reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Histerosalpingografia (HSG), laparoskopia...

K

Kinga85

Gość
Witam
Jestem w trakcie starań o drugie dziecko. Z mężem "walczymy" od września 2009 roku i jak widać bez rezultatów. Wyniki mam dobre. Mąż również. Ginekolog mój zaufany skierował mnie własnie na hsg, mam pytanie do dziewczyn które miały robiony już ten zabieg czy wam pomógł? wiem że to zależy od tego czy i jak niedrożne są jajowody.. Porsze napiszcie mi wiecej o tym badaniu i o tym jak na dzień dzisiejszy ma się to do waszych staran o dziecko. Z tego co mi wiadomo jeżeli hsg nie pomoże to mogę zrobić sobie jeszcze laparoskopię bo nie zawsze hsg prawidłowo wykazuje czy są drożne jajowody, dopiero po LAPARO wiele dziewczyn sie dowiedziało że miały niedrożne... nie wiem.... bede się jeszcze konsultowała na bieżąco z ginekologiem.
Puki co czekam na @ i potem wybieram się na zabieg. Z nadzieją..... :sorry2:


Dziekuje z góry za wasze opinie.


ŹLE WPISAŁAM NAZWĘ BADANIA :zawstydzona/y: czy można to zmienić??? przepraszam.
 
reklama
Ja miałam wykonywane HSG w listopadzie zeszłego roku. Zgłosiłam się do kliniki w 9dc - tego dnia pobrano mi krew, zrobiono badanie ginekologiczne i zostawiono na noc w szpitalu. Rano pielęgniarka podała mi Ketonal i dwie tabletki No-spa forte - więc już sobie myślę, że fajnie będzie :) Samo badanie nie jest straszne jeśli jajowody są drożne a moje takie były. Kontrast się szybciutko rozlał także wszystko było ok. Badanie trwało góra 5 min. Po badaniu kazano mi poleżeć przez 1-2 godziny i wypisano do domu z zaleceniem przystąpienia do dzieła za kilka dni :) Niestety nic się po badaniu nie zmieniło, nadal nie mogę zajść w ciążę, ale przynajmniej wiem, że jajowody mam drożne. Co ważne to badanie HSG wykonuje się w ciągu pierwszych 12 dni cyklu miesiączkowego, ale po całkowitym ustąpieniu krwawienia i plamienia. Warunkiem dopuszczenia do zabiegu jest aktualny, prawidłowy wynik badania bakteriologicznego.
 
Też miałam robione hsg w zeszłym roku. Okazało się, że jest wszystko w porządku. I mój lekarz wykluczył kolejną przyczynę problemów z zajściem w ciąże. Mógł też wtedy zmienić sposób działania. No i jestem w 16 tyg. ciąży. Także wykonaj to badanie, bo jest ważne w dalszym postępowaniu w leczeniu. Życzę powodzenia.
Ginekolog mój też mówił, że po tym badaniu często zachodzi się w ciąże w ciągu 3-miesięcy, gdyż kontrast przepycha jajowody, które mogą być pozatykane śluzem czy mikrozrostami i wtedy odpada laparo.
 
Ostatnia edycja:
Ja również miałam robione HSG.
Miałam zrobione w na początku czerwca 2011 roku w 12 dniu cyklu, przy czym moja lek. zaznaczyła że tym cyklu nie jest wskazany by się starać, ze względu na kontrast i promienie rtg. U mnie prawy jajowód wycieniował się z opóźnieniem co oznaczało że samo badanie poprawiło jego drożność. Samo badanie było też przeprowadzone jakoś specjalnie, by mieć 100% pewność jego wiarygodności (zastosowano jakieś specjalne urządzenie-ale nie mam pojęcia jakie). Rano musiałam stawić się w szpitalu, tuż przed samym badaniem dostałam jakiś środek przeciwbólowy - ogłupiający. Po badaniu musiałam zostać kilka godzin na oddziale i zrobić siusiu (podobno ważne po tym badaniu).
23 czerwca dostałam @ i to był ten cykl w którym zaciążyłam. Była to 3 podejście do IUI, zakończone sukcesem. 29 marca urodził się nasz synek.

Trzymam kciuki za dalsze staranka.
 
Cześć dziewczyny jestem tu nowa w czwartek miałam hsg proszę pomóżcie mi zinterpretować wynik lekarza mam dopiero za tydzień
Po podaniu kontrastu uwidoczniono zarys jamy macicy częściowo przegrodzonej o regularnych ścianach i równomiernym zacienieniu.
Kanały jajowodów wypełniły się kontrastem na całej długości,środek cieniujący obustronnie przedostał się do jamy otrzewnowej,po stronie lewej z opóźnieniem w skąpej ilości.
Badanie zarejestrowano na płycie CD/dwie sekwencje/.
 
Do góry