reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

reklama
Bry

Agnes dziękuję za radę co do tabletek. Kupiłam dziś M mucoangin bo neoanginu nie mogłam znaleść.

Mamo M, och miedyś i ja się wybiore do ciebie, czekamy jeszcze z tymi drzwiami od samochodu. ( babka chce ode mnie kasę wyrwać, powiedziała że moja wina, choć w rzeczywistości to jej, mam na to świadków - policjantów którym przyznała się do tego ze mnie nie widziała ).

Aniu miłego wypoczynku, mam nadzieję że pogoda dopisze.

A ja się w pracy dowiedziałam że koleżanka w ciąży. I ona u rolnika robi, ja to nie mogę na nią patrzeć, najchętniej pogoniłabym ją do domu. Powiem Wam że jak się jej przyglądam to aż mnie ściska w sercu, w ogóle się nie cieszy ja to bym z radości skakała. I jakoś tak dziwnie wiedząc że od nowa się staramy a tu masz ktoś zachodzi a nie ja. Może ja zazdrosna na pewno :).
 
Witajcie dziewczyny , dawno nie pisałam ale starałam się czytać na bieżąco. U Nas gorący okres, klamka zapadła i za tydzień będziemy już razem :-):-):-):-). Wylatuję z chłopakami 26 ( we wtorek ) w południe, klucze od mieszkania dopiero w poniedziałek będzie miał mój K. więc pracy nie zabraknie jak przylecimy :tak::tak::tak:, ale co tam ważne że w końcu razem. Mam do Was pytanie, wydaje mi się, że skompletowałam wszystko co trzeba, ale gdybym o czymś zapomniała podpowiedzcie proszę. Napiszę co mam:
- akty urodzenia na drukach międzynarodowych, akt małżeństwa też
- karty szczepień chłopaków
- świadectwo z 4 kl. Miśka + opinia od wychowawczyni
- Misiek ma paszport, ale Błażko tylko tymczasowy Dowód Osobisty ( wystarczy sam dowód? )
I chyba tyle, jak o czymś zapomniałam to piszcie. Jak przylecimy to załatwiamy meldunek, ubezpieczenie moje i chłopaków i szkoła ( kurcze boję się, że się nie dogadam,albo wybiorę złą szkołę - do tego to już w ogóle nie wiem jak mam się zabrać, gdyby któraś z Was zechciała mi pomóc :sorry::sorry: to czekam na wiadomość, mam już adres naszego mieszkania ale jest kilka szkół w okolicy i nie mogę się w tym odnaleźć. )
Na razie tyle, pakowanie trwa a ja postaram się odzywać częściej :-):-)
Pozdrawiam gorąco, jeszcze z Polski :-D:-D.
 
Witam was
u mnie weekendowo do soboty mam wolne :tak: dzisiaj zakupilam sobie wreszcie telefon, wzielam na roczny abonament, a ceregieli przy tym robili sprawdzali wszystko dobrze ze paszport mialam jeszcze wazny bo inaczej nie moglbym nic zalatwic :confused2: bede musiala jednak wyrobic holenderskie prawo jazdy w razie W.
Robale ludzie rozne maja sytuacje i czasami dzieciatko pojawia sie w nie najlepszym momecie. A ty doczekasz sie jeszcze na swojego maluszka :tak: musisz byc cierpliwa..........
Tami poradzisz sobie ze wszystkim, a co do papierow to chyba masz wszystko .......
 
Hej weekendowe pustki :-):tak:

Wszystkim solenizantką życzę wszystkiego co najlepsze:tak:
Aniu udanych wakacji:tak::tak:Wszyscy znajomi już z dużymi autami są już w pl:baffled:

U nas po staremu:tak: mój mąż dziś poleciał do irlandii i wróci w niedziele:tak:wiec weekend mam wolny;-)


miego wieczorku
 
Witam wszystkie mamy i przyszle mamy
jestem tu nowa :) i nie wiem jak tu sie jeszcze poslugiwac aby sie cos zapytac (i czy wogole ktos to zobaczy) a mam bardzo waznych dla mnie pare pytan,poniewaz zostane mamusia no i nie wiem co dalej robic :( (to moje pierwsze dziecko bedzie) duzo sie juz naczytalam i w glowie mi sie przewraca bo kompletnie zielona jestem,moze ktos mi podpowie jakie pierwsze kroki mam zrobic .bede bardzo wdzieczna i mam nadzieje ze z nie milymi odpowiedziami sie nie spotkam tutaj.czytalam ze sa tutaj polozne tzn.ze trzeba taka miec.chyba za bardzo sie stresuje tym wszstkim bo juz nawet nie wiem co mam pisac .pozdrawiam
 
witam się
co tu taka cisza od paru dni? czyżby wszyscy na jakieś wakacje powyjezdzali?

