reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

reklama
Cześć Dziewczyny [emoji4]

Czy macie zmieniane dawki heparyny w ciąży? Jeśli tak to na podstawie czego? Badań krwi ?

Ja miałam od starań Clexane 0.4. Od pozytywnego testu 0.6. Później parametry krzepliwosci się rozjechaly (INR, fibrynogen, aptt- ale delikatnie poza normą) i zmienili mi na 2 x dziennie 0.4.

To leczenie mojego ginekologa i immunologa.

Międzyczasie byłam w szpitalu z twardnieniem brzucha i tam mnie tak zjechali że to za duże dawki. Że 0.4 powinnam tylko brać bo w ciąży fizjologiczne ta krew zgęstnieje itp. Bardzo mnie przeczołgali jakbym to na własną rękę sobie wymyśliła.

Jak jest u Was ? A może antyXa robili Wam i tym kontrolowali?
 
Cześć Dziewczyny [emoji4]

Czy macie zmieniane dawki heparyny w ciąży? Jeśli tak to na podstawie czego? Badań krwi ?

Ja miałam od starań Clexane 0.4. Od pozytywnego testu 0.6. Później parametry krzepliwosci się rozjechaly (INR, fibrynogen, aptt- ale delikatnie poza normą) i zmienili mi na 2 x dziennie 0.4.

To leczenie mojego ginekologa i immunologa.

Międzyczasie byłam w szpitalu z twardnieniem brzucha i tam mnie tak zjechali że to za duże dawki. Że 0.4 powinnam tylko brać bo w ciąży fizjologiczne ta krew zgęstnieje itp. Bardzo mnie przeczołgali jakbym to na własną rękę sobie wymyśliła.

Jak jest u Was ? A może antyXa robili Wam i tym kontrolowali?
Ja od pozytywnego testu brałam 0,6,po 3-4 tyg zrobiłam antyXa i hematolog zmienił mi dawkę na 0,8 i tak zostało na razie. Po usg dopplerowskim hematolog zdecyduje czy zostaniemy przy 0,8 czy zwiększymy do 1 ml.
 
Dzięki za podzielenie się doświadczeniem [emoji4]

A bierzesz raz na dobę 0.8 czy tak jak ja 2 x 0.4 ?

Rozważę jeszcze czy nie zrobić antyXa
Ja od pozytywnego testu brałam 0,6,po 3-4 tyg zrobiłam antyXa i hematolog zmienił mi dawkę na 0,8 i tak zostało na razie. Po usg dopplerowskim hematolog zdecyduje czy zostaniemy przy 0,8 czy zwiększymy do 1 ml.
 
@Idalia B. Hej co tam u ciebie jak synek?Jak się czujesz? Ja zaczelam 21tydz ciąży. Mała kopie jak szalona 😁 wczoraj chyba miała dyskotekę w brzuchu 🤣brzuchol mam już napięty coraz gorzej mi się robi zastrzyki ale uciekam też w boki tak jak ty tylko ze mnie boli to potwornie 🙈 miałam robiony test potrójny bo na papę za późno się zdecydowałam. Wszystko wygląda ok. Połówkowe tez juz za mną i też lekarz mówi że wszystko Oki. Narządy ma mała na miejscu. Serduszko zdrowe. Przytyłam 6kg 🙈🙈ale czuję się dobrze. W nic się nie mogę zmieścić bluzki za krótkie przez brzuch ja zawsze nosiłam wszystko dopasowane i teraz nic nie pasuje 🤣🤣 musiałam kilka koszulek kupic. Poluje jeszcze na jakieś sukienki żeby jakoś przetrwać lato 😁
Zobacz jak my się przyciągamy myślami, właśnie o Tobie myślałam i zastanawiałam co u Ciebie :) Super, że się odezwałaś! 6 kg - pięknie nadrabiasz!!! :D Ja przypakowałam 10 kg od początku. Mam trochę tłuszczyku na brzuchu i myślę, że pierwsza ciąża mi go trochę rozciągnęła, bo wciąż mam spore pole do popisu na bokach jeśli chodzi o zastrzyki :D No i mam końską dawkę heparyny - siniaków jest o wiele mniej, szybciej się wchłaniają:) Zaczynam 3 trymestr i próbuję pozamykać jak najwięcej sprawna które nie będę miała siły ani ochoty bo będzie mi coraz ciężej. Dalej Basia będzie?? :D Cieszę się, że zdrowa :)) Mój (chyba) Daniel zrobił się teraz leniwy, tylko wieczorami coś tam uskutecznia, ale to bardziej takie rozpieranie, zmienianie pozycji, niż kopniaki ;p Czytałam, że właśnie teraz dzieci zwalniają, pożytkują energię na gromadzenie tłuszczu niż dyskoteki :p Zaczęłaś kompletować wyprawkę? :)
 
Cześć Dziewczyny [emoji4]

Czy macie zmieniane dawki heparyny w ciąży? Jeśli tak to na podstawie czego? Badań krwi ?

Ja miałam od starań Clexane 0.4. Od pozytywnego testu 0.6. Później parametry krzepliwosci się rozjechaly (INR, fibrynogen, aptt- ale delikatnie poza normą) i zmienili mi na 2 x dziennie 0.4.

To leczenie mojego ginekologa i immunologa.

Międzyczasie byłam w szpitalu z twardnieniem brzucha i tam mnie tak zjechali że to za duże dawki. Że 0.4 powinnam tylko brać bo w ciąży fizjologiczne ta krew zgęstnieje itp. Bardzo mnie przeczołgali jakbym to na własną rękę sobie wymyśliła.

Jak jest u Was ? A może antyXa robili Wam i tym kontrolowali?
Kurczę, nieładnie Cię potraktowali. Nawet jeśli te dawki nie są dostosowane do właściwości Twojej krwi, to przecież nie przyjmujesz ich na własną rękę, tylko dlatego, że zaufałaś lekarzowi, który Ci je przepisał :) U mnie po kontroli Anty-XA - jednorazowo dawka 0,8. Ta dawka naprawiła mi podejrzane przepływy żylne. Jeśli się znowu popsują, zrobię kolejną kontrolę Anty Xa, być może trzeba większej dawki. Oczywiście nasza masa ciała przy określaniu dawki też nie jest bez znaczenia :) U mnie 27 tydzień
 
Dziewczyny, jestem po pierwszej dawce Pfizera :) Nie miałam żadnych dolegliwości poza tym, że w pierwszych dwóch dobach bolał mnie bark i przedramię przy każdej próbie poruszenia ręką :p
 
reklama
Dziewczyny, jestem po pierwszej dawce Pfizera :) Nie miałam żadnych dolegliwości poza tym, że w pierwszych dwóch dobach bolał mnie bark i przedramię przy każdej próbie poruszenia ręką :p
Ja wybieram się za tydzień na pierwsza dawkę 😃
A tak wgl ja już po wizycie-dziś usg dopplerowskie. Mała wazy 685 g. Według OM 25+5,wedlug dzisiejszego USG 24+4 a wedlug daty porodu z USG to 25+1 🤷🏻‍♀️ Także wychodzi ze będzie mniejsza niż to wynika z wieku ciąży,lekarz coś wspomniał że pomiar brzuszka jest na 5,6 centyla i waga na 25,5 centyla i trzeba się temu przyjrzeć chociaż przepływy przez łożysko i tętnice maciczne są w porządku.
Wiec na razie nie czeka mnie większa dawka heparyny 🙏🏻
 
Do góry