reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Ja lutki nie biorę tylko biorę Duphaston 3*1 tabletka dziennie jedno opakowanie 30 szt płace 29 zł (na miesiąc wychodzi chyba ok 3 jeszcze nie wiem, biorę od 21 kończę drugie opakowanie ) , clexan 0,6 u mnie kosztuje na 100% 160zł na refundacje ja płace 39 zł za 10 szt. (na miesiąc wychodzi 117zł)
Ktoś pisał gdzieś czytałam że lepszy jest Fraxyparyna bo tańsza a z tego wynika że w miesiącu różnica to tylko ok 30 zł nie dużo jak na moje oko .
oliwcia, jak udało Ci się uzyskać od lekarz receptę na clexan z refundacją?
 
reklama
oliwcia, jak udało Ci się uzyskać od lekarz receptę na clexan z refundacją?
Bez problemu nawet nie prosilam o nią lekarz po prostu wypisał mi receptę z ryczałtem w 30 TC musialam zmienić lekarza bo mój zawiesil dzialalnosc poszlam do innego liczyłam sie z tym ze będę placila na 100% ale sie przeliczylam rowniez dostalam ryczałt w moim przypadku jest to ze wzgledu na ilość poronień i na mutacje mthr C677T hetero z kliniki genetycznej pod wynikiem mam jasno napisane ze ta mutacja w okresie ciąży i połogu moze prowadzic do zakrzepicy
 
oliwcia, jak udało Ci się uzyskać od lekarz receptę na clexan z refundacją?
Ja clexan miałan także na ryczałt (taka sama kwota jak podawała oliwcia) od momentu kiedy lekarz dowiedział się o tylu poronieniach. Ale od razu zlecił zrobienie białek S oraz C, bo te genetyczne na mutacje itd wyszły dobrze. Wtedy mówił, że jeśli białka wyjdą dobrze to już nie będzie mógł mi przepisywać clexane ze zniżką , bo nie ma podstaw (nie ma podkładki w razie kontroli). No ale wyszło, że mam za mało białka S a to powoduje poronienia i zakrzepy , więc nadal mam z ryczałtem
 
ja mam tez z ryczaltem, ale nawet nie wnikalam dlaczego... wydaje mi sie, ze mutacja Leiden, PAI i MTHFR i poronienia daja wytlumaczenie dla lekarza
 
Oliwcia - jak Maluszek? mam nadzieje, ze czujecie sie dobrze :)

Jak inne Brzuchatki sie czujecie? Ja wkroczylam w 18tc, z jednej strony jakos szybko z tygodnia na tydzien leci, a z drugiej wydaje mi sie, ze jeszcze taaaka dluga droga do poczatku kwietnia, na kiedy mam termin....

przeszlam na spodnie ciazowe i ciagle mi slabo, ale poza tym ok, najwazniejsze, ze Maluszek rosnie :)
 
oliwcia, jak udało Ci się uzyskać od lekarz receptę na clexan z refundacją?


Ja również biorę z tym ze zamiennik clexane neoparin i lekarz wypisuje mi na ryczałt (płace za 10 szt. 3,20) w poprzedniej ciąży płaciłam 100% ale teraz lekarz mnie poinformował ze od kilku miesięcy heparyna dla kobiet w ciąży po przebytych poronieniach lub przy trombofilii jest na znizke.
 
Oliwcia - jak Maluszek? mam nadzieje, ze czujecie sie dobrze :)

Jak inne Brzuchatki sie czujecie? Ja wkroczylam w 18tc, z jednej strony jakos szybko z tygodnia na tydzien leci, a z drugiej wydaje mi sie, ze jeszcze taaaka dluga droga do poczatku kwietnia, na kiedy mam termin....

przeszlam na spodnie ciazowe i ciagle mi slabo, ale poza tym ok, najwazniejsze, ze Maluszek rosnie :)
Dziękuje słonko ze pytasz :-D U nas ok 4 listopada gwiazdka skończy juz miesiąc tak strasznie szybko leci ten czas :szok: ja juz doszlam do siebie fakt ze morfologie mam cały czas kiepska i muszę brać żelazo na recepte ale no cóż takie uroki :errr::rolleyes2:
A Ty słonko nawet się nie obejrzysz a bedziesz pakowala torbę do szpitala ;)
 
Jak inne Brzuchatki sie czujecie? Ja wkroczylam w 18tc, z jednej strony jakos szybko z tygodnia na tydzien leci, a z drugiej wydaje mi sie, ze jeszcze taaaka dluga droga do poczatku kwietnia, na kiedy mam termin....
przeszlam na spodnie ciazowe i ciagle mi slabo, ale poza tym ok, najwazniejsze, ze Maluszek rosnie :)
Mnie dziś stuknął 20 tydzień i czuję się dobrze poza poczuciem , że staję się słonicą :rofl2:
 
Ojoj jak słodko, połowa ciąży:D 18-20tc kiedy to bylo..[emoji7]

Moja skończyła parę dni temu 4 miesiące.. [emoji173]

Jadzia ja miałam też że zniżka;-) ale fraxyparyne brałam



Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mój Tymuś ma już 11 tygodni i 2 dni :D codziennie uczy się czegoś nowego! Wczoraj zrobił pierwszy przewrót z brzucha na plecy a dziś pierwszy głośny śmiech podczas zabawy [emoji170]
Niestety jesteśmy już po szpitalu.. Przypadkowo wyszła u synka duża anemia, póki co udaje się bez przetaczania krwi. Zapewne jest to następstwem mojej lekkiej anemii w ciąży, brałam żelazo. No ale dodatkowo w szpitalu wyszła wielopłytkowość. Dużo za dużo miał płytek krwi, w sumie nie wiadomo czemu. Ale z racji na moje problemy z krzepliwością leżał 4 doby pod kroplówką żeby go nawodnić i rozrzedzić krew. Mamy skieriwanie do genetyka, hematolog mówi, że nawet jak ma moją mutację to u chłopaków nie wpływa ona na zdrowie.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry