reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

Kochana jak pasuje to jutro na wieczor, dzis mam duzo zalatwiania w gminie i ze swiadkami do slubu.
Ja w domku, od kiedy jestem w ciazy to zostalam zwolniona, ale wlasnie mialam telefon i mam w poniedzialek spotkanie o prace w laboratorium-chemik jestem. Mam nadzieje ze sie uda, napisalam w e-mailu ze jestem w ciazy i dla mnie nie ejst to problemem pracowac wiec mam nadzieje ze dla niz tez nie. Zobaczymy co sie okaze w poniedzialek, obym dostala te prace.
Kochana co do podejscia weterynarzyw holandii to masz o czym ze mna i mym facetem pogadac, bo my od roku leczymy kota, a lekarz non stop cos nowego wymysla, teraz obecnie drogie jedzenie dla alergikow. A kot poprostu jak ja to widze ma problem hormonalny po kastracji, przez co brakuje hormonow skora go swedzi i wypada, do tego krwawi grzbiet-a ja mam dosyc jego brudzenia krwia w domu. Przez rok ladujemy kase nasza i tesciow bez efektow, ze teraz po kuracji jedzonkiem antyalergicznym jak sie skonczy a nie widac efektow poprawy go uspimy bo to nie higieniczne takie zycie dla nas.

Mam pytanko, czy wiecie jak dlugo pracuje ciezarne i kiedy po porodzie wracaja do pracy w Holandii?
 
reklama
Heja
Nie ma sprawy-jutro wieczor. Czyli np. 20.00??
Trzymam kciuki, żebyś dostała tą pracę. O reszcie pogadamy jutro...
POzdrawiam gorąco.
Kinga, Ty tez wpadnij ;)
Czyli skype o 20.00.
Czekam z niecierpliwością
 
Mnie wieczorem pasuje, jedynie moge sie troszke spuznic gdyz jedziemy do tesciow. Takze zacznicie beze mnie a ja dolacze ;)

Pozdrawiam i milego dnia.
 
kurcze moglam byc...tylko w piatek wieczorem BB byl offline i nie moglam wejsc na strone.Wiadomosc na skype od Poli doszla do mnie kolo 22,juz za pozno.Ale moze niedziela kolo 21??? o 20 na sbs 6 jest program o porodach domowych.Czyli co??? probujemy w niedziele o 21??? czekam na odpowiedz laseczki.
Z tego co wiem po porodzie mozesz byc w domciu przez 10 tygodni,paranoja :mad:
I wlasiwie pracujesz do 8 albo 8,5 mies,obowiazkowo,ale tego nie jestem pewna
 
Hej Kinga,

no my sobie wczoraj pogadalismy z Pola i brakowalo nam Ciebie.......Co do niedzieli to zalezy jak wroce szybko z dnia matki od tesciowej, ale wiecej niz pewne ze bede na skype. Pola powinna tez sie wyrobic...wiec jak dla mnie jestesmy umowione na niedziele 21:00.
Co do pracy w ciazy to sie dowiedzialam ze przysluguje mi 16 tygodni wolnego, do wykorzystania przed i po porodzie. I z reguly pracuje sie do 4 tygodni przed i 12 tygodni po sioe wraca do pracy. Najpierw sie martwie abym dostala prace a potem omartwie sie o reszte.

Pozdrawiam i milego weekendu.
 
kochane foremki!!!
dopiero sie dokopalam po czasie do tego tematu..mam wlaczone powiadomienia a mi nie przychodza..no a znajomosci tzreba pielegnowac bo nigdy nie widomo kiedy znowu w holandii sie wyladuje:) hociaz moj maz zarzeka sie ze za nic w swiecie nie chce wracac bo sie fatalnie tam czuje
nam ukradli niedawno wozek$#@$@$@ wkurzylam sie na maksa, maly juz chodzi!!!!! co prawda na podworku jeszcze za raczke ale po domu niezle sobie radzi:) tylko mama nie chce mowic jak juz to..tatapapaptata a jak ja mu mama powtarzam to on mi dlaej tatapapaptatat. mamy 6 zebow. kolejne 4 w drodze, ze spaniem bylo tragicznie ale od paru dni rewelacja, zasypia tak kolo8 i spi do rana, czasami budzi sie wnocy i mnie szuka, ale to juz nie to ci kiedys. teraz mam wieczor dla siebie i moge spokojnie postukac:)
na poczatku ktoras foremka pisala ze jest z bredy. w bredzie mieszka moja siostra:)
na skype na razie sie nie pisze:( bo nie mma i mikrofon gdzies wcielo:(
milego weekendu!!!!
 
Natalya milo ze powrucilas do Nas. Tak sobie czytalam o Twym malenstwie, i sie rozmarzylam jak to bedzie z moim. Z tym wozkiem to wspolczuje-ale to juz norma w Polsce :mad:
A powiedz mi jak sie zyje Twemu mezowi w Polsce ( on jest flamakiem?) , bo moj to mowi ze w Polsce by nie mial pracy i by siedzial kontem w domu i wariowal ;)
Pozdrawiam i pisz czesciej.
Paulina
 
Natalya, teraz dopiero dojrzalam ze ty mieszkasz w bydgoszczy, ja pochodze z Janikowa kolo Inowroclawia...jaki swiat jest maly...moze we wakacje bedzie okazja sie spotkac ::)
 
reklama
i znowu mi powiadomienia nie przychodza ::)
kindzia bo jak taki sep za toba:)
paulina moj kolega ze studiow jest z janikowa...ale to mlody chlop jeszcze:)
mojemu w polsce zyje sie bardzo dobrze. pracy to ma jeszcze wiecej niz w holandi, a zajmuje sie. m.in.: sprowadzaniem motorow crossowym z holandii, od niedawna tez ubran na te motory, dzierzawi z jeszcze 2 holendrami jezioro i maja zamiar wpuscic tam karpie i zapraszac na wedkowanie holendrow anglikow nimcow itp gdzie ten przenudny sport jest podobno popularny, czesto dostaje jakies zlecenie z holandii zeby cos zrobic np. i on dowiaduje sie ile by to kosztowalo i robi cala produkcje...ogolnie zajmuje sie wszystkim i na miejscu wysiedziec nie moze. wiem ze w pile jest firma ktora przyjmuje osoby dobrze znajace jezyk holenderski(philips morris-jakos tak) czesto widzialam ogloszenia na forum:) wiec jak byscie chcieli sie sprowadzic do polski moze warto tam udezyc:)
ja dzisiaj bylam pierwszy raz w zlobku, zobaczyc jak tam jest, wrazenie super, jutro maly idzie pierwszy raz na pare godzin i bede go tam prowadzic tak 2 razy w tyg na 4 godzinki. moze to wstyd ale mi sie wydawalo ze dzicko w zlobku wkladaja do lozeczka i tak sobie lezy..a tam zabawa na calego!!! bardzo mile panie, widac bylo ze maly zadowolony:) zobaczymy jak to jutro bedzie:)
 
Do góry