reklama

Hobby naszych dzieci...

Temat na forum 'Moje hobby' rozpoczęty przez Agnexx, 11 Kwiecień 2005.

1. Agnexx

Agnexx Gość

A może teraz wymienimy się informacjami, czym interesują się nasze dzieci. Wiem, że może to nie ten dział, ale nie będę przecież w każdym dziale wiekowym pisać o zainteresowaniach naszych dzieci. Nawet dwulatki potrafią łatwo sprecyzować co je interesuje.'
    A więc:
    Patryk interesuje się:
    - komputerem, a przede wszystkim grami,
    - zbiera roboty Bionicle,
    - kolekcjonuje resorówki Hot Weels.
    Sebastian interesuje się:
    - narzędziami - młotek, śrubokręt,
    - wszystkim co elektryczne - zegarek, robot kuchenny,
    - garnki i patelnie,
    a najbardziej lubi ruch na swieżym powietrzu ;D

2. Agawa

Agawa Fanka BB :)

Ja nie wiem czy w przypadku tak małych dzieci można już mówić o hobby... myślę, że to raczej zainteresowania, które mogą przeminąć wraz z wiekiem...
    Moja Jula uwielbia "wystawiać przedstawienia"... Raz są to przedstawienia z użyciem rekwizytów (mamy szpilki są ok ;D), innym razem pluszaki, pacynki, papierowe postacie i... ona sama! Przebiera się wtedy "na odświętnie", za kurtynę służą firany... za scenę dywanik okrągły (taki z IKEI)... Następnie faza przedstawienia się i dłuuugi monolog... piosenki, wierszyki, rymowanki i bajki...

3. reklama
  4. Margo

Margo Zaciekawiona BB

Widze ze chlopcy maja podobne zainteresowania
    na 1 miejscu jest oczywiscie komputer-gry i internet-strony dla dzieci (raczej obcojezyczne)  :D ,na 2 miejscu sa szachy-stacjonarne i te w internecie i w programach komputerowych ;D ,3 miejsce to lego-bionicle,figurki power rangers,buzz astral,spiderman....... ::),pasjami poza tym rysuje-zurzywa setki olowkow i zeszytow  :laugh:.
    Z zainteresowan aktywnych to jazda na rolkach,rowerze,plywanie O0
    Moja corka nastomiast uwielbia zabawe ciastolina :),kolorowanki-w komputerze i na kartce :D,zabawy w mame-gotowanie ,karmienie lalek i usypianie w wozku  :D,uwilebia Teletubbies i zabawe na torze samochodowym malymi samochodami ::).Ale chyba najbardziej lubi scooby doo,tanczyc i spiewac ;D

5. ruda

ruda Gość

Nasz Kuba jest już dużym chłopcem i nie mogę powiedzieć czego lubi, a czego nie (no, nie lubi na pewno kolorować). Jednak on uwielbia wszystko, szczególnie kiedy może się wyszaleć, nie sposób jest mi wyliczyć tego wszystkiego. Jest dzieciątkiem bardzo koleżeńskim i lubi przebywać z dziećmi. Póki co uwielbia wszystko. ;D

6. marianeczka

marianeczka persona non grata

to moze nie do konca a propos...
    bo ja mam rade dla wszystkich mam :) poparta wlasnym doswiadczeniem.
    ZAINTERESUJECIE DZIECI SZACHAMI!!!
    ja zaczelam grac, jak mialam z siedem - osiem lat. to w sumie pozno. kariery nie zrobilam, ale na turnieje rozne rozniaste pojezdzilam. wiecie, szachy maja same plusy - dobre towarzystwo, swietna przygoda, nauka przegrywania i wygrywania, zdrowej rywalizacji i bardzo, bardzo, bardzo rozwijajacy umyslowo sport! ja dzieki szachom nauczylam sie myslec logicznie, kojarzyc, koncentrowac.
    poza tym szachy sa TANIE! zwykle kolka szachowe sa niedrogie, turnieje oplaca czesciowo klub...
    no, tyle ode mnie!
    buziaki
    m

7. Liriel

Liriel Fanka BB :)

Julka potrafi kilka godzin leżeć i piszczeć, czasem z radości, czasem ze złości. Piszczy tak konsekwentnie, że zaczynam wierzyć, że znalazła sobie hobby (na dodatek sprawiajace, że mamie uszy więdną). Ja wiem oczywiście, że w przypadku niemowlaków nie ma mowy o hobby czy zainteresowaniach, ale patrząc na poczynania mojej córci zaczynam w to wątpić ;)

8. Magdalenka

Magdalenka Fan(ka)

Moje dzieci mają teraz wilka frajde z dziel sztuki robionych przez siebie z papieru. Ja też dołączyłam do nich. Zabawa przednia a efekty mogą podziwiać nawet sąsiedzi bo wieszmy je w oknach!!!!

9. wiccanka

wiccanka Fanka BB :)

U nas tez "pół" domu służy za wystawę prac Majusi, a musz przyznać, że produkcję ma naprawde ekspresową, a na dodatek z przedszkola różwniez zabiera swoje dzieła ... a ja oczywiście prawie wszystkie zachowuje w wieeeeeelkim pudle :)

Ostatnio moja cócia zaraziła się od koleżanek manią zbierania kolorowych karteczek ( ze zwierzakami, z bajkami, a najlepiej z Witchami ) Coś czuje, że bedzie trzeba wygospodarować kolejną szafke na zbiory!

10. reklama
  11. KapeluszGranta

KapeluszGranta Początkująca w BB

10 letni Mateuszek interesuje się jedynie grami komputerowymi. Ciężko wyciągnąć go na spacer, czasem jedynie ma ochotę pograć w piłkę. Trochę mam problem z odstawieniem go od komputera.

12. jolalojalna

jolalojalna Zaciekawiona BB

Moja Marysia jest jeszcze za mała na hobby, ale za to lubi bardzo rysować. Mamy całe segregatory jej rysunków :) Zbieram pracę na pamiątkę, żeby za kilka lat móc wspólnie z (już) Marią :) obejrzeć. :)

Poleć forum