reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Herbatka dla noworodka .

Cukszyk..mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2019
Postów
189
Witajcie. Czy noworodek pije tylko mleko ? , czy mozna juz mu podawac od kilku dni zycia jakas herbatke czy cos podobnego ? . Slyszalam od kolezanki ze w rosmanie sa takie herbetki i ze powinnam zaopatrzyc sie w taka poniewaz jest goraco i malej bedzie sie chcialo pic , tylko ze tam na wszystkich opakowaniach pisze po 4 mc..
 
reklama
Rozwiązanie
U
Jak ja bym chciała takie temperatury w UK. Niestety klimat nie ten.
W Polsce macie upały jak nigdy a my mamy dwadzieścia stopni, słoneczko z chmurkami, lekki wietrzyk...
Wracając do tematu...tak tylko podałam co nam położna powiedziała. Jako ciekawostkę niejako chociaż ja tam się akurat zgadzam. Wypij sobie szklankę mleka i zobacz czy nadal będzie ci się chciało pic.
Swojej małej nie dopajalam i nic jej nie było. Ale jak pisałam powyżej, temperatury nie te..
U nas ostatnio wyczuwalna temp to z 40stopni :o to juz była przesada :D
Ja powiem tak, jak mały miał 3 miesiące i zaczęłam karmić mlekiem mm i był kwiecień to wody nie dawałam, bo on nawet nie chciał. Jak zaczęło sie lato temperatury wzrosły do 30/35 to daje mu wodę i musze...
Nie dopaja sie przy KP. Noworodek będzie się domagał często piersi, czy jest ciepło czy nie, laktacja musi sie ustabilizowac. Pierwsze 6 miesięcy samo mleko wystarczy:)
 
Karmisz piersią? Jeśli tak to żadne dopajanie nie jest konieczne, dziecko pijąc mleko zaspokaja głód i pragnienie.
Nie pamiętam dokładnie jak jest przy mm ale od jednych słyszałam że można podawać niewielkie ilości wody jak jest tak gorąco a od innych że absolutnie nie takiemu maluszkowi. Może najlepiej zapytaj swojego pediatry lub poloznej.
 
Z tego co niedawno czytałam to przy mm również nie podaje się już innych płynów. Ale jak się w tedy dokładnie karmi to nie wiem.
Przy kp zdecydowanie tylko mleko.
Herbatki ogólnie warto sobie darować.
Tak samo soki (można po roczku) - po 6m przy rozszerzaniu woda.
 
Z tego co niedawno czytałam to przy mm również nie podaje się już innych płynów. Ale jak się w tedy dokładnie karmi to nie wiem.
Przy kp zdecydowanie tylko mleko.
Herbatki ogólnie warto sobie darować.
Tak samo soki (można po roczku) - po 6m przy rozszerzaniu woda.
To prawda, ale jednak przy mm jak jest tak gorąco chyba powinno sie podawać wodę. Tak mi położna mówiła
 
Co kraj to obyczaj.
Nam właśnie położna powiedziała, ze obojętnie jak noworodek karmiony, czy modyfikowanym czy piersią, to żeby nie podawać wody. Woda wypełnia brzuszek ale nie syci. Dziecko czuje się „pełne” ale nie pobiera żadnych substancji odżywczych. Woda ma ich przecież niewiele. Ciężko jest przy czymś takim stwierdzić czy dziecko jest najedzone czy tylko ma brzuszek „pelny”.
Tak na marginesie....
Herbata
NoworoDka...
 
reklama
Co kraj to obyczaj.
Nam właśnie położna powiedziała, ze obojętnie jak noworodek karmiony, czy modyfikowanym czy piersią, to żeby nie podawać wody. Woda wypełnia brzuszek ale nie syci. Dziecko czuje się „pełne” ale nie pobiera żadnych substancji odżywczych. Woda ma ich przecież niewiele. Ciężko jest przy czymś takim stwierdzić czy dziecko jest najedzone czy tylko ma brzuszek „pelny”.
Tak na marginesie....
Herbata
NoworoDka...
Co kraj to obyczaj.
Nam właśnie położna powiedziała, ze obojętnie jak noworodek karmiony, czy modyfikowanym czy piersią, to żeby nie podawać wody. Woda wypełnia brzuszek ale nie syci. Dziecko czuje się „pełne” ale nie pobiera żadnych substancji odżywczych. Woda ma ich przecież niewiele. Ciężko jest przy czymś takim stwierdzić czy dziecko jest najedzone czy tylko ma brzuszek „pelny”.
Tak na marginesie....
Herbata
NoworoDka...
Nawet jak jest 35 stopni to zeby nie dopajac? :o
 
reklama
Do góry