reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hepatopatia

Dołączył(a)
8 Marzec 2021
Postów
2
Hej!
Hepatolog stwierdziła mi hepatopatie. Już wcześniej miałam duże GGTP, dodatkowo jestem po cp usuniętej metotreksatem, co pogorszyło moje próby wątrobowe. Z tego powodu mam przepisany lek Proursan. Czy któraś z Was go przyjmowała? Chcemy się z mężem starać o dziecko i lekarka twierdzi, że mogę te tabletki przyjmować, bo biora je kobiety z cholestaza ciążowa. Tyle, że to zupełnie inny etap ciąży... Szczerze powiem, ze bardzo się boję je dalej brać, w ulotce jest napisane aż żeby sie zabezpieczać przy braniu tego leku...
Juz 2 nieudane ciąże za mną, wiec ogromny strach.

Będę wdzięczna za wasze odpowiedzi!
 
reklama
@nijaczka Ja bym się obawiała brać ten lek. Skonsultowałabym to z innym lekarzem. Z tego co mi wiadomo po samym metotreksacie trzeba odczekać min 6 m-cy przed kolejnymi staraniami.
 
@nijaczka Ja bym się obawiała brać ten lek. Skonsultowałabym to z innym lekarzem. Z tego co mi wiadomo po samym metotreksacie trzeba odczekać min 6 m-cy przed kolejnymi staraniami.
Właśnie dostałam odpowiedź od innego ginekologa, że niebezpiecznie brać ten lek na początku ciąży...
Tak, wiem, już minęło pół roku;)
 
No to trzymam kciuki!
A bardzo masz te próby podwyższone??
Może spróbuj podpytać o inne leki na wątrobę?? Może coś można planując ciążę i w ciąży przyjmować?
 
Do góry