reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Histeroskopia w znieczuleniu miejscowym

kate96

Aktywna w BB
Dołączył(a)
14 Grudzień 2022
Postów
78
Hej,
Wiem, że dużo jest na forum tematów o histeroskopii ale nie mogę znaleźć nic na temat tego zabiegu w znieczuleniu miejscowym.. :/
Mam mieć usuwanego polipa endometrialnego 1cmx1cmx1cm. W tym szpitalu (zabieg na NFZ) mają mi to usunąć w znieczuleniu miejscowym ale trochę się stresuje, wszędzie czytam, że takie histeroskopie zabiegowe wykonywane są w znieczuleniu ogólnym... Może któraś z Was miała taki zabieg w znieczuleniu miejscowym? Nie wiem czy szukać innego szpitala..
 
reklama
Jest malutki, takie znieczulenie miejscowe jest bezpieczniejsze od ogólnego, nakłuwa się najczęściej dwie strony szyjki które nie są unerwione czuciowo (nie czujesz ukłucia) a znieczula się cała macica. Chyba i tak musisz zostać w szpitalu. Ciężko mi coś doradzić, możesz podzwonić po innych szpitalach, ale jeśli ten jest polecany, polip malutki to może warto spróbować… choć widzę ze się stresujesz :(
 
Jest malutki, takie znieczulenie miejscowe jest bezpieczniejsze od ogólnego, nakłuwa się najczęściej dwie strony szyjki które nie są unerwione czuciowo (nie czujesz ukłucia) a znieczula się cała macica. Chyba i tak musisz zostać w szpitalu. Ciężko mi coś doradzić, możesz podzwonić po innych szpitalach, ale jeśli ten jest polecany, polip malutki to może warto spróbować… choć widzę ze się stresujesz :(
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, trochę mnie uspokoiłaś. Mam niski próg bólu stąd moje obawy 🙈
 
Kate96 , czy możesz dać znać- jak już przejdziesz zabieg - jakie były Twoje odczucia :
-Na ile skutecznie znieczula to znieczuleniu miejscowe?
-Czy Twoje znieczuleniu polegało na podaniu zastrzyków w okolicy macicy Czy moze był jakiś lek podawany dożylnie przez zabiegiem ?
 
Kate96, jeszcze jedno pytanie: na kiedy masz wyznaczony termin tego zabiegu ?
Hej, nie mam dokładnego terminu bo muszę wybrać jedną paczkę antykoncepcji więc podejrzewam że będzie to druga połowa marca dopiero, oczywiście dam znać jak wrażenia po wszystkim 🙈
 
cześć
znalazłem ciekawy film na którym przeprowadzana jest histeroskopia zabiegowa w znieczuleniu miejscowym.
Na każym etapie Pacjentka relacjonuje jakie są jej odczucia.
Trzeba się zalogować aby potwierdzić swój wiek.
 
Hej, u mnie update - lekarz jednak zdecydował, że przeprowadzi zabieg w znieczuleniu ogólnym. Jak stwierdził znieczulenie miejscowe w moim przypadku może być jednak zbyt odczuwalne.
 
hej
Jesteśmy już po , a właściwie to moja Żona jest po zabiegu. Cała procedura była następująca:
-na godz 7:00 trzeba było zgłosić się do szpitala na izbę przyjęć
-o 8:00 Żona była już na oddziale
-potem wywiady, Usg , a następnie czekanie na swoją kolej.
-sam zabieg zaczął się dokładnie o 11:45. Wg opinii Żony zastrzyk znieczulający był bolesny , szczególnie ten pierwszy, kolejne już mniej. Czyli z tym zastrzykiem nie było tak lekko jak przedstawiono na tym filmiku ze szpitala z Poznania (patrz post z 15 lutego ) . Łącznie były cztery ukłucia w okolicach szyjki macicy. Przed zabiegiem podano jeszcze jakąś tabletkę uspokajającą , tzw "Głupi Jaś". Samo usuwanie polipa w ogóle nie było odczuwalne, oprócz uczucia takiego rozpierania , ale to nie był ból.
-po zabiegu Żona "odpłynęła" po tym "głupim Jasiu" więc nie wiem ile zabieg trwał pewnie 20- 30min. Około 12:40 się obudziła i napisała że już jest po zabiegu.
-przed 14:00 odebrałem Żonę z oddziału już z wypisem.
Podsumowując- Żona, pomimo bólu przy zastrzyku znieczulającym, na 100% poleca ten zabieg w takiej formie ( znieczulenie miejscowe) i w tym szpitalu. Personel był bardzo przyjazny, zadbano o komfort i intymność.

Zabieg był wykonany w tym szpitalu na NFZ:
 
reklama
W Placówce skąd pochodzi materiał na YT (szpital GPSK Poznań - Centrum Histeroskopii w ZNieczuleniu Miejscowym) jest to przyjęcie jednodniowe, pacjentka po przyjęciu do Centrum jest badana przez lekarza, jeśli wszystko jest ok i zabieg może się odbyć, otrzymuje lek przeciwbólowy dożylny przed zabiegiem, przebiera się i udaje się na zabieg gdzie jest wykonywane znieczulenie miejscowe: dwa ukłucia! (Nie więcej) w okolicy szyjki macicy, może być na początku odczuwalne rozpieranie w miejscu podawania leku -> po podaniu znieczulenia może (ale nie musi) pojawić się mrowienie palców, lekki szum w uszach, delikatne zawroty glowy.
Pacjentka zazwyczaj do 14.30 maksymalnie opuszcza Centrum
Pozdrawiam, pracownik :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry