reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Herbatka dla noworodka .

Cukszyk..mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2019
Postów
189
Witajcie. Czy noworodek pije tylko mleko ? , czy mozna juz mu podawac od kilku dni zycia jakas herbatke czy cos podobnego ? . Slyszalam od kolezanki ze w rosmanie sa takie herbetki i ze powinnam zaopatrzyc sie w taka poniewaz jest goraco i malej bedzie sie chcialo pic , tylko ze tam na wszystkich opakowaniach pisze po 4 mc..
 
reklama
Rozwiązanie
U
Jak ja bym chciała takie temperatury w UK. Niestety klimat nie ten.
W Polsce macie upały jak nigdy a my mamy dwadzieścia stopni, słoneczko z chmurkami, lekki wietrzyk...
Wracając do tematu...tak tylko podałam co nam położna powiedziała. Jako ciekawostkę niejako chociaż ja tam się akurat zgadzam. Wypij sobie szklankę mleka i zobacz czy nadal będzie ci się chciało pic.
Swojej małej nie dopajalam i nic jej nie było. Ale jak pisałam powyżej, temperatury nie te..
U nas ostatnio wyczuwalna temp to z 40stopni :o to juz była przesada :D
Ja powiem tak, jak mały miał 3 miesiące i zaczęłam karmić mlekiem mm i był kwiecień to wody nie dawałam, bo on nawet nie chciał. Jak zaczęło sie lato temperatury wzrosły do 30/35 to daje mu wodę i musze...
reklama
Jak ja bym chciała takie temperatury w UK. Niestety klimat nie ten.
W Polsce macie upały jak nigdy a my mamy dwadzieścia stopni, słoneczko z chmurkami, lekki wietrzyk...
Wracając do tematu...tak tylko podałam co nam położna powiedziała. Jako ciekawostkę niejako chociaż ja tam się akurat zgadzam. Wypij sobie szklankę mleka i zobacz czy nadal będzie ci się chciało pic.
Swojej małej nie dopajalam i nic jej nie było. Ale jak pisałam powyżej, temperatury nie te..
 
Link do: Woda w diecie niemowląt - czy dopajanie jest potrzebne? - ZMODYFIKOWANE

Czy w upały trzeba dopajać?
Kiedy właściwie jest upał? Otóż Polska leży w klimacie umiarkowanym, ale charakteryzuje się dużą zmiennością pogody. Coraz częściej przez nasz kraj przechodzą fale upałów, czyli ciągi dni z maksymalną temperaturą dobową powietrza ≥30°C, która utrzymuje się co najmniej przez 3 dni.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przez pierwsze 6 miesięcy niemowląt karmionych preparatami zastępującymi mleko kobiece nie dopaja się. W czasie upalnych dni dzieci mogą po prostu więcej razy zgłaszać się po mleko. Będą piły częściej, a w małych ilościach. Spożycie mleka może wzrosnąć w godzinach wieczornych i nocnych, gdy jest trochę chłodniej na zewnątrz i pomieszczenia również zaczną się schładzać.

W upalne dni uważnie należy obserwować stan dziecka. Kontrolować ilości podanej mieszanki mlecznej, aby niemowlę wraz z nią otrzymało odpowiednią ilość wody – zgodnie z potrzebami w tym wieku. Dziecko traci wodę między innymi pocąc się, czy robiąc siusiu. Ospałość dziecka, sucha pieluszka przez dłuższy czas w ciągu doby będą niepokojącymi sygnałami, wskazującymi na podanie dziecku zbyt małej ilości wody (mieszanki mlecznej).

W klimacie umiarkowanym starsze niemowlęta (w II półroczu życia) mogą potrzebować około 400-600 ml /dobę dodatkowych płynów poza tymi pochodzącymi z żywności uzupełniającej. W klimacie gorącym zapotrzebowanie na dodatkową wodę wzrasta do 800-1.200 ml/dobę. Proponuje się dzieciom kilka razy dziennie czystą wodę, o ile to konieczne – przegotowaną.

Niektórzy pediatrzy stoją na stanowisku, że w czasie upałów (powyżej 30°C) należy dopajać również i młodsze niemowlęta (w I półroczu życia), podając po 10 ml wody pomiędzy karmieniami. Nie ma jednak żadnych oficjalnych wytycznych na ten temat.

Kiedy dziecko potrzebuje większej ilości wody?
Istnieją sytuacje szczególne, które wymagają podania niemowlęciu większej ilości wody. Są one zazwyczaj związane z zagrożeniem odwodnienia.

Podanie dodatkowej ilości wody wymaga
  • odwodnienie spowodowane chorobą (wysoka temperatura, biegunki, wymioty)
  • narażenie na utratę wody (zbyt długie przetrzymywanie dziecka w warunkach podwyższonej temperatury otoczenia: na zewnątrz – nasłonecznione miejsca, wewnątrz – w nagrzanym samochodzie).
Objawy odwodnienia
  • zaburzenia metaboliczne
  • zaparcia
  • niepokojący stan dziecka (osłabienie, podwyższona temperatura ciała)
  • niepokojące zachowanie po karmieniu
  • dziecko nie robi kupki i nie moczy pieluszki (mniej niż 2 pieluszki dziennie), albo mocz ma ciemniejszy kolor, nieprzyjemny zapach
  • wygląd skóry z cechami odwodnienia (suchość skóry, ust i śluzówek – dziecko nie płacze)
  • zmiany w aktywności dziecka (ciągle śpi, kwili, chce być na rękach, jest apatyczne)
  • dziecko nie sygnalizuje głodu
  • dziecko nie budzi się na karmienia
  • ciemiączko jest zapadnięte lub wklęsłe.
W przypadku podejrzenia znacznego odwodnienia należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, ponieważ może okazać się konieczne podanie dziecku dożylnie płynów i elektrolitów.
 
Ostatnia edycja:
Jak ja bym chciała takie temperatury w UK. Niestety klimat nie ten.
W Polsce macie upały jak nigdy a my mamy dwadzieścia stopni, słoneczko z chmurkami, lekki wietrzyk...
Wracając do tematu...tak tylko podałam co nam położna powiedziała. Jako ciekawostkę niejako chociaż ja tam się akurat zgadzam. Wypij sobie szklankę mleka i zobacz czy nadal będzie ci się chciało pic.
Swojej małej nie dopajalam i nic jej nie było. Ale jak pisałam powyżej, temperatury nie te..
U nas ostatnio wyczuwalna temp to z 40stopni :o to juz była przesada :D
Ja powiem tak, jak mały miał 3 miesiące i zaczęłam karmić mlekiem mm i był kwiecień to wody nie dawałam, bo on nawet nie chciał. Jak zaczęło sie lato temperatury wzrosły do 30/35 to daje mu wodę i musze przyznać, ze chleje jak szalony :D
Jakbym mieszkała w UK to tez bym nie dawała, skoro tam nie ma upałów to takie małe dziecko na mleku nie potrzebuje byc dopajane dodatkowo
 
Rozwiązanie
Do góry