reklama

Hobby - podróżowanie

Temat na forum 'Moje hobby' rozpoczęty przez Lariso, 23 Wrzesień 2015.

 1. Lariso

  Lariso Zaciekawiona BB

  Moim hobby oraz mojego męża jest podróżowanie. Ostatnio postanowiliśmy podróżować do miejsc, które przez większość osób uznawane są za mało turystyczne lub w ogóle nie atrakcyjne, aby później pokazać tym malkontentom, że są miasta, które zasługują na uwagę. I właśnie w ten sposób zawędrowaliśmy do Łodzi. Właściwie to zrobiliśmy sobie wycieczkę objazdową, a w samym mieście spędziliśmy 3 dni. Powiem Wam, że Łódź jest naprawdę miejscem interesującym i nietuzinkowym. Na pewno podobnego miasta w Polsce nie ma. My lubimy zawsze ustalać sobie tematykę zwiedzania. I tak pierwszego dnia okrywaliśmy Łódź filmową, drugiego Łódź fabryczną, a trzeciego Łódź wojenną. Generalnie 3 dni nie wystarczyły nam, aby zobaczyć wszystko. Dla mnie najbardziej zaskakujące jest przede wszystkim to, że sami łodzianie nie chwalą się swoimi atutami, choć mają czym. Zaskakująca była dla mnie także architektura, a w szczególności to łączenie przeszłości ze współczesnością. Idealnym tego przykładem jest chociażby Manufaktura czy EC1. Jeśli po tym wpisie zaczynacie się zastanawiać nad krótką wycieczką do Łodzi to polecam zobaczyć przede wszystkim: Białą fabrykę ze skansenem, Księży Młyn, Pałach Herbsta, Manufakturę z Pałacem Poznańskiego, muzea "Dętka" oraz kinematografii, ulicę Piotrkowską wraz z aleją gwiazd oraz rzeźbami sławnych łodzian, katedrę, EC1, synagogi, cmentarz żydowski. Ciekawskim proponuję także poczytać o Lil Biederman. To niezwykła historia kobiety, córki łódzkiego potentata.
  A żeby jeszcze bardziej Was "zniechęcić" proponuję przeczytać artykuł :) : 10 powodów, dla których NIE warto zwiedzać Łodzi

  A Wy co myślicie o takim podróżowaniu?
   
 2. Masarka

  Masarka Początkująca w BB

  Byłam w Łodzi i średnio mi sie podobało to miasto jest takie... przemysłowe. W Poznaniu też można zobaczyć połączenie przeszłości z współczesnością, ale jak dla mnie jest to zrobione ze smakiem i nic się z niczym nie gryzie. Za to w Łodzi różnie z tym jest.
  Elua jeśli chcesz zobaczyć Łódź to jak najbardziej jedź do niej. Każdemu podoba się coś innego, poza tym warto zwiedzać nawet te niezbyt ładne miejsca :) U nas w planach na ten rok jest jeszcze Kraków i Zakopanem. W przyszłym roku mamy bardziej dalekosiężne plany a mianowicie Barcelonę i Grecję.
   
 3. reklama
 4. DariaKwia

  DariaKwia Zaangażowana w BB

  Też bardzo lubię podróżować, ale wolę od miast jakieś górskie wędrówki;) chyba, że miasta wysokorozwinięte, moim marzeniem jest Tokio lub miasta z klimatem, jak Kraków czy Wrocław;)
   
 5. Basia987

  Basia987 Początkująca w BB

  Takie przewodniki są dość jednostronne. To co jednym się podoba innym niekoniecznie i na odwrót. Jeśli chcesz zwiedzić to czy inne miasto lepiej samemyu się przekonać jakie ono jest i wyrobić własne zdanie :)
   
 6. Coma22

  Coma22 Początkująca w BB

  Czy możecie mi polecić jakieś fajne książki o podróżowaniu?
   
 7. ewka44

  ewka44 Początkująca w BB

  bez dwóch zdań moje hobby, to bieganie. PKO Grand Prix Gdyni będzie zaliczone
   
 8. asiiika

  asiiika Początkująca w BB

  Drogie hobby!
   
 9. Rasli

  Rasli Zaciekawiona BB

  Piękne hobby, ale wymagające wieeele czasu :) Z przyjemnością je realizuję w każdej wolnej chwili ;)
   
 10. reklama
 11. asia_wo88

  asia_wo88 Początkująca w BB

  Łódź nie jest może najpiękniejszym miastem, ale ma swój urok. Koleżanka od kilku lat tam mieszka i nie narzeka. Na co dzień dużo się dzieje. Wystarczy wyjść na miasto i zawsze można zobaczyć ładne miejsce, napić sie dobrej kawy, posłuchać muzyki, itp.
  Ja w tym roku chciałabym odwiedzić kilka większych miast w Polce i spędzić tam kilka dni (to tak zamiast urlopu w jednym miejscu) :)
   
 12. Muszka88

  Muszka88 Początkująca w BB

  Wygląda okej. Tylko pamiętaj żeby nie sprawdzać za często ceny w planerze bo one rosną po czasie ( tylko dla Ciebie) zaczytują Twoje ip i widzą że jesteś bardzo chętna na tą datę więc cena rośnie - znam to z własnego przykładu ;)
   

Poleć forum