reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

🥰🥰

Protrombiny. On odpowiada za trombofilie właśnie.

A ja kochana teoretycznie jestem w 2tc+ileś dni 😜 hahaha jestem szaloną optymistką ❤️ i nie mogę się doczekać tego brzuszka
Ach, to chyba jedna z rzadszych mutacji. Musi się znaleźć lekarz, który wyczaruje receptę na refundację... ;)

Zatem za Tobą piękne chwile ;) I ta ekscytacja w oczekiwaniu na dwie kreski... a jak nie nadejdą, to też super, można się wina napić :D 3mam kciuki! <3
 
reklama
Hej jak u Ciebie wyglada ciaza?:)mam teraz 5tc i zastanawianie czy nie za późno [emoji85] pojutrze dopiero ginekolog i przepisze heparynę. Jak się czujesz?
Mam te same mutacje co Ty.
Ja w obu ciążach miałam od pozktywnego testy heparyne więc na spokojnie nie będzie za późno, uda się :)
Dziewczyny dziwna sprawa. Potrzebuje porady.

Przez dwie ciąże i początek starań (przez leki hormonalne) przyjmowałam heparynę z refundacja z racji mutacji. Teraz słyszę, że mi nie przysługuje. Jeszcze w ciąży nie jestem, aaaale ....

Nadal jest refundowana heparyna dla kobiet w ciąży czy nie? Głupieje [emoji24] a ja potrafię mieć dawkę 0.6.

Help help help
W 2017 miałam refundowana, w 2019 nie. Bo się zmieniły przepisy. Ja mam mutacje tylko jednego genu PAI i z tego tytułu miałam heparyne (plus w wywiadzie 2 poronienia dopiero na heparyne donosiłam). Ale w 2019 za 10 zadtrzykow płaciłam 60zl,jak sobie to przypomnę.... Eh [emoji14]
 
Dziewczyny czy któraś z Was tak miała, że po wyciągnięciu igły po zastrzyku z heparyną wypłynęło dosyc dużo krwi? Pierwszy raz wypłynęła mi taka ilość krwi i zastanawiam się czy powinnam powtórzyć zastrzyk. Jak myślicie?
 
Tak, czasami zdarzało mi się że po wyjęciu igły krew leciała. Nigdy nie robiłam dodatkowego zastrzyku. Teraz przed wbiciem oglądam miejsce czy nie ma w okolicy jakieś żyłki żeby na nią nie trafić.
 
Dziewczyny czy robi któraś zastrzyki w uda ? Bardziej boli ? Mi już niestety brzuch odmawia możliwości zrobienia zastrzyku🤷‍♀️ Wbijam się kilka razy igła i nie mogę wstrzyknąć heparyny nie wiem dlaczego 🤷‍♀️
Ja juz testuje też na udach. Wkłucie mnie nie boli jak heparyna się rozchodzi to troszkę boli ale nie ma tragedi 🙂ja obecnie 29tydz 🙂
 
Hej dziewczyny :) Byłam wczoraj na usg. Synek zdrów jak ryba. Wiek ciąży - 32t2d, mały waży 1760g. Pewnie będzie drobniejszym maluszkiem. Chciałabym, żeby dobił do 3 kg :) Zawsze to większa szansa, że lepiej poradzi sobie poza moim łonem. A Wy jakich spodziewacie się dzieciaczków?
Hej kochana moja mała w 27tc 1120g teraz idę 12 sierpnia na wizytę i będzie końcówka 29tc. Lekarz mowi ze ładnie przybiera na wadze. Twój mały ładnie też przybiera na pewno dobije 3kg. Ale czas leci już zbliżamy się do końca ciąży ❤️
 
Dziewczyny czy któraś z Was tak miała, że po wyciągnięciu igły po zastrzyku z heparyną wypłynęło dosyc dużo krwi? Pierwszy raz wypłynęła mi taka ilość krwi i zastanawiam się czy powinnam powtórzyć zastrzyk. Jak myślicie?
Też mi się często zdążą że wyleci krew nie raz kropka a czasem dość sporo.
 
Hej kochana moja mała w 27tc 1120g teraz idę 12 sierpnia na wizytę i będzie końcówka 29tc. Lekarz mowi ze ładnie przybiera na wadze. Twój mały ładnie też przybiera na pewno dobije 3kg. Ale czas leci już zbliżamy się do końca ciąży ❤️
Wow to będzie duża dziewczynka z Twojej Basi :) No to już zaczynasz ostatni trymestr. Jedziemy na tym samym wózku :D W poniedziałek idę na wizytę do nowego poważanego ginekologa i u niego już zostanę do końca. Podejście obecnego mnie za bardzo stresuje, a to nie służy ani mi ani maluszkowi. Fajnie, że się odezwałaś, myślałam o Tobie. Jak się czujesz? Ile już przypakowałaś? :D ja 14 kg haha
 
reklama
Wow to będzie duża dziewczynka z Twojej Basi :) No to już zaczynasz ostatni trymestr. Jedziemy na tym samym wózku :D W poniedziałek idę na wizytę do nowego poważanego ginekologa i u niego już zostanę do końca. Podejście obecnego mnie za bardzo stresuje, a to nie służy ani mi ani maluszkowi. Fajnie, że się odezwałaś, myślałam o Tobie. Jak się czujesz? Ile już przypakowałaś? :D ja 14 kg haha
To witaj w klubie też przybrałam 14kg 🤣🤣ale kocham każdy kg swojego ciała bo to dla Basi ❤️pewnie teraz w czwartek będzie ważyć już z 1400g tak liczę ❤️ wyprawkę już mam skompletowana jak wystartowałam z zakupami to nie mogłam przestać 🤣🤣zostało tylko łóżeczko ale kupię je dopiero jak pokój małej mąż zrobi w sumie mama moja kupi bo chce to nie mówię nic 😁 oj to nie ładnie że lekarz tak cię stresuje lekarz prowadzący powinien mieć inne podejście a nie. Chociaż ci powiem ze mój lekarz też jak coś to wali prosto z mostu ale nie zamieniła bym go bo tak dużo mu zawdzięczam. Odnośnie wagi dzieci to moim zdaniem zależy wszystko od genów my np jesteśmy z mężem oboje wysocy. Znów koleżanka z mężem są niscy i pytała mnie o wagę Basi i porównywała a ja jej mówię nie ma co bo to dziecko dziecku nie równe przecież. Jak lekarz nic nie mówi to jest wszystko dobrze. Tobie to już wogole nie dużo zostało ❤️ zleci czas moment.. A powiedz mi masz też tak czasem że mały jest leniwy mniej kopie a na następny dzień kopie jak szalony? Bo Basia ma takie dni dwa dni lżej a później nadrabia. Też myślałam o tobie ale wiecznie coś do załatwiania do lekarza na badania i z glowy mi gdzieś wyleciało by napisac. Mam zwiększona dawkę heparyny bo krzepla mi za bardzo krew. Anemię niestety też mam ale już wyniki się poprawiają. A jak u ciebie? Wyniki dobre?
 
Do góry