reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hipotrofia

xoxo0101

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Maj 2019
Postów
27
Witam, chciałabym aby ktos rozwinął mi temat hipotrofii, jak przebiegala ciąża, jaki byl poród, jak sie dziecko zachowywało po porodzie... poprostu chcialabym aby ktos kto zmagal się z tym problemem opisal mi co i jak

O mnie: jestem w 27 tc, tydzien temu bylam u ginekologa z powodu infekcji, przy okazji zrobil mi usg na ktorym okazalo sie ze dzidzius jest dobrze rozwiniety ale jak na 23 tc.. Do tego na pierwszej wizycie mialam termin porodu na 4. 12, pozniej wyszlo 11.12, a na tej wizycie 23.12..Obawiam sie ze to hipotrofia, dlatego chciałabym sie dowiedziec więcej w tym temacie. Dodam ze we wtorek mam wizyte u swojej ginekolog i wszystkiego sie dopytam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Bylam dzisiaj u swojej ginekolog i ona mi zrobila usg i jej wyszlo ze jestem normalnie w 27 tc, a termin mam na 6.12 ‍♀️ polecacie isc do jeszcze innego ginekologa i zrobić usg, czy po prostu sluchac sie swojej ginekolog? Bo w sumie to juz sama nie wiem.. tamtemu lekarzowi wyszlo ze dziecko jest w 23 tc i wazy 611g i to bylo tydzien temu.. teraz mojej ginekolog wyszlo ze dziecko jest w 27 tc i wazy 941 g, czy to mozliwe zeby az tak roznily sie badania usg?
 
reklama
Moje wszystkie dzieci (Obecnie 12 lat -38 tc, 11 lat-41 tci 6 lat-40 tc) u rodziły się małe. Najstarszy 2610g/49 cm
Średnia 2410g/47cm
Najmłodszy 2870g/51 cm

Od zawsze malutkie, od zawsze 3c, rosną tak jak mają rosnąć Mądre i zdrowe dzieci się urodziły.

Nie zamartwiaj się, pytaj lekarzy. Niska masa to nie od razu coś złego.
 
Bylam dzisiaj u swojej ginekolog i ona mi zrobila usg i jej wyszlo ze jestem normalnie w 27 tc, a termin mam na 6.12 ‍♀️ polecacie isc do jeszcze innego ginekologa i zrobić usg, czy po prostu sluchac sie swojej ginekolog? Bo w sumie to juz sama nie wiem.. tamtemu lekarzowi wyszlo ze dziecko jest w 23 tc i wazy 611g i to bylo tydzien temu.. teraz mojej ginekolog wyszlo ze dziecko jest w 27 tc i wazy 941 g, czy to mozliwe zeby az tak roznily sie badania usg?
Jak tam u Was po miesiacu? Mialas niedawno kolejna wizyte i usg?
 
Jak tam u Was po miesiacu? Mialas niedawno kolejna wizyte i usg?
U mnie na szczescie okazalo sie ze lekarz zrobil zle pomiary, akurat tak sie zlozylo ze trafilam do szpitala.. myslalam ze mam skurcze ale okazalo sie ze to kamyk w nerce :/ ale w szpitalu zrobili mi usg no i wyszlo tak jak mojej gin prowadzacej ☺️
 
Rozwiązanie
Witajcie,

Chciałabym się Was poradzić, obecnie jestem w 27tc, na wczorajszym usg lekarz powiedział,że brzuszek dziecka jest na 25tc. Na wizycie dwa tygodnie temu dziecko miało brzuszek na 23tc w momencie gdy byłam w 25tc. Przez te dwa tygodnie dziecko podrosło, lekarz powiedział, że są to wyniki względnie zadowalające, jednak mogłyby byc one lepsze. Główka,nóżki i raczki maja wymiary na 27tc,czyli ok. Nie wpadam w panikę, gdzieś wewnętrznie czuję, że wszystko będzie dobrze, jednak chciałabym się dowiedzieć, czy moze któraś z Was miała podobny przypadek? Jeżeli tak, czy wszystko szczęśliwie sie zakończyło?
 
Do góry