reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

No to fajnie, że już masz kurację rozpisaną :) 3mam kciuki! Ja spuchłam po Encortonie, no ale najważniejsze, że pomaga maluchowi. Czemu przepisał Ci encorton? Doktor pewnie będzie chciał poobserwować jak Twój organizm zachowuje się w ciąży - u mnie trombofilia właśnie jest spowodowana ciążą i możliwa do wykrycia tylko w ciąży.
Mam bardzo silna alergie, niestety mówił, ze moje komórki mogą być pobudzone w działaniu poprzez ciąże.
 
reklama
Dziewczynki,
Mój ginekolog nie chętnie podszedł do tematu heparyny. Powiedział, ze nie ma ku temu większych wskazań... wyniki na to nie wskazują, lekko podwyższony antykoagulant toczeń.
Jednak z uwagi na Zylaki moje, pajączki i jedno poronienie po pozytywnym wyniku będę bombardować go o clexane lub coś podobnego
 
Dziewczynki,
Mój ginekolog nie chętnie podszedł do tematu heparyny. Powiedział, ze nie ma ku temu większych wskazań... wyniki na to nie wskazują, lekko podwyższony antykoagulant toczeń.
Jednak z uwagi na Zylaki moje, pajączki i jedno poronienie po pozytywnym wyniku będę bombardować go o clexane lub coś podobnego
Najlepiej jak byś porozmawiała z hematologiem. Lekko podwyższony to znaczy? Miano niskie? Ja miałam 2x dodatni test antykoagulantu tocznia w mianie niskim i niski poziom białka S,po dwóch poronieniach dostałam 0,6 Neoparin i dawka została zwiekszona do 0,8. Wcześniej poronienia miałam w 6 tc a dziś zaczynam już 22 😃
 
Najlepiej jak byś porozmawiała z hematologiem. Lekko podwyższony to znaczy? Miano niskie? Ja miałam 2x dodatni test antykoagulantu tocznia w mianie niskim i niski poziom białka S,po dwóch poronieniach dostałam 0,6 Neoparin i dawka została zwiekszona do 0,8. Wcześniej poronienia miałam w 6 tc a dziś zaczynam już 22 😃
Antykoagulant -39 wyszedł (miano niskie nie wiem kochana co to znaczy?)
 
Najlepiej jak byś porozmawiała z hematologiem. Lekko podwyższony to znaczy? Miano niskie? Ja miałam 2x dodatni test antykoagulantu tocznia w mianie niskim i niski poziom białka S,po dwóch poronieniach dostałam 0,6 Neoparin i dawka została zwiekszona do 0,8. Wcześniej poronienia miałam w 6 tc a dziś zaczynam już 22 😃
Póki co mam brać acard 1x1 75mg encorton 5 i actifolin.
Heparyna nie wpływa negatywnie na zarodek a ja czułabym się lepiej.
Mam pytanie czy masz żylaki na nogach takie ,,wypukłe”? Ja niestety tak
 
Antykoagulant -39 wyszedł (miano niskie nie wiem kochana co to znaczy?)
Kurczę,zależy gdzie robiłaś badania bo ja miałam taki wynik jak na zdjęciu.
A żylaków nie mam akurat
Acard 150 mg zaleca polskie towarzystwo ginekologiczne-tak dla własnej wiedzy to polecam blog mamyginekolog na temat kwasu acetylosalicylowego w ciąży
 

Załączniki

  • F39F9EE7-AB8B-4F46-BBF3-186B1A848D2B.png
    F39F9EE7-AB8B-4F46-BBF3-186B1A848D2B.png
    117,8 KB · Wyświetleń: 61
reklama
@Rogata1298
Wyniki się szybko przy tardyferonie poprawiają :D Mi w 3 tygodnie skoczyło ładnie z 9.5 na 28.3 ng/ml przy normach 13 - 150. Też miałam bóle w podbrzuszu nieprzyjemne, wydaje mi się, że to od zaparć właśnie przez żelazo. Z czasem jest trochę lepiej, ale dalej odczuwam dyskomfort ;p Też już teraz w tej bezpieczniejszej fazie ciąży polubiłam wizyty u ginekologa ;) a jak Twoje nadciśnienie? Bierzesz dopegyt?
 
Do góry