reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Hej Dziewczyny, wątek jest dosyć obszerny i nie wiem, czy ktoś o coś takiego pytał. Czy mogą być jakieś skutki uboczne brania heparyny,np tworzenie się krwiaków zagrażających ciąży? Jestem w ciąży, właśnie dowiedziałam się, jestem po 2 poronieniach pomiedzy którymi donosiłam ciążę na acardzie 150. Nie robiłam żadnych badań i nie wiem, czy jest uzasadnienie brania heparyny. W ciążach poronionych nie brałam nic, wiex teraz na pewno będę brać acard, ale czy heparyna 0,4 też mam przyjmować? W donoszonej ciąży miałam krwiaki i krwawienia w 1.trym, boję się że to teraz też się zdarzy, a w połączeniu z heparyna mogłoby nailic krwawienie i grozić ciąży. Bardzo proszę o Wasze doświadczenia.
 
reklama
Hej Dziewczyny, wątek jest dosyć obszerny i nie wiem, czy ktoś o coś takiego pytał. Czy mogą być jakieś skutki uboczne brania heparyny,np tworzenie się krwiaków zagrażających ciąży? Jestem w ciąży, właśnie dowiedziałam się, jestem po 2 poronieniach pomiedzy którymi donosiłam ciążę na acardzie 150. Nie robiłam żadnych badań i nie wiem, czy jest uzasadnienie brania heparyny. W ciążach poronionych nie brałam nic, wiex teraz na pewno będę brać acard, ale czy heparyna 0,4 też mam przyjmować? W donoszonej ciąży miałam krwiaki i krwawienia w 1.trym, boję się że to teraz też się zdarzy, a w połączeniu z heparyna mogłoby nailic krwawienie i grozić ciąży. Bardzo proszę o Wasze doświadczenia.
ja biorę neoparin 0,4 ze względu na mutacje mtfhr. Aktualnie 34 TC i wszystko ok. Acard też miałam brać ale mój lekarz po prentalnych stwierdził że nie ma potrzebny brania acardu i jestem na heparynie. Bardziej acard może powodować plamienia, heparyna nie
 
Dziewczyny mój lekarz stwierdził że nie będziemy odstawiać heparyny przed CC. Pytam się jak to, a jak będzie krwawienie czy coś? Powiedział że 1grudbia CC i nic nie odstawiam i będę brać zastrzyki aż do 6 tyg. Po porodzie.
Trochę zdziwiona jestem
 
Hej Dziewczyny, wątek jest dosyć obszerny i nie wiem, czy ktoś o coś takiego pytał. Czy mogą być jakieś skutki uboczne brania heparyny,np tworzenie się krwiaków zagrażających ciąży? Jestem w ciąży, właśnie dowiedziałam się, jestem po 2 poronieniach pomiedzy którymi donosiłam ciążę na acardzie 150. Nie robiłam żadnych badań i nie wiem, czy jest uzasadnienie brania heparyny. W ciążach poronionych nie brałam nic, wiex teraz na pewno będę brać acard, ale czy heparyna 0,4 też mam przyjmować? W donoszonej ciąży miałam krwiaki i krwawienia w 1.trym, boję się że to teraz też się zdarzy, a w połączeniu z heparyna mogłoby nailic krwawienie i grozić ciąży. Bardzo proszę o Wasze doświadczenia.
Cześć :) Jedynym skutkiem ubocznym przyjmowania heparyny w moim przypadku był fakt, że nie chcieli dać mi znieczulenia zewnątrzoponowego przy porodzie. To prawda, że na brzuchu powstają czasem siniaki, ale nie słyszałam o historii, żeby okazały się niebezpieczne. Też poroniłam dwa razy. Lekarze byli zdania, że powinnam zrobić diagnostykę po trzecim poronieniu. Ale jednak, trafiłam też na mądrego lekarza, który powiedział mi że jedno poronienie może być przypadkiem, ale dwa mogą już coś sugerować. Koniecznie zrób panel w kierunku zespołu antyfosfolipidowego, trombofilii. Niech wypowie się hematolog :) Heparyna działa cuda, jeśli jest ku niej wskazanie 👍
 
Dziewczyny mój lekarz stwierdził że nie będziemy odstawiać heparyny przed CC. Pytam się jak to, a jak będzie krwawienie czy coś? Powiedział że 1grudbia CC i nic nie odstawiam i będę brać zastrzyki aż do 6 tyg. Po porodzie.
Trochę zdziwiona jestem
Zgadza się, heparynę przyjmujemy do końca i potem po porodzie. Też miałam cc (nagłe, bo dziecko się dusiło podczas akcji porodowej). Byłam na heparynie 0.8. Nie było krwawienia ani nic. Jeśli jest to cc planowane, na pewno będą chcieli odczekać 24 godziny od ostatniej dawki heparyny,czyli pewnie zostaniesz na noc na obserwacji w szpitalu przed zabiegiem :)
 
Zgadza się, heparynę przyjmujemy do końca i potem po porodzie. Też miałam cc (nagłe, bo dziecko się dusiło podczas akcji porodowej). Byłam na heparynie 0.8. Nie było krwawienia ani nic. Jeśli jest to cc planowane, na pewno będą chcieli odczekać 24 godziny od ostatniej dawki heparyny,czyli pewnie zostaniesz na noc na obserwacji w szpitalu przed zabiegiem :)
no właśnie nie będzie przerwy ani odstawiania heparyny na czas cesarki. Specjalnie dziś dopytywałam. Biorę neoparin 0,4. Mam się zgłosić na CC w dniu cesarki o 7 rano. Co wieczór biorę heparynę o 21 i lekarz powiedział że przed CC też mam zrobić zastrzyk normalnie wieczorem. Chyba że będzie mi w narkozie robić ale ja wolę w znieczuleniu miejscowym
 
no właśnie nie będzie przerwy ani odstawiania heparyny na czas cesarki. Specjalnie dziś dopytywałam. Biorę neoparin 0,4. Mam się zgłosić na CC w dniu cesarki o 7 rano. Co wieczór biorę heparynę o 21 i lekarz powiedział że przed CC też mam zrobić zastrzyk normalnie wieczorem. Chyba że będzie mi w narkozie robić ale ja wolę w znieczuleniu miejscowym
Tez miałam cc na heparynie. To malutka dawka :)
 
no właśnie nie będzie przerwy ani odstawiania heparyny na czas cesarki. Specjalnie dziś dopytywałam. Biorę neoparin 0,4. Mam się zgłosić na CC w dniu cesarki o 7 rano. Co wieczór biorę heparynę o 21 i lekarz powiedział że przed CC też mam zrobić zastrzyk normalnie wieczorem. Chyba że będzie mi w narkozie robić ale ja wolę w znieczuleniu miejscowym
Mi hematolog też mówił że na luzie można cc zrobić po heparynie i że po 13 godzinach nie ma po niej śladu w naszym układzie. Ale szpital miał inną wizję. Nie chcieli mi nawet zewnątrzoponowego dać mimo że byłam 18 godzin od przyjęcia heparyny. Byłam na dużej dawce.
 
reklama
Dziewczyny mój lekarz stwierdził że nie będziemy odstawiać heparyny przed CC. Pytam się jak to, a jak będzie krwawienie czy coś? Powiedział że 1grudbia CC i nic nie odstawiam i będę brać zastrzyki aż do 6 tyg. Po porodzie.
Trochę zdziwiona jestem
W dzień porodu powinno się odstawić, ja chodziłam do hematologa, i takie miałam zalecenia, tak samo gdybym poczuła że poród może odbyć się przed planowanym tot ez już nie mam brać tak też było w szpitalu przy CC, nie podali mi heparyny w dzień CC. Jest to niebezpieczne dla ciebie ale oni też mają sposoby na to gdybyś jednak wzięła heparynę w dzień porodu.
 
Do góry