reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

przy okazji - dziewczyny, czy któraś z Was tu ma mutację protrombiny również i niedobór białka S?
chciałam podpytać czy wszystkie dostajecie heparynę w dawcę 0,4 czy może w większej? :)
Ja dostaję 0.6 nie mam nieprawidlowosci w białku s, mówiłam lekarce że genetyk wskazał dawkę minimum 0.4 ale dostosować ją do wagi, i dała 0.6 do tego mam acard 2*75, u mnie waga ok. 90. Ale hematolog mówił o odstawieniu acardu a moja gin jest przeciwnikiem.
 
reklama
myślę, że jak do tej pory wszystko w porządku + włączasz heparynę to będzie naprawdę wszystko ok.
na forum wiele dziewczyn pisało, że nie wiedząc o mutacjach dwie ciążę donosiło, dopiero w trzeciej dostały heparynę. podobno nie zawsze mutacje muszą się uaktywnić. będzie okej, jesteś pod dobrą opieką :*

Brak heparyny nie wpływa na żadne wady, zespoly, jedyne co to na przepływy, więc co za tym idzie to na dotlenienie no i na utraty ciąż. Na puste jako wydaje mi się że też nie mialo wpływu. Mi hematolog mówił że bardzo wpływa na trudności w zajściu, na zagnieżdżenie i czyli w sumie na ten 1 trymestr najbardziej. Super że lekarz zadziałał od razu a nie na zasadzie próbujcie, a jak cos pójdzie nie tak to zaczniemy badać. Ja gdybym nie zaczęła się sama badać po 1 stracie to bym była daleko w polu, lekarze mówili że do 3 strat badań się nie robi i trzeba próbować, a z drugiej strony z uwagi na wiek nie mam czasu na błędy. Więc wolałam wydać kasę na badanie w ciemno szukając w necie i znalazłam. Po tym to lekarze już zaczęli dawać mi dalsze skierowania jeszcze z oporem ale udało się.
Dziewczyny naprawdę bardzo dziękuję za odpowiedzi ❤️ Naprawdę to uspokaja. Czekam z niecierpliwością na jutro i mam nadzieję ze nic złego się nie stanie już 🙈 bo jednak naprawdę stres był dziś jak zobaczyłam wyniki tym bardziej ze to już połowa 15tc
Jeszcze raz dziękuję!
 
Hej Dziewczyny!!
Czy przy przyjmowaniu heparyny mialyscie moze przez dluzszy czas plamienia w ciazy?? U mnie trwaja ok 6 tyg juz, na usg nie widac nic niepokojacego, tez tak mialyscie ze jadyna przyczyna plamien moglaby byc heparyna???
 
Hej Dziewczyny!!
Czy przy przyjmowaniu heparyny mialyscie moze przez dluzszy czas plamienia w ciazy?? U mnie trwaja ok 6 tyg juz, na usg nie widac nic niepokojacego, tez tak mialyscie ze jadyna przyczyna plamien moglaby byc heparyna???
Lekarz mówił że mogą wystąpić ja jednak nie miałam, przyjmowałam jeszcze luteinę, wydaje mi się że raczej nie powinno tak być chyba że taka natura.
 
Ja miałam plamienia od 9 tygodnia do ok. 14 tygodnia. Lekarz nic nie widział na USG. Powiedział, że być może jakieś naczynko pękło i teraz się oczyszcza.
Ale ja poprzednią ciąże tez miałam plamienia, mimo iż wtedy nie brałam heparyny.
 
Część😁Domi na boki się obraca i raz się udało na brzuszek ale już teraz nie wychodzi 😁 ma 4 miesiące i 5 dni także ma czas jeszcze. Jak ja kładę na brzuszek nie lubi leżeć za bardzo 😊ale ćwiczymy może polubi 😁u nas też wesoło na dole widać jedynkę 😁ostatni tydzień był straszny płacz niechęć do mleczka. Ale mimo to Dominika zaczęła ładnie przybierać ma 7kg i ma 69cm ❤️a jak u was Noli się obraca na brzuszek? Jakie ma umiejętności nowe? Dominika pieknie się śmieje w głos 🥰i jest strasznie wygadana 🤣🤣
O kurczę, trochę czasu minęło... pewnie myślisz, że przepadłam ;) Chłopcy dają mi bardzo dużo zajęcia... Dominisia Modelka :)) Taka piękna dama rośnie, pewnie teraz jeszcze bardziej się zmieniła i ma coraz więcej energii... :) U nas do przodu... Mamy dolne jedynki i górne dwójki. Noliś ruszył jakoś po piątym miesiącu i pełza do tyłu. Wkurza się, że oddala się od zabawek przez to, więc mamy dużo frustracji hehe. Pogoda coraz ładniejsza, można posiedzieć na balkonie... Czas mi szybko mija przy twj dwójce. Cieszy mnie to nawet, bo z upływem czasu dzieciaczki dojrzewają i jest lżej i lżej, a że nie planuję więcej maluszków, zaczynam już myśleć trochę o sobie, o powrocie do pracy. Udało mi się zrzucić trochę kg i marzę o powrocie do ładnej sylwetki :) Chyba jestem na dobrej drodze. A co u Was słychać moje drogie Panie? Jakieś nowe kamienie milowe? Jak ząbki? :) Buziaczki
 

