reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hipp 1/2 combiotik- kto daje/dawal?

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Witjacie
Moja mała ma trochę problemy z kupka i ulewaniem, są okresy ze jest ok, a potem znowu z 2-3dni się meczy i robi np 7raz kupe - male gumowate bobki, także w nocy. Cały czas jesteśmy na bebilon advance, pediatra powiedziała że mogę spróbować inne mleko, ale nje doradziła żadnego, mowi ze jakby co to moze znów przepisać debridat ale nie wiem czy chce ja cały czas tym faszerować 🤷‍♀️, jak zmiana mleka nie pomoże to innego wyjścia nie będzie- a i tak niedługo pyknie 6mies wiec by musialo wejsc nowe mleko, chce jeszcze 1-2tyg dawać bebilon (aż mi się nie skonczy), dać 1 mleko hipp 1 i potem przejście na 2... Myślę o hipp ze względu na skład, ma tez ciutke mniej laktozy i cukrow w stosunku do bebilona. A także probiotyki i prebiotyki. Daje jej biogaie juz dosyć długo, pytanie tez, czy jak hipp je juz ma to czy dawać nadal biogaie ? Jak wam się sprawdziło to mleko ? Jak szybko zauważyliście zmiany ? (Jesli takowe byly)
 
reklama
Rozwiązanie
A ty jakie mleko dajesz /dawalas ?
Pytanie dziewczyny, bo nie wiem czy to taki okres (regres), czy znowu brzuszek (nie bierze juz debridatu i delicolu, w sumie daje tylko biogaie), czy jakieś uzależnienie od smoczka ,ale moja mała strasznie dużo razy budzi się między karmieniami w nocy... wcześniej tak było jak miala cos z brzuszkiem... (sama juz nie wiem czy to były zaparcia wtedy czy wzdecia) daje smoczka, niby zasypia, ale jak smoczek wyleci to się budzi... sprawdzałam czy może jej zimno/ciepło, czy ja boli cos(raz dałam pedicetamol) krople na wzdęcia itd, ale nic nie dziala 😩 skończyła tydzień temu 5mies. Zastanawuam się czy nie wrócić do debridatu (bo do delicolu juz chyba nie bardzo co nie? ).. czy może już powoli zmieniać to...
Jeśli będziesz zaraz przechodziła na 2 to takie kup jeśli już bardzo chcesz zmieniać. 1 od 2 też się różni i u nas był problem z przejściem. Nie ma co dodatkowo mieszać.
A ty jakie mleko dajesz /dawalas ?
Pytanie dziewczyny, bo nie wiem czy to taki okres (regres), czy znowu brzuszek (nie bierze juz debridatu i delicolu, w sumie daje tylko biogaie), czy jakieś uzależnienie od smoczka ,ale moja mała strasznie dużo razy budzi się między karmieniami w nocy... wcześniej tak było jak miala cos z brzuszkiem... (sama juz nie wiem czy to były zaparcia wtedy czy wzdecia) daje smoczka, niby zasypia, ale jak smoczek wyleci to się budzi... sprawdzałam czy może jej zimno/ciepło, czy ja boli cos(raz dałam pedicetamol) krople na wzdęcia itd, ale nic nie dziala 😩 skończyła tydzień temu 5mies. Zastanawuam się czy nie wrócić do debridatu (bo do delicolu juz chyba nie bardzo co nie? ).. czy może już powoli zmieniać to mleko i sprawdzić czy może to pomoże?
 
reklama
A ty jakie mleko dajesz /dawalas ?
Pytanie dziewczyny, bo nie wiem czy to taki okres (regres), czy znowu brzuszek (nie bierze juz debridatu i delicolu, w sumie daje tylko biogaie), czy jakieś uzależnienie od smoczka ,ale moja mała strasznie dużo razy budzi się między karmieniami w nocy... wcześniej tak było jak miala cos z brzuszkiem... (sama juz nie wiem czy to były zaparcia wtedy czy wzdecia) daje smoczka, niby zasypia, ale jak smoczek wyleci to się budzi... sprawdzałam czy może jej zimno/ciepło, czy ja boli cos(raz dałam pedicetamol) krople na wzdęcia itd, ale nic nie dziala 😩 skończyła tydzień temu 5mies. Zastanawuam się czy nie wrócić do debridatu (bo do delicolu juz chyba nie bardzo co nie? ).. czy może już powoli zmieniać to mleko i sprawdzić czy może to pomoże?
Ja już Ci odpisywałam na 10 wątkach i nadal nie rozumiem co budzi Twój niepokoj. To normalne, że dziecku jak wypadnie smoczek to się budzi. zaraz sama zacznie go szukać i wkładać. Kiedy dziecko coś boli to płacze tak, że nie jesteś w stanie uspokoić i to po dziecku widac.

Pisałaś ostatnio, że lekarz mówił aby wrócić do debridatu, z tego co mówiłaś również refluksu nie ma. Jeśli nie ma w kupie nitek krwi, zatwardzen które trwają tydzień, ma miękki brzuch, temperature ok, to nie masz co się zamartwiać.
Zaraz przed Wami rozszerzanie diety, siadanie, ząbkowanie, później chodzenie. Wtedy są przeboje. Spania nie ma, dziecko marudne. Wszystko mija.

Zawsze możesz zrobić morfologię dla spokoju, albo kontaktować się z lekarzem. Są termofory z pestek na brzuch, masaże, układ pokarmowy musi dojrzeć. Przy mlekach modyfikowanych, często są problemy z brzuchem. My poprzez pisanie nie widzimy dziecka, nie wiemy jakie na dokładnie objawy.
Ważna jest też temperatura gdzie śpi, ile razy je w nocy. Wszystko może mieć wpływ na gorszy sen.


I powtarzamy Ci wszystkie, że mleko które było dobre dla jednego dziecka nie musi takie być dla drugiego. Wysłałam Ci kiedyś chyba tabele odnośnie porównań mlek ich składów. Combiotic podawałam po urodzeniu, zmieniłam.
 
Rozwiązanie
Ja podawalam starszej corce i mlodszej teraz tez Hipp Combotik i u nas sie fajnie sprawdza. Jakies tsm drobne zaparcia miala jak byla malutka, ale teraz juz jest super. Moge polecic.
Hipp Combiotic 3 to pierwszy produkt jaki podałam synkowi oprócz kp. Jest wspaniałym źródłem witaminy D i wzmacnia kości i pierwsze ząbki mojego roczniaka. Bardzo mu zasmakowało. Doskonale uzupełnia nasze codzienne posiłki, możemy je dodać do kaszki, owsianki czy mafin z warzywami. Naturalne kultury bakterii dbają o trawienie malucha. Hipp Combiotic 3 to nie tylko witamina D ale także inne składniki mineralne i witaminy tak ważne w rozwoju dziecka. Jest wzorowane na mleku mamy. To doskonały sposób na utrzymanie zdrowiej diety u dziecka! Polecamy serdecznie
 
Hipp Combiotic 3 to pierwszy produkt jaki podałam synkowi oprócz kp. Jest wspaniałym źródłem witaminy D i wzmacnia kości i pierwsze ząbki mojego roczniaka. Bardzo mu zasmakowało. Doskonale uzupełnia nasze codzienne posiłki, możemy je dodać do kaszki, owsianki czy mafin z warzywami. Naturalne kultury bakterii dbają o trawienie malucha. Hipp Combiotic 3 to nie tylko witamina D ale także inne składniki mineralne i witaminy tak ważne w rozwoju dziecka. Jest wzorowane na mleku mamy. To doskonały sposób na utrzymanie zdrowiej diety u dziecka! Polecamy serdecznie J
 
Hipp Combiotic 3 to pierwszy produkt jaki podałam synkowi oprócz kp. Jest wspaniałym źródłem witaminy D i wzmacnia kości i pierwsze ząbki mojego roczniaka. Bardzo mu zasmakowało. Doskonale uzupełnia nasze codzienne posiłki, możemy je dodać do kaszki, owsianki czy mafin z warzywami. Naturalne kultury bakterii dbają o trawienie malucha. Hipp Combiotic 3 to nie tylko witamina D ale także inne składniki mineralne i witaminy tak ważne w rozwoju dziecka. Jest wzorowane na mleku mamy. To doskonały sposób na utrzymanie zdrowiej diety u dziecka! Polecamy serdecznie J
O jaka piękna kryptoreklama 🥲
 
Hipp Combiotic 3 to pierwszy produkt jaki podałam synkowi oprócz kp. Jest wspaniałym źródłem witaminy D i wzmacnia kości i pierwsze ząbki mojego roczniaka. Bardzo mu zasmakowało. Doskonale uzupełnia nasze codzienne posiłki, możemy je dodać do kaszki, owsianki czy mafin z warzywami. Naturalne kultury bakterii dbają o trawienie malucha. Hipp Combiotic 3 to nie tylko witamina D ale także inne składniki mineralne i witaminy tak ważne w rozwoju dziecka. Jest wzorowane na mleku mamy. To doskonały sposób na utrzymanie zdrowiej diety u dziecka! Polecamy serdecznie
Aż sprawdziłam sklad, bo tyle piszesz o witaminie d3. W 100ml gotowego mleka jest tylko 100 jednostek witaminy D3. Żeby pokryć suplementację zaleconą dla mojego rocznego dziecka, musiałoby pić 1 litr dziennie! Reklama reklamą, ale nie wolno tak beztrosko pisać o żywności witaminizowanej
 
Do góry