reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

@Rogata1298
Wyniki się szybko przy tardyferonie poprawiają :D Mi w 3 tygodnie skoczyło ładnie z 9.5 na 28.3 ng/ml przy normach 13 - 150. Też miałam bóle w podbrzuszu nieprzyjemne, wydaje mi się, że to od zaparć właśnie przez żelazo. Z czasem jest trochę lepiej, ale dalej odczuwam dyskomfort ;p Też już teraz w tej bezpieczniejszej fazie ciąży polubiłam wizyty u ginekologa ;) a jak Twoje nadciśnienie? Bierzesz dopegyt?
Z ciśnieniem jest u mnie Ok,nie biorę dopegytu wcale teraz tylko kontroluje ciśnienie 2x dziennie
Czekam teraz na krzywa cukrowa i badania wątrobowe (nie zapytałam po co takie badania),może ze względu na ryzyko rzucawki 🤔
Wczoraj po elektrolitach mała kopała jak najęta 😛 fajne uczucie
 
reklama
Witam😊
Jak Wasze maluszki? Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze😊 U mnie ciagle trwało wyjaśnianie listeriozy....ostatecznie pozostaje na chwilę obecną bez leczenia. Dziewczyny czy któraś z Was może dodatkowo suplementuje witaminy b lub witaminę b12 w formie zmetylowanej lub zwykłej? Ja mam zalecenia suplementowac albo witaminę b12 najlepiej w formie zmetylowanej albo kompleks witamin b. Niestety te, które znalazłam to widnieje na nich zapis, że nie należy stosować w okresie ciąży i już nie wiem co robić czy brac czy nie. Lekarz mówił, że firmy farmaceutyczne pewnie nie prowadziły badań na kobietach w ciąży i tak zabezpieczają się. Jeżeli supelmentujecie takie witaminy to napiszcie mi proszę nazwę 😊
 
Hej ja dostałam skierowanie od lekarza na badania ana, CIT b3,b12,kwas foliowy i coś jeszcze czego nie rozczytuje na skierowaniu. Jutro na badania w pon konsultacja :))
Od dziś biorę do owulacji olej z wiesiołka, a 5 dni po owulacji wyciąg z ananasa monokoncentrat
 
Z ciśnieniem jest u mnie Ok,nie biorę dopegytu wcale teraz tylko kontroluje ciśnienie 2x dziennie
Czekam teraz na krzywa cukrowa i badania wątrobowe (nie zapytałam po co takie badania),może ze względu na ryzyko rzucawki 🤔
Wczoraj po elektrolitach mała kopała jak najęta 😛 fajne uczucie
Też nie biorę dopegytu. Mam wysokie ciśnienie tylko w gabinecie :) Pewnie przez emocje. Ale ginekolog twierdzi, że to przewlekły problem i każe brać 4 dopegyty dziennie :p Mówię mu że biorę dla świętego spokoju, ale nie biorę bo bym zasnęła. Zapisuję sobie pomiary w domu i są naprawdę dobre, chyba, że mąż mnie wkurzy, to od razu ciśnienie winduje :p
A na co bierzesz te elektrolity? Oo ciekawe z tą wątrobą, chętnie się dowiem jak już będziesz wiedziała w jakim celu to robisz. Ja nie robiłam PIGF, ale też mam podejrzane przepływy łożyskowe no i niskie pappa mogłoby świadczyć o kiepskiej wydolności więc będzie do obserwacji. Gdzie robiłaś PIGF? Myślę, żeby we własnym zakresie zrobić, bo w Medicover nie mają sprzętu na regularnych wizytach u prowadzącego, żeby sprawdzić wydolność łożyska.
 
Też nie biorę dopegytu. Mam wysokie ciśnienie tylko w gabinecie :) Pewnie przez emocje. Ale ginekolog twierdzi, że to przewlekły problem i każe brać 4 dopegyty dziennie :p Mówię mu że biorę dla świętego spokoju, ale nie biorę bo bym zasnęła. Zapisuję sobie pomiary w domu i są naprawdę dobre, chyba, że mąż mnie wkurzy, to od razu ciśnienie winduje :p
A na co bierzesz te elektrolity? Oo ciekawe z tą wątrobą, chętnie się dowiem jak już będziesz wiedziała w jakim celu to robisz. Ja nie robiłam PIGF, ale też mam podejrzane przepływy łożyskowe no i niskie pappa mogłoby świadczyć o kiepskiej wydolności więc będzie do obserwacji. Gdzie robiłaś PIGF? Myślę, żeby we własnym zakresie zrobić, bo w Medicover nie mają sprzętu na regularnych wizytach u prowadzącego, żeby sprawdzić wydolność łożyska.
Miałam problemy z żałądkiem wiec żeby się nie odwodnić to piłam elektrolity 😃 PIGF robiłam w diagnostyce akurat za nie całe 100 zł,wynik miałam po 3 dniach bodajże. To prawda sprzet kiepski bo nawet moja prowadząca nie waży małej na wizycie ale z tego względu mam zlecone badanie usg dopplerowskie i idę za 3 tygodnie na Grunwaldzka 😃 dam rękę sobie uciąć ze to ten sam gabinet gdzie wykonują prenatalne badania 😛
Zapytam lekarki na wizycie po co wątrobowe badania
 
Miałam problemy z żałądkiem wiec żeby się nie odwodnić to piłam elektrolity 😃 PIGF robiłam w diagnostyce akurat za nie całe 100 zł,wynik miałam po 3 dniach bodajże. To prawda sprzet kiepski bo nawet moja prowadząca nie waży małej na wizycie ale z tego względu mam zlecone badanie usg dopplerowskie i idę za 3 tygodnie na Grunwaldzka 😃 dam rękę sobie uciąć ze to ten sam gabinet gdzie wykonują prenatalne badania 😛
Zapytam lekarki na wizycie po co wątrobowe badania
A gdzie konkretnie ta diagnostyka jest? :) Czy wynik jest czytelny, czy to musi ginekolog odczytać i zintepretować? Wow, szał ciał, dopplerowskie w ramach medicover? :D
 
A gdzie konkretnie ta diagnostyka jest? :) Czy wynik jest czytelny, czy to musi ginekolog odczytać i zintepretować? Wow, szał ciał, dopplerowskie w ramach medicover? :D
Ja robiłam akurat w Gdyni na Władysława IV ale wiem ze na każdym rogu jest i w Gdańsku tez znajdziesz 😃 tak dokładnie,moja lekarka wystawiła mi skierowanie i co 2 tyg będę musiała robić takie usg jak łożysko pracuje i ogólne narządy dziecka
 
No to fajnie, że już masz kurację rozpisaną :) 3mam kciuki! Ja spuchłam po Encortonie, no ale najważniejsze, że pomaga maluchowi. Czemu przepisał Ci encorton? Doktor pewnie będzie chciał poobserwować jak Twój organizm zachowuje się w ciąży - u mnie trombofilia właśnie jest spowodowana ciążą i możliwa do wykrycia tylko w ciąży.
Kochana a encorton miała 5mg?
 
3mam kciuki :) Pewnie kosztowało Cię to fortunę... Część wyników powinna być gotowa wcześniej. Mi hematolog przepisuje Encorton (steryd) i Neoparin (heparynę), a ginekolog Luteinę (progesteron) i Dopegyt (na nadciśnienie).

Mi wyszło wśród tych wszystkich badań niskie Białko S. Wszystko inne było ok, ale już samo niskie białko świadczy o tendencji do tworzenia się zakrzepów, które są śmiertelne dla malucha.

Przy staraniach się o ciążę, brałam tylko suplement - Pregna Start. Pozytywny test ciążowy (czyli ciąża w wieku 4 tygodni) - włączyliśmy luteinę dopochwowo. 5 tydzień - po wynikach hematologicznych - heparyna + steryd.

Super, że masz umówioną wizytę u hematologa - na pewno Ci to dużo rozjaśni :)
Kochane encorton bralyscie od poczatku starań? Ja już jestem w 6dniu cyklu i zaczęłam brać 5mg. Zastanawiam się czy można brać 2x5mg czy to to samo co 1x10mg?
 
reklama
Do góry