dziewczyny mam do Was pytanie, bo wiem że dla małych dzieci od 0-4lat jest Consultatiebureau, ale czy żeby tam chodzić na kontrole to trzeba być zameldowanym?
jeśli tak to gdzie indziej moge udać się do lekarza z małym dzieckiem.
Bo jak narazie niemożemy się zameldować mieszkamy tymczasowo u teścia, a on ma za małe mieszkanie, a że nas oszukali jak przyjechaliśmy, bo przyjechaliśmy tutaj już do wynajetego mieszkania ale makler zgarnął tylko kase, na szczęście go złapali ale żeby pieniążki odzyskać to raczej mało prawdopodobne:(

pozatym jakoś u nas leci, pogoda nie zachęcająca, najgorzej wczoraj, weekend był a tu cały dzień padało, masakra jakaś, cały lipiec taka koszmarna pogoda, czy mamy szanse jeszcze na jakieś słoneczne i upalne lato??

Zuzia ja zbytnio nie pomoge bo byłam w ciąży w Holandii tylko przez pół roku i pojechałam do Pl, ale chodziłam do położnej i taką musisz na sam początek znależć u siebie w mieście i się zapisać, no i w sumie tylko do niej.A reszte może dziewczyny bardziej doświadczone Ci podpowiedzą.Poczytaj to forum jest tu dużo cennych informacjii.

pozdrawiam i miłego dzionka życzę:tak::-)
 
Ostatnia edycja:
witam się
co tu taka cisza od paru dni? czyżby wszyscy na jakieś wakacje powyjezdzali?

dziewczyny mam do Was pytanie, bo wiem że dla małych dzieci od 0-4lat jest Consultatiebureau, ale czy żeby tam chodzić na kontrole to trzeba być zameldowanym?
jeśli tak to gdzie indziej moge udać się do lekarza z małym dzieckiem.
Bo jak narazie niemożemy się zameldować mieszkamy tymczasowo u teścia, a on ma za małe mieszkanie, a że nas oszukali jak przyjechaliśmy, bo przyjechaliśmy tutaj już do wynajetego mieszkania ale makler zgarnął tylko kase, na szczęście go złapali ale żeby pieniążki odzyskać to raczej mało prawdopodobne:(

pozatym jakoś u nas leci, pogoda nie zachęcająca, najgorzej wczoraj, weekend był a tu cały dzień padało, masakra jakaś, cały lipiec taka koszmarna pogoda, czy mamy szanse jeszcze na jakieś słoneczne i upalne lato??

Zuzia ja zbytnio nie pomoge bo byłam w ciąży w Holandii tylko przez pół roku i pojechałam do Pl, ale chodziłam do położnej i taką musisz na sam początek znależć u siebie w mieście i się zapisać, no i w sumie tylko do niej.A reszte może dziewczyny bardziej doświadczone Ci podpowiedzą.Poczytaj to forum jest tu dużo cennych informacjii.

pozdrawiam i miłego dzionka życzę:tak::-)


Hej!!
Tez juz sie zastanawialam czy wszyscy pojechali na wakacje,ze od paru dni nikt nie pisze...

clauditka nie wiem gdzie powinnas udac sie z dzieciaczkiem,moze dziewczyny jak wroca to Ci pomoga,ja przypuszczam ze do lekarza,albo consultatiebureau,ale to zameldowanie jest potrzebne chyba.A Ty jestes ubezpieczona???Czy dziecko jest dopisane do ubezpieczenia ktoregos z rodzicow,jezeli jest to moim zdaniem zameldowanie nie ma nic do tego.Ale jak wczesniej pisalam nie znam sie,wiec popytaj jezcze.
pozdrawiam,milego dnia


zuzia odpisalam Ci w watku poród w Holandii
 
reklama
dzieki anp, ubezpieczona jestem oczywiście, tylko właśnie gdzieś czytałam żeby chodzić do CB trzeba być zameldowanym, ale czekam na telefon od nich, tylko że się niecierpliwie i chciałam podpytać może uda mi się cos więcej dowiedzieć.
 
Do góry