reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

hity i kity

aniasorsha

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Dołączył(a)
4 Październik 2005
Postów
1 196
Miasto
Gliwice
Jako się rzekło zakładam wątek, gdzie będziemy mogły wpisywać rzeczy dla naszych maluszków, które chciałybyśmy polecić albo odradzić - z różnych względów.

W takim razie powtórze:
- gorąco polecam bordowe pieluszki rossmanna - są tańsze od Pampersów, bardziej chłonne. U mnie sprawdziły się na 100%. A właściwie u mojej córci :)

Jeżeli miałybyście coś co chciałybyście polecić lub odradzić - piszcie koniecznie. Dobra rada zawsze w cenie.
 
reklama
Ostatnio bilam sie z soba stojac przed polka z pieluchami w rossmanie i kupilam papmersy ale mysle ze nastepne beda pieluchy rossmana

U nas nie sprawdza sie ...lozeczko! Nie ma takiej mozliwosci zeby Eliasz zechcial tam spac. Skladam wiec ten sprzet i rozloze za jakies 2-3 miesiace. Poki co maly spi w wozku albo ze mna w lozku i tak nam dobrze ;)

Butelka Avent - odpowiedniej wielkosci dziurka i wszystko w porzadku , niestety dziurka w butelce Nuk zbyt duza i maly sie krztusi. Kolejna jaka kupie bedzie z Aventu.

Krem Oilatum - rewelacja ! Smaruje nim cala skore synka
 
U nas tez sprawdzily się pieluszki bordowe rossmana. po pampersach były odparzenia, a w huggisach kupa sie rozmazuje- paskudztwo okropne! W pieluszkach z rossmana wyleczylismy wszystko i nic sie nie robi. A właśnie jaki numer stosujecie? Bo my bardzo wczesnie zaczeliśmy 2. Tak mi się wydaje, że jak pieluszki są luźniejsze to tyłek tez jest mniej zagrożony.

Z kremów to sprawda się linomag z cynkiem i polecane juz przeze mnie tanno hermal.
Do noska polecam unimer pediatric.

Co do butelek, to w związku z tym, że mam laktator aventu to i butelki takie, ale jak dla mnie to dziurka w smoczku z buteki jest za duża - mala szybko je cała 80 ml od 3 do 4 minut! Dlatego od jutra zaczynam poszukiwania smoka do butelki bez dziurki. Chciałabym zrobic taką dziurke iglą, tak aby Otylka musiała ssać, bo obecnie to samo jej leci i nie ma żadnego wysiłku no, a zbyt szybki wypływ pokarmu to tez jeden z powodów kolek.


 
To ja dorzucę jeszcze do kitów wkładki laktacyjne AVENT - są strasznie grube, zostawiają kłaczki, które przed każdym karmieniem trzeba zmywać. Za to polecić mogę wkładki GERBER ULTRA CIEŃKIE - faktycznie cieńkie, chłonne i nie zostawiają na sutku żadnego włochatego paskudztwa
 
A co do wkladek to dla mnie kiczowate sa johnssona-to samo co jak Ania pisze przy Avencie, natomiast sprawdziły się z Canpolu rewelacyjnie.

Tak się zastanawiam czy nie ma przypadkiem wpływu to, że i te z johnssona i te z aventu się przykleja, Aniu a czy te z gerbera są na przyklejanie, bo z canpolu nie.
 
Moje hity:
-podkłady do przewijania
-wkładki laktacyjne Bella
-seria Oilatum

Moje kity:
-gruszka do noska z szeroką końcówką
-termometr do wody - sprawdzamy łokciem ;-)

Jak mi sie jeszcze coś przypomni, to dopisze
 
Nie są przyklejane. Nie są też ptofilowane-tzn po wyjęciu z pudełka są zupełnie płaskie (a ja te z CANPOLU??), ale po założeniu bardzo szybko dopasowują się do kształtu piersi. No i nie widać ich spod stanika nawet w cieniutkiej bluzeczce...
 
Dobrze zaglądnąć na taki wątek, będę wiedziała czego unikać.
Ja zrobiłam już zakupy dla małej, ale jeszcze nie mogę powiedzieć jak się sprawdzają w praktyce ;D ;), natomiast chciałam powiedzieć coś na temat huggiesów. Kupiłam jedną paczuszkę, bo była promocja, ale nie jestem zadowolona z zakupu i po ich oglądnięciu, dochodzę do wniosku, że na pewno to moja pierwsza i ostatnia paczka-rzepy są tak wąskie i tak słabo trzymają, że obawiam się, że dziecko będzie w nich całe usikane i zasr....e, bo nie ma siły żeby się to dobrze na tylku trzymało. Używała, któraś z Was huggiesów? Nie wiem moze ja się naprawde jeszcze nie znam, ale wydaja mi się, że te pieluszki są bardzo badziewne. :(Ja na pewno się skuszę na te pieluszki z rossmana, tym bardziej, że nie jesteście pierwszymi osobami, które je chwalą. A w rossmanie zauważyłam też pieluchy, chusteczki i kosmetyki dla dziecka z serii babydream-miałyście z tymi rzeczami do czynienia, warto to kupić? Ja kupiłam sobie z tej serii balsam przeciw rozstępom-zobaczymy jaki efekt przyniesie, na razie jestem zadowolona.
 
Te z canpolu też są plaskie, przynajmniej w porównaniu do tych z jonhsona, też nie są przyklejane, a co do grubości, to nie są az takie cienkie, ale ja akurat mam biustonosze dla mam karmiących i jezeli mam je ubrane to nic a nic nie widać. Teraz wykanczam te z jonhsona skoro kasa poszla....tylko ich po prostu nie przyklejam i jest lepiej, nie zostaje tylko cicików na brodawce.

Renee co do huggisów to masz zupełna racje- tyłek cały zasrany......
 
reklama
Renee my używamy huggiesów i jestesmy bardzo zadowoleni rzepy sa faktycznie małe ale sie trzymaja urzywaliśmy tez pampersów i niestety u nas przeciekaja zresztą sama sprzwdzisz bo każde dziecko ma inną pupcie i np na toje maleństwo mogą nie pasowac trzeba próbować metoda prób i blędów
Co do kremów to my urzywamy sudocremu i jest rewelacyjny zero odparzeń
Butelka Nuka na faktycznie za dużą dziurke i Kacper sie dławi
Wkładki Bella u mnie sie nie sprawdziły zostają włoski i u mnie sie nie dopasowuja do piersi
Do kąpania urzywamy Oilatum i bardzo sobie go chwalimy nie trzeba smarować oliwką ładnie pachnie i jest bardzo wydajny narazie chyba to wszytsko a i jeszcze jedno staniki ze Smyka nie daja sie bo kiepsko sie rozpinaja i zanim ja uwolnie moja mleczarnie to maluch juz jest taki czerwony ze podnosze miseczke do góry i sie nie mecze
 
Do góry