reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Dziewczyny pomocy !
Biorę neoparin 0,6 jestem w 16tc
Biorę go wieczorem koło 22
Wczoraj zasnęłam bez zastrzyku !:( obudziłam się dziś rano i nie wiem czy brac bo co wtedy z kolejnym o 22 czy czekać do kolejnej dawki czy kolejna wziąć wcześniej ?
 
reklama
Dziewczyny pomocy !
Biorę neoparin 0,6 jestem w 16tc
Biorę go wieczorem koło 22
Wczoraj zasnęłam bez zastrzyku !:( obudziłam się dziś rano i nie wiem czy brac bo co wtedy z kolejnym o 22 czy czekać do kolejnej dawki czy kolejna wziąć wcześniej ?
Zadzwoń spytać do przychodni ale nie panikuj, heparyna przez jakiś czas jeszcze się utrzymuje w organizmie:) ja nie wiem ale jak zapomniałam zrobić wieczorem to zrobiłam rano i potem robiłam rano
 
@Mon_ika heparyna utrzymuje sie w ciele do 48h. Jesli nastepnego dnia wezmiesz wczesniej to nastepna mozesz wziac o normalnej porze, tak jak zwykle bierzesz. Jeszcze nie raz ci sie przydarzy, ze zapomnisz, albo nie bedziesz pewna czy bralas czy nie. Przede wszystkim na spokojnie. W pierwszej ciazy tez sie bardzo balam, kilka dawek zapomnialam. Bedzie dobrze. Nie tak latwo zagescic nafle krew jak sie regularnie bierze heparyne.
 
Cześć dziewczyny , mam takie pytanie bo wy takie doświadczone jestescie . Miałam ostatnio pobrane u genetyka tylko dwa badania PAI-1 i czynnik Laiden czy jakoś tak. Czy białka c i s powinnam tez robić ? Czy wystarcza tylko tamte dwa badania. I czy muszę u genetyka robić czy wystarczy w jakimś labo ? Jestem swierza w temacie i poprostu zależy mi aby zrobić wszystko przed staraniami. Ciąże straciłam w 8 tyg , zatrzymała się na 6. Tzw puste jajo. Gin powiedziała odrazu ze przepisze mi acard . Co powinnam jeszcze zrobić za badania ?
 
@Aneczka85_01 diagnostyka zakrzepowa jest dosc szeroka. To nie tylko badania genetyczne wskazujace mutacje genow, ale takze odpowiedz organizmu na rozne czynniki, w tym ciaze. A zatem nie tylko badanie bialka c i s, ale tez antykoagulat toczniowy, przeciwciala (jest ich kilka) diagnostyki zespolu antyfosgolipidowego. Nie wazne, czy badanie zleci genetyk, immunolog, ginekolog, czy sama zrobisz. Wazne, by mial ci kto te badania zinterpretowac biorac pod uwage wywiad i historie poloznicza.
 
Hej
Jestem w po 2 poronieniach z mutacją mthfr.
Obecnie jestem w 10 tygodniu ciąży i przyjmuje acard 150 I neoparine 60mg.
Czy u Was też pojawiały się duże rozlane siniaki na brzuchu od zastrzyków?
 
Hej
Jestem w po 2 poronieniach z mutacją mthfr.
Obecnie jestem w 10 tygodniu ciąży i przyjmuje acard 150 I neoparine 60mg.
Czy u Was też pojawiały się duże rozlane siniaki na brzuchu od zastrzyków?

Cześć. Siniaki to norma. Po 6 miesiącach kłucia nadal nie wiem, od czego zależy, czy się siniak zrobi, czy nie (chyba jest to m.in. kwestia tego, czy się wkłujesz w jakieś naczynko, czy nie). Od ponad miesiąca robię zastrzyki w uda, bo brzuch już był zbyt zmaltretowany i napięty, i siniaki są zdecydowanie mniejsze, ale wstrzykiwanie bardziej boli.
 
Ja się właśnie obawiam tego jak to dalej będzie tzn jak wbijać zastrzyki w brzuch jak stanie się on większy i twardszy. I czy te siniaki nie będą miały wpływu na dziecko?
Byłam u hematologa i on mi zasugerował, że generalnie to przyjmuję dość dużą dawkę acardu i neoparine. A Wy dziewczyny jakie bierzecie?
 
reklama
Ja się właśnie obawiam tego jak to dalej będzie tzn jak wbijać zastrzyki w brzuch jak stanie się on większy i twardszy. I czy te siniaki nie będą miały wpływu na dziecko?
Byłam u hematologa i on mi zasugerował, że generalnie to przyjmuję dość dużą dawkę acardu i neoparine. A Wy dziewczyny jakie bierzecie?

Zastrzyki w brzuch robiłam raz w jedną, raz w drugą stronę, więc w zasadzie cały czas był jakiś wolny fragment skóry, w który można się było wbić, bo siniaki sukcesywnie znikały. Jak brzuch jest większy, to też do pewnego momentu jest za co złapać, a poza tym są jeszcze uda i dużo miejsca do kłucia (można też kłuć w ramiona, w okolicach tricepsów, ale akurat w moim przypadku nie mam tam wystarczająco dużo tkanki i zwyczajnie się boję próbować, może pozostałe forumowiczki mają jakieś doświadczenia w tym temacie).

Czy siniaki będą miały wpływ na dziecko? Lekarzem nie jestem, ale na tzw. "chłopski rozum" dziecko jest tam w środku dobrze otulone łożyskiem i ścianami macicy, więc ani zastrzyk, ani siniak w wyższej partii nie powinien mu zaszkodzić. Gdyby to było szkodliwe, nie byłoby pewnie zgody na samodzielne robienie zastrzyków przez ciężarne w brzuch. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, to zapytaj swojego ginekologa :)

Ja też jestem po dwóch poronieniach (11 i 9 tydzień - w obu przypadkach serce się zatrzymało), nie mam stwierdzonej żadnej mutacji, bo nie zdążyłam się zdiagnozować zanim zaszłam w obecną ciążę, więc neoparin (40mg) i acard (75) biorę "na wszelki wypadek". 31 tydzień i wszystko jest ok. Lekarz, który Ci zapisał leki, na pewno wie co robi :)
 
Do góry