reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Dziewczyny dziwna sprawa. Potrzebuje porady.

Przez dwie ciąże i początek starań (przez leki hormonalne) przyjmowałam heparynę z refundacja z racji mutacji. Teraz słyszę, że mi nie przysługuje. Jeszcze w ciąży nie jestem, aaaale ....

Nadal jest refundowana heparyna dla kobiet w ciąży czy nie? Głupieje 😭 a ja potrafię mieć dawkę 0.6.

Help help help
 
reklama
Dziewczyny pytanie z innej beczki badałyście może betę w 5tc. U mnie 6 dni po terminie @ Beta 3280
Co sądzicie?
 
Dziewczyny dziwna sprawa. Potrzebuje porady.

Przez dwie ciąże i początek starań (przez leki hormonalne) przyjmowałam heparynę z refundacja z racji mutacji. Teraz słyszę, że mi nie przysługuje. Jeszcze w ciąży nie jestem, aaaale ....

Nadal jest refundowana heparyna dla kobiet w ciąży czy nie? Głupieje 😭 a ja potrafię mieć dawkę 0.6.

Help help help
Kto Ci tak powiedział? Ja mam heparynę w pełni refundowaną. Podstawą jest niskie Białko S, poronienia, utrzymanie przepływów na dobrym poziomie. Bez niej nie donosiłabym ciąży.
 
Kto Ci tak powiedział? Ja mam heparynę w pełni refundowaną. Podstawą jest niskie Białko S, poronienia, utrzymanie przepływów na dobrym poziomie. Bez niej nie donosiłabym ciąży.
Gin że moja mutacja po nowym rozporządzeniu mi nie przysługuje ... 🤦

No ale teraz mam przed sobą lek hormonalny do zajścia w ciążę i muszę od razu heparynę bo ponoć grozi mi przekręcenie się 😜

No nie czaje!

Ale uspokoiłaś mnie, bo ja całą ciążę + połóg mam konieczność brania. No i jak mam jakiś lek hormonalny to też muszę brać. 😭
 
Kto Ci tak powiedział? Ja mam heparynę w pełni refundowaną. Podstawą jest niskie Białko S, poronienia, utrzymanie przepływów na dobrym poziomie. Bez niej nie donosiłabym ciąży.
Aaaa no i właśnie! Już nie wspomnę że mi zwiększają dawki z 0.4 na pod koniec 0.8 nawet bo przepływy z jednej strony zawsze ciulowe były. 😢
 
Aaaa no i właśnie! Już nie wspomnę że mi zwiększają dawki z 0.4 na pod koniec 0.8 nawet bo przepływy z jednej strony zawsze ciulowe były. 😢
Mi dawka 0.8 naprawiła przepływy :) Może przy staraniach nie ma refundacji, ale jeśli potrzebujesz heparyny do donoszenia ciąży to myślę, że powinna być refundowana dla każdej ciężarnej z problemami zakrzepowymi. Niech się lepiej hematolog wypowie, bo to może być kosztowna impreza...
 
Mi dawka 0.8 naprawiła przepływy :) Może przy staraniach nie ma refundacji, ale jeśli potrzebujesz heparyny do donoszenia ciąży to myślę, że powinna być refundowana dla każdej ciężarnej z problemami zakrzepowymi. Niech się lepiej hematolog wypowie, bo to może być kosztowna impreza...
Na to liczę tak szczerze mówiąc.

Ogólnie mam zaświadczenie od hematologa o konieczności brania heparyny przez całą ciążę i połóg, wystawiona była 2 lata wstecz 🥺 ale właśnie powodem jest mutacja wpływającą na możliwość poronień i możliwość problemów zakrzepowych.

Swoją drogą, wyglądasz jak piękny aniołek ❤️ z brzuszkiem Ci do twarzy 🥰😘
Jeszcze jesteś a dwupaku?
 
Na to liczę tak szczerze mówiąc.

Ogólnie mam zaświadczenie od hematologa o konieczności brania heparyny przez całą ciążę i połóg, wystawiona była 2 lata wstecz 🥺 ale właśnie powodem jest mutacja wpływającą na możliwość poronień i możliwość problemów zakrzepowych.

Swoją drogą, wyglądasz jak piękny aniołek ❤️ z brzuszkiem Ci do twarzy 🥰😘
Jeszcze jesteś a dwupaku?
Jaką masz mutację? Tutaj są dziewczyny z różnymi podłożami trombofilii, może dadzą znać czy mają zastrzyki odpłatnie :)
Dziękuję :) To zdjęcia z pierwszej ciąży. To właśnie ta ciąża tak zimmunizowała mój organizm, że przy kolejnych zapłodnieniach układ krzepnięcia szalał, tworzył zakrzepy i prowadził do poronień. Tak bardzo organizm bronił się przed kolejną ciążą. Jestem w 33 tygodniu ciąży i już wypatruję finiszu :)
 
reklama
Jaką masz mutację? Tutaj są dziewczyny z różnymi podłożami trombofilii, może dadzą znać czy mają zastrzyki odpłatnie :)
Dziękuję :) To zdjęcia z pierwszej ciąży. To właśnie ta ciąża tak zimmunizowała mój organizm, że przy kolejnych zapłodnieniach układ krzepnięcia szalał, tworzył zakrzepy i prowadził do poronień. Tak bardzo organizm bronił się przed kolejną ciążą. Jestem w 33 tygodniu ciąży i już wypatruję finiszu :)

🥰🥰

Protrombiny. On odpowiada za trombofilie właśnie.

A ja kochana teoretycznie jestem w 2tc+ileś dni 😜 hahaha jestem szaloną optymistką ❤️ i nie mogę się doczekać tego brzuszka
 
Do góry