmy luteinę dopochwowo. 5 tydzień - po wynikach hematologicznych - heparyna + steryd.

Super, że masz umówioną wizytę u hematologa - na pewno Ci to dużo rozjaśni :)
Trochę tak, około z wszystkim 800. Nie żałuje, bo za około 2tyg wyniki i będę spokojniejsza. Tak czy siak dziewczynki za 2 tyg zaczynamy starania ♥️ Skoro dopiero po pozytywny teście można brać leki to nie będę czekać. 17.05 wizyta jedna i druga to będę spokojniejsza.
Ja biorę actifolin i pregna start, vigantol.
 
Dzisiaj mój mąż mówił:,,skąd Ty się dowiedziałaś, ze są takie badania, trombofilia, zespół antyfosofolipidowy itd?’’
Ja:,, babyboom”♥️👍
Po lutym, kiedy poroniłam żaden lekarz nie powiedział : może Pani porobić takie, takie badania...
teraz już się do drugiej ciąży przygotuje i będę bardziej świadoma co tkwi we mnie, bo człowiek czasem nie wiem

Dziekuje Wam 🌸
 
Lekarz dał mi namiary na stronę testdna.pl tam wykupilam "pakiet badań po poronieniu", (poroniłam 2 razy - 7 tydzień i 12 tydzień) i właśnie tam otrzymałam wyniki, że mam mutację MTHFR i PAI. I już od pozytywnego testu przepisał mi heparynę.
 
Lekarz dał mi namiary na stronę testdna.pl tam wykupilam "pakiet badań po poronieniu", (poroniłam 2 razy - 7 tydzień i 12 tydzień) i właśnie tam otrzymałam wyniki, że mam mutację MTHFR i PAI. I już od pozytywnego testu przepisał mi heparynę.
To dobrze. Jednak wiedza to potęga ♥️
 
Aha i jeszcze przed ciążą robiłam badania na posiew. Mycoplasma, ureaplasma, chlamydia i grzyby. To są badania z pochwy czy nie ma tam jakiś bakteri. Mi wyszła ureaplasma i dostałam antybiotyk. Ja i mąż.
 
reklama
Aha i jeszcze przed ciążą robiłam badania na posiew. Mycoplasma, ureaplasma, chlamydia i grzyby. To są badania z pochwy czy nie ma tam jakiś bakteri. Mi wyszła ureaplasma i dostałam antybiotyk. Ja i mąż.
Ja robiłam badania i było ok. Wczesniej i dostałam globulki. Dziekuje Ci bardzo 🌸🌸🌸🌸😘
 
Do góry