reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hipnoporód = hipnoza -> poród bez bólu, w stanie głębokiego relaksu - opinie

Munro

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Grudzień 2020
Postów
2 304
Czy słyszałyście o hipnoporodach? A może stosowałyście? Jak to zrobiłyście, jakie przygotowanie polecacie? Ja szukam teraz kursu, nagrań hipnotycznych i potrzebuję sensownych recenzji dostępnych programów szkoleniowych.

W skrócie chodzi o poród w stanie głębokiego relaksu, w autohipnozie.
O co kaman:
- trenujesz relaksację od ok. 30 tc
- uczysz się, jak samodzielnie wprowadzić się w stan hipnozy, głębokiego relaksu,
- te umiejętności wykorzystujesz w czasie porodu naturalnego,

dzięki czemu:

-> nie boli aż tak = łagodzisz ból sama, bez znieczulenia
-> nie boisz się (bo już wiesz, czego się spodziewać)
-> jesteś spokojna
-> rodzisz naturalnie
-> jak dobrze ogarniesz, to bez nacięcia i pęknięcia
-> poród jest wspaniałym przeżyciem

Jakieś opinie? Kursy do polecenia? Póki co znalazłam wersje ENG oraz polskie: Cud Narodzin za 249 zł oraz Błękitny poród (tu już 499 zł ale bogatszy zakres).
 
reklama
Czy słyszałyście o hipnoporodach? A może stosowałyście? Jak to zrobiłyście, jakie przygotowanie polecacie? Ja szukam teraz kursu, nagrań hipnotycznych i potrzebuję sensownych recenzji dostępnych programów szkoleniowych.

W skrócie chodzi o poród w stanie głębokiego relaksu, w autohipnozie.
O co kaman:
- trenujesz relaksację od ok. 30 tc
- uczysz się, jak samodzielnie wprowadzić się w stan hipnozy, głębokiego relaksu,
- te umiejętności wykorzystujesz w czasie porodu naturalnego,

dzięki czemu:

-> nie boli aż tak = łagodzisz ból sama, bez znieczulenia
-> nie boisz się (bo już wiesz, czego się spodziewać)
-> jesteś spokojna
-> rodzisz naturalnie
-> jak dobrze ogarniesz, to bez nacięcia i pęknięcia
-> poród jest wspaniałym przeżyciem

Jakieś opinie? Kursy do polecenia? Póki co znalazłam wersje ENG oraz polskie: Cud Narodzin za 249 zł oraz Błękitny poród (tu już 499 zł ale bogatszy zakres).
Zaufaj położnej prowadzą zajęcia co tydzień za free z hipnoporodu ale chyba mają też webinar.
Te cotygodniowe polecam, choć miałam CC super sprawa.
 
Zaufaj położnej prowadzą zajęcia co tydzień za free z hipnoporodu ale chyba mają też webinar.
Te cotygodniowe polecam, choć miałam CC super sprawa.
Dzięki za polecenie! Nie znałam tego! Sprawdzę :)

Co do samego przygotowania, by być w stanie samej zapewnić sobie głęboki relaks w czasie porodu, to na pewno trzeba trenować techniki częściej niż raz w tygodniu. Ja się waham pomiędzy cudem a błękitem ;) co kupić? Co wybrać? Chociaż pewnie oba dobre :)
 
Nikt nie daje znać, widać temat mało popularny.

Ale gdyby ktoś rozważał, to do 5.04.2021 jest promocja na stronie Błękitny Poród. To pierwsza promka od kiedy tam zaglądam, więc może warto teraz skorzystać.

Jest minus 15% na wszystkie kursy.
 
Do góry