reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

HITY i KITY - czyli co warto kupić a czego nie :D

reklama
U mnie hitem jest chusta natibaby :-) Jagusia ma problem z wyciszeniem się by zasnąć i chusta to świetna metoda by z jednej strony się wyciszyła, a dla mnie ulga dla rąk i kręgosłupa :-) poza tym daję radę sprzątać (nawet odkurzać) czy rozwieszać pranie z nią :-)
:-)

sama nauczyłaś się wiązać? ja bardzo bym chciała kupić chustę ale boję się, ze nie będę potrafiła prawidłowo zawiązać bo straszna ze mnie gapa
 
wiem, że o nie ten temat.

zyrraffka - to jest proste jak jedzienie, i bycie gam nie ma nic do tego :-);-);-):-). Ja za pierwszym razem tez miałam kupe w gaciach, ale teraz już spokojnie daje rade. Na youtube sa instrukcje, ja miałam w pudełku z chustą instrukcje.
 
zyrraffka są instrukcje w necie,

Moje hity
- dostawka Babybay
51crdQ10YwL.jpg


- baza do fotelika samochodowego- montaż i demontaż fotelika trwa 3 sekundy

- niania Anglcare- jak Malutki miał 2 tyg z 5 razy załaczył mi się alarm, do teraz nie wiem czy urządzenie szwankowało, czy faktycznie Mały nie oddychał

- lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie

-grająca zawieszka z baby ono, mamy hipcia i żyrafkę, młody oczu nie moze od tego oderwać
1111-1-N.png1110-1-N.png
-wózek Roan Marita- rewelacyjna amortyzacja, ten wózek płynie na wybojach,

Muszę się zastanowić nad KITAMI
 

Załączniki

  • 2267806261.jpg
    2267806261.jpg
    20,2 KB · Wyświetleń: 80
Ooo wlasnie - Jelsa w 100% musze sie z Toba zgodzic co do wozka Roan Marita. Ja rowniez uwazam go za absolutny HIT:-D ani razu nie pozalowalam tego zakupu:cool2:
 
mała zbytnio nie interesuje się karuzelką - może jeszcze za wcześnie , ale upodobała sobie misia z baby ono, kiedy kładę ja na przewijak aby przebrać to zawsze się kręci czasem płacze bo tego nie lubi.. na stelazu od baldachimu zawisiłam tego misia, włączam muzyczkę a ona patrzy w niego jak zaklęta, i się do misia usmiecha :)
2528101105.jpg

no i mogę zacząć powoli polecać huśtawkę elektryczną. moje zdanie jest takie że dziecko musi się z nią oswoić, u nas był ryk i wrzask jak ja do niej wsadzałam, a teraz niunia sobie słodko w niej śpi , muzyczka leci:) tylko wsadzam ją jak jest już zmęczona bo tak to nie da rady:)
2571232655.jpg a tu dowód :) 530915_472073679477221_481792885_n.jpg
 
Żyrafka absolutnie sama :biggrin2: to znaczy z instrukcją dołączoną do chusty :-D Mała początkowo jej nie lubiła, ale teraz jest super :tak:

Moim HITEM są jeszcze pieluchy tetrowe - przy moich tryskających piersiach niezbędne, no i przy przewijaniu jako zabezpieczenie przewijaka.
Super sprawdzają się też podkłady do przewijania. używamy podczas wietrzenia na łóżku rodziców, masażu, czyli wszędzie tam gdzie goła pupa :-D

Kitem butelka suavinex Leci z niej w niesamowitym tempie i Jaguśka mało się nie udusiła (pomijam fakt, że moje dziecie nie butelkowe :-( ale tryskała koszmarnie)
 
Hity:
- moskitiera - jesteśmy z P pogryzieni przez komary, mała nie ma ani jednego śladu
- wózek Babyactiv El Nino, znosi jazdę po każdej powierzchni łącznie z polną drogą i kocimi łbami
- śpiworek, bo rożek rozkopuje a tu mam pewność, że jej ciepło
- podkłady do przewijania, świetne jak się gdzieś jedzie i przyjemne dla małej pupci, nie trzeba na nich kłaść pieluchy jak na ceratowym przewijaku więc mniej prania
- płatki kosmetyczne dla niemowląt - myję nimi pupę, wycieram buzię i nie mamy żadnych uczuleń czy podrażnień.
- fotelik samochodowy i leżaczek - idealnie ją usypiają
- kojec MOTHERHOOD - w ciąży się super sprawdził, teraz mała w nim śpi czasami, albo podkładam go przy brzegu łóżka jak czasem śpi ze mną, żeby nie spadła

KITY:
- smoczek - nie chce żadnego
- małe ręczniczki zamiast myjki - nie da się tym myć dziecka
- łóżeczko turystyczne - niby przydatne ale mała nie lubi w nim spać, poza tym cholerstwo potrafi się samo złożyć, dobrze że pożyczone
- letnie sukienki w rozmiarze 62/68 - nie wiem czy je kiedykolwiek założy (prezent od teściów)
- pluszowy kombinezon w rozmiarze 56, we wrześniu już będzie za mały
- krem LINOMAG Sun - tzn jest dobry ale ciężko się rozsmarowuje po buzi i malutka się złości i płacze

Nasza chusta kółkowa póki co jest po środku, mała za nią nie przepada bo w tej pozycji za mało widzi, poza tym jak ją wkładam jest zbyt blisko mojego biustu i natychmiast żąda jedzenia ;-)
 
reklama
Hity:

Wózek Jedo Bartatina, dmuchane, nieskrętne kółeczka - sprawdził się nawet na kilku wycieczkach do lasu.
Kropelki Delicol - Odkąd używamy ich Zośka nie ma w ogóle kolki :)
Herbatka uspokajająca /koperkowa Hipp - Moja mała czasem nie chce mleka tylko herbatkę, nasza pediatra kazała dopajać malutką i dawaliśmy jej te herbatki, teraz jak jest problem z kupką to wystarczy że przepoję troszkę herbatką i po następnym karmieniu wszystko wychodzi :)
Chusteczki Dada Sensitive - tanie, miłe w dotyku, Zosia nie ma na nie uczulenia.
Laktator Medela Mini Electric - gdyby nie on Zosia nie wypiłaby ani raz mleczka mamy, a tak to półtora miesiąca była karmiona moim mleczkiem.
Bujaczek-leżaczek FP - coś wspaniałego - życie mi ratuje :) Kładę sobie Zoche na przeciw siebie i mogę sprzątać, wieszać pranie, firanki etc.
Karuzelka - bardzo chętnei patrzy w nią i słucha samego szumu ruszającej się karuzeli jak nawet wyłączamy melodyjki - bardzo wygodna sprawa to pilot do karuzelki, chociaż moja jest jakaś dzika, bo sie włącza jak podgłaśniam telewizor :D
Termos na butelki!!! na drogę coś wspaniałego.
Podkłady do przewijania - to samo.
BALNEUM Baby Basic kojący olejek do kąpieli 200ml - Apteka internetowa i-Apteka.pl
Rewelacja!
Mustela - chusteczki i żel do mycia ciałka i główki również rewelacja, tyle że te dwie ostatnie pozycje mega drogie...


Kity:

Chusteczki pampers- malutka ma uczulenie na pupie :/
Ziajka krem przeciw odparzeniom- nie działa, Zochę odparzyło po nim, po linomagu i sudocremie nie ma ani śladu odparzeń.
małe flanelkowe pielusie z allegro od naszego sprzedawcy - z flanelka niewiele ma to wspólnego, a po kilku praniach wyglądają jak szmatki do podłogi :<
kilka sztuk bodu zapinanych przy główce tylko z jednej strony - normalnie się Zosi łepetynka nie mieści przez tę dziurkę :(
Enfamil - u nas straszne ulewanie
NEstle NAN 1- zatwardzenie na 3 dni ! MASAKRA! zdanie moje i dwóch innych mam.


Mam również mieszane uczucia co do Infacolu, co prawda w końcu pomógł Zosi buścić bączka i rozprawić się z kolką, ale używany systematycznie przed każdym jedzeniem przestał działać po dwóch dniach i kolki wróciły...
 
Do góry