reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Heparyna w ciąży

latte art

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Z tego co wiem to najważniejsza jest stała godzina przyjmowania, żeby nie było już przerw większych niż 12h między zastrzykami. Myślę że dobrze by było to rozdzielić ale teraz to najlepiej spytać swojego lekarza bo będzie duża przerwa jak przełożysz heparyne na rano. Acard wg mamy ginekolog najlepiej brac wieczorem, tuż przed snem.

reklama

M@lly

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Z tego co wiem to najważniejsza jest stała godzina przyjmowania, żeby nie było już przerw większych niż 12h między zastrzykami. Myślę że dobrze by było to rozdzielić ale teraz to najlepiej spytać swojego lekarza bo będzie duża przerwa jak przełożysz heparyne na rano. Acard wg mamy ginekolog najlepiej brac wieczorem, tuż przed snem.
12h? Brałaś heparynę 2 razy dziennie ?

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Dziewczyny powiedzcie czy ma jakieś znaczenie godzina heparyny, ja zaczęłam brać heparynę koło godziny 21, a też w tych godzinach mniej więcej biorę Acard, teraz zaczęłam się zastanawiać czy tak jest dobrze?
W porządku. Nie ma znaczenia o której bierzesz. Acard i heparynę można brać w podobnym czasie bo mają inne działanie i sobie nie szkodza

Jagoda123

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Tak, acard i hepryna mają trochę inne działania. I jest dużo teorii, kiedy co lepiej brać, więc najlepiej mieć stałą porę i tyle :)
Ja na razie biorę acard rano jako przygotowanie do ciąży, jak zajdę to zamierzam brać heparyne wieczore, ale równie dobrze może być na raz lub na odwrót - kwestia ustawienie sobie dnia

Ijusz

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Czy biorac polocard mozna starać się o dzidziusia ?? Zaprzestalismy starań bo mialam zabieg na serce i musze przez parę miesięcy brac polocard. Przez 3 juz wzielam jeszcze 3. Szkoda trochę nam czasu. W zeszlym roku miałam 2 poronienia. Teraz zrobilam post dlugi oczyscilam się i chcielibyśmy się starac. Czy polocard jest szkodliwy dla ewentualnej ciazy, płodu?? Proszę o odp. Bo akurat dobre dni i szkoda tracić cykl :)

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Czy biorac polocard mozna starać się o dzidziusia ?? Zaprzestalismy starań bo mialam zabieg na serce i musze przez parę miesięcy brac polocard. Przez 3 juz wzielam jeszcze 3. Szkoda trochę nam czasu. W zeszlym roku miałam 2 poronienia. Teraz zrobilam post dlugi oczyscilam się i chcielibyśmy się starac. Czy polocard jest szkodliwy dla ewentualnej ciazy, płodu?? Proszę o odp. Bo akurat dobre dni i szkoda tracić cykl :)
Polocard to to samo co acard nie zaszkodzi dziecku. Jeśli tylko kardiolog nie ma nic przeciwko ciąży ( serce jest obciążone trochę bo ma więcej krwi do przepompowania) to nie ma większych przeciwskazan

Poli90

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Część dziewczyny ! Odnośnie heparyny wlansie robiłam 1 zastrzyk...Czy też macie nieprzyjemne uczucie w miejscu gdzie lek się rozprowadza? Taki trochę ból , nie wiem jak to nazwać .. i co robicie że zużytymi zastrzykami?

Jagoda123

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Tak, jest odczucie jak płyn rozpowadza się po organizmie - jak robiłam neoparinem to czułam to lekkie pieczenie, a jak clexanem to nie (lek oryginalny, więc ma trochę lepszy skład). Ja wrzucałam strzykawki do normalnych smieci

reklama

pumelova

Moderator
Rozwiązania
0
Część dziewczyny ! Odnośnie heparyny wlansie robiłam 1 zastrzyk...Czy też macie nieprzyjemne uczucie w miejscu gdzie lek się rozprowadza? Taki trochę ból , nie wiem jak to nazwać .. i co robicie że zużytymi zastrzykami?
Trzeba oddać w aptece jako odpad niebezpieczny

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Heparyna w ciąży. Potrzebuję porady 8
R Heparyna i acard Ciąża po poronieniu 18
Nika261 Heparyna Potrzebuję porady 9
A Trombofilia wrodzona a poród Ciąża, poród, połóg 11
M Acard i heparyna Potrzebuję porady 30
K Mutacją mthrf a heparyna Ciąża po poronieniu 19
I Heparyna/clexan ból Ciąża, poród, połóg 6
D Heparyna. Potrzebuję porady 48
V Brak pieniędzy w ciąży! Jak dorobić? Potrzebuję porady 12
Ania95 Kłucie w odbycie w ciąży Potrzebuję porady 5
M Permanentny stres w ciąży Potrzebuję porady 1
Ż Relacje z mężem po ciąży Potrzebuję porady 13
I Krwiak we wczesnej ciąży - 6tc Potrzebuję porady 3
E Ciaza po ciąży pozamacicznej Potrzebuję porady 9
Sylwia199630 USG ciąży - pytanie Lutowe mamy 2021 6
D Ból podbrzusza oraz krzyża we wczesnej ciąży Potrzebuję porady 3
angelika.zima5 Śluz na końcówce ciąży :) Potrzebuję porady 2
K utrata maluszka ciśnienie w ciąży Potrzebuję porady 7
Jakub578 Czy moja mama jest ciąży? Ciąża, poród, połóg 5
G Skurcze przepowiadające w połowie ciąży Ciąża, poród, połóg 4
J Zapalenie pochwy w ciąży a współżycie Potrzebuję porady 6
Polcia9000 Powiększone miedniczki nerkowe dziecka w 26 t. ciąży Potrzebuję porady 7
O Tętno w ciąży Potrzebuję porady 15
M Czy jestem w ciąży? Potrzebuję porady 9
A Siedzenie w ciąży Potrzebuję porady 12
M Gronkowiec staphylococcus saprophyticus w posiewi moczu w ciąży Ciąża, poród, połóg 1
P Makrela wędzona na gorąco w ciąży. BB psychodietetyczka radzi mamom 2
Ewelina7x Cześć ja się chciałam was spytać na który wam to miesiąc wygląda ciąży??! Ciąża, poród, połóg 43
O Wypadanie włosów w ciąży Potrzebuję porady 4
T Usg w 5 tygodniu ciąży Ciąża, poród, połóg 11
Kasia2301 Jak poinformować o ciąży? Potrzebuję porady 59
K Zaparcia jako pierwszy objaw ciąży BB położna radzi mamom 4
M Owłosienie w ciąży Ciąża, poród, połóg 9
Pau_lina89 Kłucie w pochwie w ciąży Ciąża, poród, połóg 3
F problemy z żołądkiem na początku ciąży Ciąża, poród, połóg 8
P Nie widać ciąży na usg Potrzebuję porady 8
Motylekkk Kiedy POINFORMOWAĆ PRACODAWCE O CIĄŻY. Potrzebuję porady 30
S Skok w 1 trymestrze ciąży Ciąża, poród, połóg 5
Babyy08082020 Czy jestem w ciąży? Potrzebuję porady 8
m.art. Za duża macica w stosunku do wieku ciąży Potrzebuję porady 6
K Zmiany w wyglądzie po ciąży Pytanie tygodnia 42
M Autyzm a przebieg ciąży Potrzebuję porady 36
P Czy beta hCG moze wyjść negatywna w 5 tyg ciąży? Staramy się 7
Z Podwyższone TSH w ciąży Potrzebuję porady 12
J Pomocy!!!! 33 tydzień ciąży, przytyłam tylko 200g...!!! Ciąża, poród, połóg 15
Kinga15 Bezrobotna w ciąży Potrzebuję porady 53
Z Dobry lekarz do prowadzenia ciąży Przyszłe mamy 3
M Możliwość ciąży Potrzebuję porady 5