reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

PaulinaAnna leżakuj i odpoczywaj...jeszcze wiele ruchliwych dni przed tobą!:-D
MamoMikołaja twoje opowieści to jak z koszmary :szok: - współczuje i mam nadzieje że wkrótce sie coś zmieni...a możety spróbuj sie udać do innego lekarza - nawet prywatnie albo zarządaj konsultaji:crazy:!!! z innym.:baffled:
Za oknem zimno i ponuro a ja prawie jak na plaży tak mi gorąco od tego prasowania! A jeszcze ze dwie godzinki przede mną!:-)

Miłego dnia wszystkim!
 
reklama
tez mnie podejscie lekarza szokuje jestem juz zmeczona wizytami psychicznie bo najpierw polozna robi wywiad pol godziny jak jej mowie ze to i to mnie dreczy czy dolega to ona tylko pisze a potem ide do p.ginekolog a ona tylko jednym zdaniem kwituje wszystko wiec po co jezdze wogole i czas marnuje??
ostatnio jak wstalam juz i chcialam wyjsc po 2 min wizyty zapytala czy nie mam zadnych pytan???? ha ha
wiec mowie lamanym holenderskim ze mam mnostwo ale po co je zadawac skoro od 9 msc moje objawy i niepokoje sa ignorowane ?? a ona na to ze wszystko jest ok-zapytalam skad wie skoro nigdy nawet nie zajrzala !!! nie robilam badan moczu nigdy, tylko 1 raz robilam krew przy mojej tarczycy gdzie powinnam robic co msc badania.Wiec zamknela sie i wyszlam a moj J byl w szoku ze tak sie wscieklam nawet jej reki nie podalam.
teraz mam wizyte w poniedzialek

zmienic lekarza to nie takie prote bo oni wszyscy trzymaja za soba i sie popieraja.

Najlepszy numer : moja p.endokrynolog od tarczycy dzwonila zebym sie umowil na wizyte do niej przed porodem jeszcze bo musi cos sprawdzic a pani w rejestracji przyslala mi pisemko na wizyte 28 lipca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!co za kraj wlas`nie gadalam z moim panem i d`zwonil tam ale ona mowi ze nie ma wczesniejszych terminow ha ha usmialam sie niezle co za ludzie......
sorki ale musialam sie wygadac!!!!
PAULINA ANNA co tobie ze tak sie zle czujesz ?? ja tez ledwo sie ruszam a jeszcze mnie Mikolaj wykancza i jestem do wieczora z nim w domu sama ufffff
 
MamoM. po to tu jesteśmy...:tak: Gadaj,gadaj aż ci lzej bedzie na duszy!
Ale wg mnie to niezły CYRK:dry::dry::dry:..po prostu wierzyć sie nie chce jak sie ma taką dobrą położna jak ja... Pocieszający jest tylko fakt ze już co niedużo zostało!:-D
 
MamoMikołaja-współczuję i nie jestem w stanie wyobrazić sobie co przechodzisz. Ja mimo wszystko jak podniosę ton to zawsze mam skierowanie na badania itp.
Znalazłam na necie linki, jeden to polska położna-zadzwoń do niej, może ona coś poradzi(mimo że mieszka daleko od Ciebie), drugi to lista lekarzy w Holandii-kolejna możliwość porady....Nie chcę myśleć jakie skutki może mieć te Twoje zapalenie dla ciąży-dziecka.
Welcome to Polozna
polscylekarze.org - baza lekarzy - tutaj wpisz kraj u góry.
Ja jestem osłabiona bo maleństwo ciśnie mi na przeponę i ciężko mi oddychać, po nocy czuje się nadal nie wyspana....czekam aż dziecko się obniżyco będę mogła normalnie oddychać....bo jak na razie to nie mam siły nawet na rodzenie :/

Aniu-że się Tobie jeszcze chce prasować, powiedz że robisz to na siedząco?
------------------------------------
MamoMikołaja-tu masz ze strony info:
Nazywam się Joanna van Kleef - Swierczyńska jestem położną z 20 letnim stażem.