Załączniki

  • photo_2022-04-10_15-38-26.jpg
    photo_2022-04-10_15-38-26.jpg
    103,6 KB · Wyświetleń: 54
O kurczę, trochę czasu minęło... pewnie myślisz, że przepadłam ;) Chłopcy dają mi bardzo dużo zajęcia... Dominisia Modelka :)) Taka piękna dama rośnie, pewnie teraz jeszcze bardziej się zmieniła i ma coraz więcej energii... :) U nas do przodu... Mamy dolne jedynki i górne dwójki. Noliś ruszył jakoś po piątym miesiącu i pełza do tyłu. Wkurza się, że oddala się od zabawek przez to, więc mamy dużo frustracji hehe. Pogoda coraz ładniejsza, można posiedzieć na balkonie... Czas mi szybko mija przy twj dwójce. Cieszy mnie to nawet, bo z upływem czasu dzieciaczki dojrzewają i jest lżej i lżej, a że nie planuję więcej maluszków, zaczynam już myśleć trochę o sobie, o powrocie do pracy. Udało mi się zrzucić trochę kg i marzę o powrocie do ładnej sylwetki :) Chyba jestem na dobrej drodze. A co u Was słychać moje drogie Panie? Jakieś nowe kamienie milowe? Jak ząbki? :) Buziaczki
Mnie te troszkę tu nie było 🙂🙂Dominika wypełnia moj czas bardzo 😊ma już 6.5miesiaca 🥰 pełza, robi wysoki podpór, podnosi pupę, sylabuje, obroty z brzuszka na plecy z pleców na brzuszek. Waży 8100g i mierzy 74cm ❤️ teraz już jest owiele lżej mi 🥰 myślę że radzimy sobie nieźle 🙂Domi lubi jedzonko bo dietę już rozszerzamy też. 🥰Ja niestety wracam do pracy w październiku. Ale na początek chyba na pół etatu zobaczymy jeszcze troszkę czasu nam zostało 🙂co do mojej wagi to 2kg po ciąży zostało. Też zaczelam dietę ale max 5kg chce zrzucić. To co zostało mi po rzuceniu palenia przed ciąża i te dwa kg z ciąży 🙂 u was ząbki widzę wychodzą szybko 🙂u nas nadal ich brak 😆😆😆widać ale nie przebijają się. Pediatra mówi że niestety nie którym dziecia ciężko wychodzą i długo. No więc Domi jest takim dzieckiem 😆 super ze tak wracasz do formy 💪💪a co u was jeszcze słychać? Jak wrócisz do pracy to myślisz o żłobku dla Noela?
 
O kurczę, trochę czasu minęło... pewnie myślisz, że przepadłam ;) Chłopcy dają mi bardzo dużo zajęcia... Dominisia Modelka :)) Taka piękna dama rośnie, pewnie teraz jeszcze bardziej się zmieniła i ma coraz więcej energii... :) U nas do przodu... Mamy dolne jedynki i górne dwójki. Noliś ruszył jakoś po piątym miesiącu i pełza do tyłu. Wkurza się, że oddala się od zabawek przez to, więc mamy dużo frustracji hehe. Pogoda coraz ładniejsza, można posiedzieć na balkonie... Czas mi szybko mija przy twj dwójce. Cieszy mnie to nawet, bo z upływem czasu dzieciaczki dojrzewają i jest lżej i lżej, a że nie planuję więcej maluszków, zaczynam już myśleć trochę o sobie, o powrocie do pracy. Udało mi się zrzucić trochę kg i marzę o powrocie do ładnej sylwetki :) Chyba jestem na dobrej drodze. A co u Was słychać moje drogie Panie? Jakieś nowe kamienie milowe? Jak ząbki? :) Buziaczki
Dominisia🥰
 

Załączniki

  • IMG_20220422_164731.jpg
    3,9 MB · Wyświetleń: 42
  • IMG_20220501_081234.jpg
    IMG_20220501_081234.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 62
reklama
Witam.

Również biorę zastrzyki w ciąży Neoparin 0.4
Na początku robił mąż później położne jak trafiłam do szpitala następnie sama się przełamałam i zaczęłam robić.
Zaczęliśmy 6 tydzień i 5 dzień a obecnie jest prawie 15 tydzień ❤❤❤
 
Do góry