reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hipp 1/2 combiotik- kto daje/dawal?

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Witjacie
Moja mała ma trochę problemy z kupka i ulewaniem, są okresy ze jest ok, a potem znowu z 2-3dni się meczy i robi np 7raz kupe - male gumowate bobki, także w nocy. Cały czas jesteśmy na bebilon advance, pediatra powiedziała że mogę spróbować inne mleko, ale nje doradziła żadnego, mowi ze jakby co to moze znów przepisać debridat ale nie wiem czy chce ja cały czas tym faszerować 🤷‍♀️, jak zmiana mleka nie pomoże to innego wyjścia nie będzie- a i tak niedługo pyknie 6mies wiec by musialo wejsc nowe mleko, chce jeszcze 1-2tyg dawać bebilon (aż mi się nie skonczy), dać 1 mleko hipp 1 i potem przejście na 2... Myślę o hipp ze względu na skład, ma tez ciutke mniej laktozy i cukrow w stosunku do bebilona. A także probiotyki i prebiotyki. Daje jej biogaie juz dosyć długo, pytanie tez, czy jak hipp je juz ma to czy dawać nadal biogaie ? Jak wam się sprawdziło to mleko ? Jak szybko zauważyliście zmiany ? (Jesli takowe byly)
 
reklama
Rozwiązanie
A ty jakie mleko dajesz /dawalas ?
Pytanie dziewczyny, bo nie wiem czy to taki okres (regres), czy znowu brzuszek (nie bierze juz debridatu i delicolu, w sumie daje tylko biogaie), czy jakieś uzależnienie od smoczka ,ale moja mała strasznie dużo razy budzi się między karmieniami w nocy... wcześniej tak było jak miala cos z brzuszkiem... (sama juz nie wiem czy to były zaparcia wtedy czy wzdecia) daje smoczka, niby zasypia, ale jak smoczek wyleci to się budzi... sprawdzałam czy może jej zimno/ciepło, czy ja boli cos(raz dałam pedicetamol) krople na wzdęcia itd, ale nic nie dziala 😩 skończyła tydzień temu 5mies. Zastanawuam się czy nie wrócić do debridatu (bo do delicolu juz chyba nie bardzo co nie? ).. czy może już powoli zmieniać to...
U nas ani HiPP Combiotik ani COMFORT się nie sprawdziły, ale to że względu na alergię na bmk lub/i nietolerancję laktozy (czekamy z wizytą u gastroenterologa). HiPP ma dużo laktozy, córka piła go bardzo chętnie. Biogaje podawałam pomimo zawartości probiotyków w mleku. Myślę, że kwestia mleka jest baaaardzo osobnicza i nawet jak 10 dzieciom podpisuje, to Twojej córce może nie.
 
U nas ani HiPP Combiotik ani COMFORT się nie sprawdziły, ale to że względu na alergię na bmk lub/i nietolerancję laktozy (czekamy z wizytą u gastroenterologa). HiPP ma dużo laktozy, córka piła go bardzo chętnie. Biogaje podawałam pomimo zawartości probiotyków w mleku. Myślę, że kwestia mleka jest baaaardzo osobnicza i nawet jak 10 dzieciom podpisuje, to Twojej córce może nie.
A jakie objawy/ problemy macie ?
 
A jakie objawy/ problemy macie ?
U nas objawy wskazywały na alergię na bmk lub/i nietolerancję laktozy. Został wprowadzony Nutramigen - objawy skórne i brzuszkowe się skończyły lub bardzo zmniejszyły. Natomiast są jeszcze niuanse takie jak szczepienia i ulewania/czkawki, które gastroenterolog musi ocenić, czy mogą wynikać nadal z alergii, czy są już tylko fizjologiczne.
Natomiast co do HiPP to jest on mega tłusty, czasami tłusty film schodził z butelki po drugim myciu i wyparzaniu, a chyba pisałaś kiedyś, że Twoja córka nie lubi tłustych mlek.
 
Ja podawalam starszej corce i mlodszej teraz tez Hipp Combotik i u nas sie fajnie sprawdza. Jakies tsm drobne zaparcia miala jak byla malutka, ale teraz juz jest super. Moge polecic.
 
U nas objawy wskazywały na alergię na bmk lub/i nietolerancję laktozy. Został wprowadzony Nutramigen - objawy skórne i brzuszkowe się skończyły lub bardzo zmniejszyły. Natomiast są jeszcze niuanse takie jak szczepienia i ulewania/czkawki, które gastroenterolog musi ocenić, czy mogą wynikać nadal z alergii, czy są już tylko fizjologiczne.
Natomiast co do HiPP to jest on mega tłusty, czasami tłusty film schodził z butelki po drugim myciu i wyparzaniu, a chyba pisałaś kiedyś, że Twoja córka nie lubi tłustych mlek.
Ale ten zwykly hipp czy comfort tlusty?
 
reklama
reklama
Do góry