reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

@Rogata1298 Ale super, malutka będzie miała tutaj już kilka koleżanek i jednego kolegę :)) <3

Przykro mi z powodu coraz mniejszej przestrzeni do zastrzyków :( Mój brzuch obecnie wygląda dużo lepiej, być może to za sprawą zwiększonej heparyny, która wspomaga wchłanianie guzów. Ogólnie łatwiej mi się robi zastrzyki w miarę upływu ciąży. Czasami tylko leci mi krew z tych miejsc po wstrzyknięciu... Miałam kilka kg nadprogramowych, których nie zrzuciłam po pierwszej ciąży i teraz pewnie dodatkowy tłuszczyk na brzuchu jest moim sprzymierzeńcem.

@Isanaa kiedy miałam dużo dużych siniaków, stosowałam Lioton 1000 na bazie heparyny. Nie daje jakiegoś super efektu, ale wierzę, że trochę przyspieszył gojenie. Polecił mi go internista. Obecnie nie stosuję, bo stan po wkłuciach jest ok ;)
 
reklama
Dziewczyny ja jednak dalej mam podejrzenie listeriozy. Kolejne badania znowu wyszły zle.... a miała to być tylko formalność. Lekarze już sami nie wiedzą 😔
 
Z tego co mój lekarz mi mówił to ta hetero jest mniej zła. Jest to gen dziedziczony tak jakby po jednym z rodziców. Homozygotyczna jest dziedziczona po obu rodzicach. Przy tej mutacji trzeba brać kwas foliowy metylowany, bo podobno ten zwykły się nie wchłania do organizmu lub jest szkodliwy. (ja na poczatku brałam kwas foliowy metylowany Solgar, ). U mnie lekarz mi przepisał heparyne bardziej ze względu na tą mutacje PAI. Wiem, że niektóre robią jeszcze badania i sprawdzają homocysteine, ale ja takich badań już nie miałam.
 
Hej dziewczyny :) Czy rozmawiałyście ze swoimi lekarzami na temat szczepień przeciwko Covid? U mnie ginekolog i hematolog dają zielone światło. Nie chciałabym rodzić z Covidem i ciekawa jestem co mówią Wasi lekarze i jakie jest Wasze podejście do tego tematu? :)

Jestem obecnie na mieszance wybuchowej:
Neoparin 0.8, Encorton 10, Tardyferon, Acard 75, Dopegyt, Euthyrox i czuję się najlepiej z całej ciąży :)
 
Hej dziewczyny :) Czy rozmawiałyście ze swoimi lekarzami na temat szczepień przeciwko Covid? U mnie ginekolog i hematolog dają zielone światło. Nie chciałabym rodzić z Covidem i ciekawa jestem co mówią Wasi lekarze i jakie jest Wasze podejście do tego tematu? :)

Jestem obecnie na mieszance wybuchowej:
Neoparin 0.8, Encorton 10, Tardyferon, Acard 75, Dopegyt, Euthyrox i czuję się najlepiej z całej ciąży :)
Mój hematolog każe decydować ginekologi jednak mówił ze dziecko właśnie dostanie przeciwciała i decyzje mam podjąć z ginem :) wstępnie zapisałam się na 24 czerwca na pfizera.
za tydzień mam połówkowe i zapytam tego lekarza jakie ma zdanie a potem swojego i podejmę decyzje. Mój narzeczony dostał pierwsza dawkę w sobotę moderny-liczy ze przy porodzie będzie miał przywileje jako zaszczepiony 😉
 
Hej dziewczyny :) Czy rozmawiałyście ze swoimi lekarzami na temat szczepień przeciwko Covid? U mnie ginekolog i hematolog dają zielone światło. Nie chciałabym rodzić z Covidem i ciekawa jestem co mówią Wasi lekarze i jakie jest Wasze podejście do tego tematu? :)

Jestem obecnie na mieszance wybuchowej:
Neoparin 0.8, Encorton 10, Tardyferon, Acard 75, Dopegyt, Euthyrox i czuję się najlepiej z całej ciąży :)
Nie rozmawiałam. Tez o tym ostatnio myślałam ale trochę boję się ponieważ przeszłam covida w październiku i trochę dał mi popalić. Będę na wizycie 25 maja to zapytam się lekarza. Jestem po połówkowych. Z malutką wszytsko dobrze 😊 tylko umowiono mnie na wizytę na godzinę 12 a o 12 codziennie również robię zastrzyk z heparyna i kilka minut przez badaniem zrobiłam sobie zastrzyk w pokoju pielęgniarek. Później zaczęłam martwić się czy badanie usg po kilku minutach od zastrzyku nie wpłynie negatywnie na działanie heparyna 😔 lekarz mówił, że nie powinno i ze na przyszłość jak coś to można dać zastrzyk maksymalnie 30 minut po czasie.
 
reklama
Mój hematolog każe decydować ginekologi jednak mówił ze dziecko właśnie dostanie przeciwciała i decyzje mam podjąć z ginem :) wstępnie zapisałam się na 24 czerwca na pfizera.
za tydzień mam połówkowe i zapytam tego lekarza jakie ma zdanie a potem swojego i podejmę decyzje. Mój narzeczony dostał pierwsza dawkę w sobotę moderny-liczy ze przy porodzie będzie miał przywileje jako zaszczepiony 😉
Super :) W mojej przychodni kobiety ciężarne szczepią tylko Pfizerem. Będę miała wkrótce drugie połówkowe - w uck. Podpytam tam lekarzy czy mogę. Osobiście wolę kilka dni czuć się rozbita po szczepionce, niż rodzić w towarzystwie Covida ;) Jeszcze do tego jest ryzyko, że gdyby dziecko po przyjściu na świat potrzebowało wsparcia na neonatologii, a ja miałabym covida, wyślą mnie do domu, a dziecko zostałoby w szpitalu pod opieką położnych na co najmniej 3 tygodnie. To smutny scenariusz, ale niestety realny. Mam nadzieję, że nie będzie przeciwwskazań, żebym się zaszczepiła.
 
Do góry