reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Higiena butelek

Katerina1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Wrzesień 2017
Postów
722
Witam, jak myjecie butelki i smoczki? Zwykłym płynem do mycia naczyń, specjalnym do mycia butelek? Gotujecie? Wyparzacie? Używacie sterylizatora?
 
reklama
Nie używałam sterylizatora, przez pierwsze miesiące po prostu wygotowywalam. Butelki i smoczki najpierw dokładnie myję, później wyparzam. Nie stosuję specjalnych płynów (ktoś może sprawdzał skład i wie czy się bardzo różni od zwykłego?). Bardzo pomocne są szczotki do mycia butelek i mniejsze do smoczków.
 
Ja KP ale kilka razy dalam mleko moje z butelki.Mylam normalnym płynem ktorego uzywam na codzien:-)Nigdy nie sterylizowalam ani nie wyparzalam:-)
Killa razy przelalam goroca woda.
Dziecko tez nie moze byc takie wyjalowione.;)
Ale jak cos to masz plyny do butelek specjalne ;)
I killa razy nakladke jak na poczatku uzywalam wlozylam do gorocej wody.
 
Nie używałam sterylizatora, przez pierwsze miesiące po prostu wygotowywalam. Butelki i smoczki najpierw dokładnie myję, później wyparzam. Nie stosuję specjalnych płynów (ktoś może sprawdzał skład i wie czy się bardzo różni od zwykłego?). Bardzo pomocne są szczotki do mycia butelek i mniejsze do smoczków.
Czymś tam sie roznia ale nie wiem czy wszystkie bo sprawdzałam tylko jeden ;)
A wiadomo jak to jest :)
Niektóre firmy w bambuko robia:)
 
Ja też będę chciała karmić piersią, ale w razie czego chcę być przygotowana na różne opcje. Czy takie butelki można przelewać wrzątkiem? Gotować? Nic się z nimi nie dzieje pod wpywem temperatury? To samo smoczki?
 
Tak mozesz nornalnie wygotowac nic sie nie stanie.

Ja tez karmie piersia ale daje w butelce czasami mleko czy wode co jakis czas wygotowywalam ale przewaznie myje normalnie fairy.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
W zwykłym płynie. Przez pierwsze 2 miesiące wyparzałam i raz na tydz. lub dwa wygotowywałam. Później już tylko w płynie.
 
Ja przy pierwszym wyparzalam wrzątkiem i od czasu do czasu gotowałam wszystko - końcówki od laktatora i butelki. Teraz kupiłam woreczki do sterylizacji w kuchence mikrofalowej i planuję ich używać. Zobaczymy. 1 woreczek na 20 sterylizacji, 5 woreczków w paczce cena Ok 20zl.
 
reklama
Do góry