Od 1990 roku mieszkam w Holandii. W 1995 roku z sukcesem nostryfikowałam polski dyplom położnej w Akademii dla Położnych w Amsterdamie. Od tego czasu jestem aktywną położną w Holandii.

Od roku 1999 z powodzeniem prowadzę prywatną klinikę położniczą. Z pasją i zaangażowaniem pomagam moim klientkom podczas ciąży, odbieram porody w domu jak i w szpitalu oraz opiekuję się matką i dzieckiem po porodzie.

Specjalnie dla kobiet pochodzenia polskiego udzielam konsultacji w okresie ciąży oraz wszelkich niezbędnych informacji o systemie położniczym jaki jest w Holandii.

Jeśli mieszkacie w okolicach mojej kliniki położniczej serdecznie zapraszam Was na spotkanie - będę oczywiście odbierała poród i przychodziła na wizyty poporodowe.

Prowadzenie ciąży i ewentualnie odbieranie porodu u moich rodaczek daje polskim kobietom spokój, zaufanie i czucie bezpieczeństwa w obcym kraju.

Kontakt:
Verloskundigenprakijk Langedijk e.o.
Dorpsstraat 608
1723 HJ Noord-Scharwoude
Telefon: 06 41553021
E-mail: info@polozna.nl
 
Ostatnia edycja:
MamoMikołaja-daj jutro znać czy dzwoniłaś, martwię się o Ciebie.

Aniu-ukłony, ciekawe jak długo dasz radę tak machać żelazkiem....w ogóle to nie należy do moich ulubionych zajęć-bardziej obowiązkowych.

Ja już idę do łóżeczka....obym się wyspała,bo jutro z rana czeka mnie pieczenie ciasta-koleżanka ma przyjechać z dziećmi na kawę, więc coś na ząb musi być.

Miłego wieczoru.Dobranoc.
 
Ja tez już zmykam... założyłam sobie rano koszulke na ramiączkach prosto ze sklepu i cała jestem wysypana:wściekła/y:!
Lece pod prysznic, jakieś wapno i ...dobranoc!:-D
 
Witam wieczorkiem,
ja dziś popołudniu drzemkę sobie zrobiłam i zaspałam do szkoły :szok:, ale ja taką drzemkę popołudniową mam może raz w roku, więc jestem usprawiedliwiona :tak:
Aniu ja też mam bardzo wrażliwą skórę, że nawet nowe jeansy czy skarpetki:szok: muszę wyprać zanim je założę:tak:
MamoMikołaja zgłoś się do innego lekarza, to nie są żary :no: jesteś w ciąży Kobieto to jest bardzo niebezpieczne dla dziecka. Pewnie masz grzybice pochwy:-(
PaulinaAnna mi chłopcy na pęcherzu siedzieli, więc chodziłam najpóźniej co 2 h siku i to w nocy, bo w dzień to czasem co 30min:szok: Bardzo to uciążliwe było :baffled:
Miłej no:tak:cy
 
Dzien Dobry :-)

A moja Mala mi dzisiaj rano wyrko zmoczyla:-)wsciekalysmy sie,zdjelam jej pampka zeby troche pochalasa na golaska a tam za moment fontanna.No i mam na dzisiaj zajecie,zmiane poscieli :-D

Kobieta budzi się rano po Sylwestrze, patrzy w lustro i szturcha w bok wymęczonego imprezą męża:
- Wiesz, kochanie, jaka ja już jestem stara! Twarz mam całą pomarszczoną, biust obwisły, oczy sine i podkrążone, fałdy na brzuchu, grube nogi i
tłuste ramiona... Kochanie! Proszę cię, powiedz mi coś miłego, żebym się lepiej poczuła w nowym roku...
- Eee... no... wzrok to ty masz rewelacyjny!
 
reklama
Do góry