reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Holandia

reklama
A ja Tomcia ruchy czulam juz w 15 tygodniu:-D pamietam,bo jeszcze mamie powiedzialam, ze mnie cos juz smera w brzusiu :tak:nawet polozna sie zdziwila, ze tak szybko:szok: a Tomek juz do porodu taki ruchliwy byl, nawet mam filmiki jak mocno brzuch mi sie ruszal hehehehe :-p
Co do tycia w ciazy to do okolo 6 miesiaca przybralam 4,5kg tylko, najbardziej przytylam w 7 miesiacu:sorry:, a 8 i 9 miesiac juz nie tak duzo. wlasnie najbardziej 'wywala' w 7-8 miesiacu, takze wszystko przed wami :-D



Dziewczyny jak tam przygotowania do swiat? Jakies specjalne potrawy szykujecie???
 
Sencilla, 14 tydz wow! No,ale 3 ciaza :)

The Hague , no faktycznie wczesnie, mi sie wydaje , ze moze moj dzidzius to taki leniuszek po mamusi, bo na pierwszym usg spalo sobie malenstwo, a jak obudzilam przez kaszel, to sie tylko poobracalo na prawo i lewo w celu znalezienia dogodnej pozycji do dalszego spania :D lol , bardzo chcialabym miec juz nastepne.

Czy jest mozliwosc wykonania dodatkowych usg na zyczenie ? Oczywiscie rozumiem , ze wiaze sie to z kosztami, ale moze ktoras miala cos takiego ? A jak to jest z pretecho ? Wiecie moze ?
 
czyli wszystko przed nami.....

dziewczyny a jak to jest z piersiami??? może takie glupie pytanie hehe ale normalnie chcialam kupić stanik i niestety potrzebuje juz wiekszy, ale jak teraz kupie a napewno jeszcze urosną (chyba ze nie urosna) to bede zmuszona kolejny kupic??? jak to wlasciwie jest.... o ile rozmiarow moga piersi urosnąć ???
 
Madziula85 wydaje mi sie ze to zalezy od organizmu. Ja na przyklad zawsze mialam duze piersi (miseczka DD) a pod koniec ciazy mialam miseczke F i piersi ledwie sie w niej miescily! Masakra tak mnie plecy bolaly :szok: Stanik zmienialam chyba 2x na wiekszy jak dobrze pamietam.
Dziewczyny mam pytanko z innej beczki, mam konto bankowe w ing i musze oddac do belastingu pieniadze, mam ten druczek acceptgiro tylko nie wiem gdzie sie to wrzuca w ing w rabobank to bez problemu ale tu mam problem bo moj holenderski dopiero raczkuje :-p
 
doris logujesz sie do obslugi konta przez internet i robisz przelew, numer konta masz na druczku podany, wpisujesz betalingkenmerk z druczka i wszystkie dane jak leci a potem wciskasz wyslij jako Accept giro. nie jestem zbyt dobra w tlumaczeniu, ale po prostu robisz przelew elektornicznie tylko musisz znalezc opcje accept giro i tyle
 
Madziula85 z tymi piersiami u mnie bylo tak ze w ciazy nie urosly za bardzo przynajmniej nie zauwazulam bo mam strasznie duze piersi ale zaraz po porodzie jak sie napelnialy mlekiem to jakies 2 rozmiary :-(dla mnie to masakra bo zawsze mialam kompleksy z powodu duzych piersi.:-(
a co do kg w ciazy to tak jak pisalyscie na poczatku parwie nic a pozniej w 7 miesiacu poszloo :-)
w pierwszej ciazy czulam ruchy juz w 16 tyg a teraz dopiero w 20 i tez chodzilam zestresowana ze moze cos z dzidzia naszczescie od 12 tyg mialam do 21 tyg co tydzien usg bo mialam male komplikacje i wiedzialam ze wszystko jest ok.
 
doris ja mam ing, wchodzisz normalnie tak jakbys chciala robic komus przelew,wpisujesz kwote, nr konta i dane, a na dole gdzie masz betalingskenmerk Acceptgiro musisz wpisac ten numerek co masz na tym druczku. no i na koniec 'opslaan naar verzendlijst' no i dalej to juz chyba wiesz.. :)))

Ayni napewno leniuszek, zreszta to naprawde rzadko zeby czuc ruchy w pierwszej ciazy tak wczesnie.. moze ja tez nie czulam dzidziusia, tylko cos innego, a myslalam, ze to jednak dzidzia kopie :) kto to moze wiedziec.. :)))) bo nawet czytalam na internecie ze czuje sie okolo 18-19-20 tygodnia pierwsze ruchy i jak okolo 22 jeszcze nic nie czuje sie, to dopiero wtedy trzeba to zglosic poloznej, ale jesli na usg widoczne bylo ze malenstwo sie rusza (nawet jesli tylko z boczku na boczek :D) to wszystko jest jak najbardziej w porzadku! Wszystko jak najbardziej przed Toba :) A jaka jest Twoja postura, jestes chudsza czy moze troszke przy kosci? Bo czytalam tez ze chudsze osoby czuja wlasnie wczesniej ruchy.

Co do usg to jest mozliwosc dodatkowych, gdzies dostalam broszurke i pisaly ceny echo, najdrozsze chyba bylo to w 20 tygodniu - okolo 100e. Ale nie powiem jak to jest do konca, bo teraz za chiny nie znajde tej ulotki :)

Madziula85 kazda dziewczyna ma inna figure i jedna bedac w 7 miesiacu ciazy bedzie miala wiekszy brzuch niz inna dziewczyna w 8 czy 9 miesiacu. Tak samo jest z piersiami. Jednym rosna bardzo, a innym prawie wcale.. :D mi w czasie ciazy zwiekszyly sie tylko troche i teraz nawet po porodzie nie sa o wiele wieksze, bo tylko o rozmiar niz normalnie.
 
Dziekuję Wam za odpowiedzi. Ja normalnie mam B ale teraz bede musiała to C wziać. Tak czy siak musze kupic wiekszy, a najwyzej pod koniec ciązy jesli bedzie potrzeba to sie znowu kupi i tyle :)
 
reklama
Anetko, u mnie tez piersi po prostu w mega rozmiarze, czasem bywa to irytujace, kiedy ludzie pytaja, czy sa prawdziwe :confused2:mi juz powoli zaczynaja wyplywac, a gdzie tam jeszcze do karmienia, niedlugo bede musiala nowego stanika szukac, w mojej kwestii to zawsze spory wydatek, nie tam staniczek z targu za 10 pln ;D u mnie to juz tylko specjalistyczne i czesto wybieram triumph, bo ceny te same w porownaniu z polskimi producentami. masz moze jakies sprawdzone stronki badz tez sklepy w NL z wiekszymi staniczkami ?

The Hague - no szczuplak to raczej ze mnie nie jest, totez ja sie wcale nie dziwie, ze nie czuje jeszcze dzidzi przez swoja membrane
:-Dpoczekam jeszcze troche, choc czasem mi sie wydaje, ze tam sie cos dzieje, ale trudno okreslic co :d

Ja rowniez zapytam polozna ile kosztuje,bo ja bym bardzo chciala filmik na dvd z brzusia, ale jak 100 EUR to wole chyba w ciuchy zainwestowac
:-)cierpie na wieczny niedosyt, szczegolnie teraz
 
Do góry